Yardım MIUI 9 7.8.10 Global Beta ROM Güncellemesi ve Değişiklikler;

'Android Romlar' forumunda lastreal555 tarafından 11 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    MIUI 9 7.8.10 Global Beta ROM Güncellemesi ve Değişiklikler;
    MIUI 9 Global Beta ROM için desteklenen cihazların ikinci seri olarak verilecek olan cihazlar Mi MIX / Mi Not 2 / Mi 5 / Mi 5s / Mi 5s Plus / Mi Max 2 / Mi Max / Redmi 4 / 4X dahil olacak.

MIUI 9 Global Beta ROM için güncellemesi son olarak verilecek olan cihazlar Redmi 2 / Redmi 2 Prime / Mi 3 / Mi 4 / Redmi Note 3 Qualcomm / Redmi Note 3 Special Edition / Redmi Note 4 MTK / Mi 4i / Redmi Note 2 / Redmi Note Prime / Mi 2/2S / Mi Note / Redmi 3/Prime / Redmi 3S/Prime /Redmi 4A olacaktır.

MIUI 8 Global Beta ROM’a sahip mevcut Beta ROM kullanıcıları OTA aracılığıyla güncelleme alabilir.

Kararlı ROM kullanıcıları Bootloader Kilidi açık olması suretiyle Manuel olarak MI Flash programı ile cihazı fastboot moda alarak ile MIUI 9 beta rom güncellemesini yükleyebilirler.

Sistem
    Optimizasyon - Bluetooth profillerine sahip cihazlar için listede gizlenmesi (07-25)

Ayarlar
    Yeni - İkili uygulamalar ayarlar ve uygulamalarda arama özelliği (8-03)
    Yeni - Geliştirilmiş sistem optimizasyonları (08-07)
    Yeni - Yeni dinamik simgeler (08-07)
    Yeni - Uygulamaları başlatmak ve uygulamalardan çıkmak için yeni animasyonlar (08-07)
    Yeni - Daha basit Ana ekran düzenleme (08-07)
    Yeni - Split Screen – Ekran bölme Özelliği (08-07)
    Yeni -Ses seviyesi düğmesine basarak daha iyi bir sessiz mod ayarı.
    (08-07)
    Yeni - Mesajlaşmada başlangıç sayfası için geliştirilmiş okunabilirlik özelliği(08-07)

Mi 6
    Recovery 1460 MB
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    Fastboot 2035MB

Redmi Note 4 SD Qualcomm / Redmi Note 4X
    Recovery 1424 MB

Fastboot 2020 MB

mservet, SkyTurk, ataberkozen ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. konu onaylandı

3. Hocam ekran görüntüsü atmışsın ekran görüntüsünümü indireceğiz :) Linkleri ayrıca eklemen lazım.

Matrix31 bunu beğendi.
  4. Hocam kopyalamaya çalıştım olmadı, mıuı forumda en üstteki konu veya sayfayı yazarak girin.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karizma6080 bunu beğendi.
  5. #4 VSM, 11 Ağustos 2017
    Son düzenleme: 11 Ağustos 2017

İlk Mesaja ekliyorum
    bundan sonraki konularda biraz daha dikkatli olalım

iyi forumlar

bilgilendirme için teşekkürler

Skorpi bunu beğendi.
  6. Bilgi olarak ekleyelim global kararlı sürüm kullananlara tavsiye olaraka yazılmış. Bootloader kilidi açık olmalı ve fastboot romu yüklenmeli. Global beta kullananlar istediği şekilde güncelleyebilir.

7. Abi benim telefonum mi 6 global stable rom simdi ben bu beta romu kurmak için neler yapacağım bi anlatırsanız çok sevap işlersiniz araştırdım öğrenemedim fastboot bootloader falan açıklar mısınız kurulumu

Caglar60 bunu beğendi.
  8. yanlışlık yaptım bootloader kilidi için 72 saat bekliyorum var mıdır çözümü ?

9. Kardeş sitedeki anlatımla hallettim bende, xiaomi de çok bilgili değilim benimde ilk xiaomi telefonum. Ancak sırala şu şekilde öncelikle bootloader kilidini yapman gerekiyor oda yaklaşık 3-4 gün sürer. Açıldıktan sonra telefonuna uygun fastboot romunu indirip miflash ile yüklemen gerekli. İkisinin de nasıl yapılacağı detaylıca anlatılmış ilgili konularında.

10. konu içerisi karmaşık olduğundan tarafımca tekrar düzenlenip MIUI Güncellemeler bölümüne taşınmıştır.

jokerinabisi bunu beğendi.
  11. merhabalar.ben daha önce mi 4 telefonuma bootloader kilitli olup olmadığına bakmazsızın global beta yüklemiştim.şimdi mi 6 global stable telefonuma yine bl kilidine bakmazsızın fastboot yükleme yapsam sıkıntı olurmu.
    teşekkürler

12. Hocam miui nin forumunda yazan stable kararlı rom kullananların bl kilidini açmaları ve fastboot rom yüklemeleri tavsiye edilmiş.

insmuh32 bunu beğendi.
  13. Deneyen arkadaşlar miui9 da gereksiz uygulamalar hangouts duo google film ve muzikler gibi gereksiz uygulamalar silinmiş mi bilgi verirse sevinirim

14. Mi max kullanıyorum ve beta üyesi olmak istiyorum.Ne yapmak lazım

15. Botlader kilidinin açık olup olmadığı nasıl anlaşılır telefonda

16. MI4 Bootlader kilidi yoktur MI6'da bootloader kilidi açık değilse Mı flash ile fastboot modda rom yükleyemezsiniz.Forumda Xiaomi Tool ile
    Bootlaoder kilidni açmadan rom yükleme rehberi var oraya göz atınız.

Beta üyesi derken beta rommu yüklemek istiyorsunuz?

Minimal Adb fastbootu kurup Telefonu fastboot moduna alın sonra (ses kısma ve güç tuşu ile) cmd ekranına fastboot oem device-info yazın.Device unlocked : true yazarsa bootloader kilitli değildir.False yazarsa kilitlidir.

17. Evet beta rom yüklemek istiyorum ama ota aracılığı ile fastboot modun da değil

18. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... Bootloader kildiniz açıksa cihazınıza uygun romu indirip cihazın wipelerini yapıp rom yükleyebilirsiniz.

19. BL kapalı baktım

20. linkte verdiğim yöntemi deneyin.

21. Merhabalar cihazım mi 6 da twrp recovery yüklü wipe yaptıktan sonra recovery menüsünden cihaza rom dosyasını atamıyorum. Dosya kopyalanırken yarıda kesiliyor. Yardımcı olabilirmisiniz?

betlisli bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...