Soru Miui 9 9.6.1.0? (Mi5)

mvsyrsln

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
veli
Cihazım
xiaomi mi 5
Merhabalar, bu akşam 1.4gb boyutunda bir Oreo güncellemesi geldi. Güncelledim ama değişen pek bir şey göremedim. Boyutu da yüksek olunca merak ettim açıkçası, neler değişti?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nnbb

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Acemi Üye
Nnn
Cihazım
Mi 5
bana da geldi ama yüzde 96 sularını gösterdikten sonra geri başa sarıp durdu. telefonum mi 5. bilgisi olan var mı

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
bana da geldi ama yüzde 96 sularını gösterdikten sonra geri başa sarıp durdu. telefonum mi 5. bilgisi olan var mı
Şuan resmi sitede mi 5 için 9.5.5.0 sürümü mevcut. Size gelen güncelleme henüz resmi sitede bulunmuyor.
Yani indirip güncelleyiciden kurun diyecektim öyle bir şansınız da yok şimdilik.
İnternet bağlantınız ile alakalı bir sorun da olabilir. Farklı bir internet bağlantısıyla indirmeyi deneyebilirsiniz. Veya biraz bekleyin resmi sitede yayınlanana kadar ordan indirirsiniz :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nnbb

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Acemi Üye
Nnn
Cihazım
Mi 5
Şuan resmi sitede mi 5 için 9.5.5.0 sürümü mevcut. Size gelen güncelleme henüz resmi sitede bulunmuyor.
Yani indirip güncelleyiciden kurun diyecektim öyle bir şansınız da yok şimdilik.
İnternet bağlantınız ile alakalı bir sorun da olabilir. Farklı bir internet bağlantısıyla indirmeyi deneyebilirsiniz. Veya biraz bekleyin resmi sitede yayınlanana kadar ordan indirirsiniz :)

çok teşekkür ederim cevabınız için

ertan709

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Ertan
Cihazım
Samsung core
Bu sürüm şuan beta stabil olarak geçiyor her kullanıcıya gelmemesi normal ben kurdum gayet stabil eksisi yok artısı var diyebiliriz kurmak isteyenler aşağıda vereceğim linkdeki dosyayı indirip güncelleyici üzerinden geçiş yapabilirler.

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

mvsyrsln

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
veli
Cihazım
xiaomi mi 5
Ee peki değişenler ne? Benim soruma kimse cevap vermemiş. :)

ertan709

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Ertan
Cihazım
Samsung core
Kamera yeni sürüme güncellenmiş hocam başka da gözüme çarpan bir değişiklik göremedim çok da değişen bir şey yok açıkçası.

mvsyrsln

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
veli
Cihazım
xiaomi mi 5
Kamera yeni sürüme güncellenmiş hocam başka da gözüme çarpan bir değişiklik göremedim çok da değişen bir şey yok açıkçası.

Sağolun hocam cevap için. Benim gözüme çarpan da ana ekran bildirim belirtmeleri renklenmiş. Ayarlarda telefon hakkında altına güvenlik filan bi şey gelmiş Play Store ile ilgili. Bir de klavyede emojiler değişmiş. Bu kadar. :)

ertan709

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Ertan
Cihazım
Samsung core
Hoacam şarj durumunu nasıl daha uzun gidiyor mu pil?
Maalesef hocam şarjda bir değişiklik göremedim yine aynı sonuçlar dün 4 saat sonuç verdi çok zorlasam belki 5 saat ama yinede kötü bu sonuçlar önceki sürüm de de aşağı yukarı bu sonuçları alıyordum.

Thelastsamurai

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Berkay
Cihazım
Xaomi mi5
Maalesef hocam şarjda bir değişiklik göremedim yine aynı sonuçlar dün 4 saat sonuç verdi çok zorlasam belki 5 saat ama yinede kötü bu sonuçlar önceki sürüm de de aşağı yukarı bu sonuçları alıyordum.

Hocam ben 4 saat ekran süresi akşam erik dalı oynayacağım :) :) benim pilin 100 den 0 a düşmesi maksimum 7 ekran süresi maksimum 2 saat sizce ne yapmalıyım batarya değişimi yapiyimmi

ertan709

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Ertan
Cihazım
Samsung core
Hocam ben 4 saat ekran süresi akşam erik dalı oynayacağım :) :) benim pilin 100 den 0 a düşmesi maksimum 7 ekran süresi maksimum 2 saat sizce ne yapmalıyım batarya değişimi yapiyimmi
Yeni sürüme temiz kurulum ile geçin hocam(şuan fastboot dosyası yok bekleyin biraz) yine aynı sonuçları alırsanız batarya değişimi şart 2 saat bende aldım ama mobil veri ve full parlaklık ile almıştım geçenlerde, ben bu resimdeki sonucu parlaklik yarıda ve wifi ile aldım.

Thelastsamurai

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Berkay
Cihazım
Xaomi mi5
Yeni sürüme temiz kurulum ile geçin hocam(şuan fastboot dosyası yok bekleyin biraz) yine aynı sonuçları alırsanız batarya değişimi şart 2 saat bende aldım ama mobil veri ve full parlaklık ile almıştım geçenlerde, ben bu resimdeki sonucu parlaklik yarıda ve wifi ile aldım.

Hocam özel mesaja gelirmisiniz uzun biraz burada konu dışı olmasın

Shewky

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Şevki Akdemi
Cihazım
Mi2
En sağlam şarj süresini epicrom veriyor

Çeto

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Çetin
Cihazım
Mi5
Arkadaşlar, kamerada hızlı fotoğraf diye bir ayar vardı. Bu guncellemeden sonra bu ayar duruyor mu. Bi bakarmisiniz. Zira mi not3e de yeni güncelleme geldi ve bu özellik kayboldu. (Hızlı fotoğraf modu, ekran kapalıyken ses tuşuyla video veya resim çekmek. Bir nevi gizli kamara) eğer bu özellik gittiyse hiç güncelleme yapmayacağım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet kimse cevap vermeyince yükledim ve gördüm. İnsanın başına ne geliyorsa ya meraktan yada meraktan geliyor.
Maalesef hızlı fotoğraf modu gitti. Bu özelliği kullananlar dikkat etsin. Ben gittigini bileydim yuklemezdim. Eski versiyona sırf bunun için geri donecem

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

hipokratis

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Görkem
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Arkadaşlar güncellemeden sonra sarjım 2-3 saat zor gidiyor bu sorunu yaşayan var mı?

hipokratis

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Görkem
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Kullanımınıza bağlı açıkçası.
Çok şikayetci iseniz eski Rom'lara dönebilirsiniz.
Whatsapp bildirim problemi var bu sürümde hem.
Kullanımla alakalı aynı kullanımla güncellemeyi yapmadan 1 günü rahat çıkaran telefon şuan günde 3-4 kere sarj etmek zorunda kalıyorum. Eski roma nasıl dönebilirim

FireLife71

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Kullanımla alakalı aynı kullanımla güncellemeyi yapmadan 1 günü rahat çıkaran telefon şuan günde 3-4 kere sarj etmek zorunda kalıyorum. Eski roma nasıl dönebilirim
Cihazınızda Bootloader Kilidi açık ise Forum üzerinde konular mevcut inceleyip işlemleri yapabilirsiniz.

Alper08

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Alper
Cihazım
Caspervia m1
Merhaba arkadaslar, bu guncellemeyi bende yaptim, ama suan yazerken bile arka planda calisan uygulama dahi yokken bir iki sn gecikmeli yaziyor inanilmaz yavas gerisini siz düşünün ne onerirsiniz acaba ?

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Merhaba arkadaslar, bu guncellemeyi bende yaptim, ama suan yazerken bile arka planda calisan uygulama dahi yokken bir iki sn gecikmeli yaziyor inanilmaz yavas gerisini siz düşünün ne onerirsiniz acaba ?
Güncelleme sonrası bazen sizde olan takılmalar olabiliyor.
Verilerinizi yedekleyip telefonu ayarlar > yedekle&sıfırla bölümünden fabrika ayarlarına çevirin. Muhtemelen sorununuz çözülmüş olacaktır :)

Alper08

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Alper
Cihazım
Caspervia m1
Güncelleme sonrası bazen sizde olan takılmalar olabiliyor.
Verilerinizi yedekleyip telefonu ayarlar > yedekle&sıfırla bölümünden fabrika ayarlarına çevirin. Muhtemelen sorununuz çözülmüş olacaktır :)

Merhana cevap verdiğiniz icin teşekkür ederim.fakat bende cift Whatsapp hesabi var her ikisinkde gmail e yedekliyorum ama cift oldugu icin yedeklemede sorun olur mu bilemedim, ayrıca forumda sifir kurulumdan bahsediliyor o mu daha iyi olur yoksa fabrika ayarlari mi?

Üst Alt