İnceleme MİUİ 9.0.5.0 NCACNEI (Çin Sürümü – Xiaomi Mi6) Deneyimlerim

ismail k

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
3
Merhaba Arkadaşlar,

Bu sürümde yaşadığım deneyimleri sizlere aktarmak istiyorum. Siz daha güncellemesini yapmadıysanız kesinlikle okumalısınız.

İlk önce Miui 9.0.2.0 sürümü geldi. Stabil sürümdü. Formdan okuduysanız gelen özellikler göze çarpan ;

- Arayüz

- Çift ekran kullanımı

-vb.

Özellikler bulunmaktaydı. Şarj performansı da iyiydi. Gece telefonu açık bıraktığımda sabah %2 ile %5 arası gitmekteydi. Bu güncelleştirmeden sonra Miui 9.0.5.0 sürümü geldi. Araştırmadan yükledim. Yüklemez olaydım! Şimdi %10 ve daha fazlası olarak gidebiliyor.

Görsel olarak Miui 9.0.2.0 sürümünden gözle görülür olarak hiç bir farkı yok. Fakat stabil çalışan uygulamaları bozdu. Bende Feedback yolladım. Size madde madde sırlacım sorunları.

1. Kayıtlı olan WiFi ye kısa yoldan veya normal yoldan WiFi yi açınca otomatik bağlanmamakta.

Her yolu denedim açtım – kapattım. Ne fayda ...

2.Mesaj bölümünden gelen mesajlar arasından isim aratacağım zaman ikinci harfi yazınca mesaj uygulamasından atıyor.

3. ScreenShot aldıktan sonra sayfayı SCROLL(kaydırma) şeklinde kaydetmede ;

- İnstagram DM

- GoogleChrome

uygulamalarında (benim deneyimlediğim) kasmaya başlıyor ve aşağı kadırarak kaydetmiyor. ScreenShot şeklinde kaydediyor.

-Kendi Mesaj Uygulaması

-Whatsapp

-Broswer(Kendi Tarayıcısı)

Bu uygulamalarda da sıkıntısız çalışıyor.

Geri kalan özellikleri akıcılığı stabil hali güzel. Fakat günlük hayatta böyle saçma sapan sorunlarla karşılaşınca insanın canı sıkılıyor. Bunda önceki sürümünde sıfır sıkıntı olduğu için garip geliyor. Geri kalan özellikleri hızı gayet yerinde. Android telefondan beklenmeyecek hızı sunuyor.

Bu sürümü kullanan arkadaşta yazabilir mi? Aynı sıkıntıları yaşıyor muyuz? Formdaki arkadaşları bu sayede bilgilendirmiş oluruz.

beyliceli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
Mİ9T
Konular
74
Diğer sorunlara bişey diyemem hocam da wifi konusu miui romun müzmin sorunu gibi nerdeyse tüm cihazlarda sorun var

Son düzenleme:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam bende bir ara Miui Pro 9.0.4.0 i denemistim, China Stabil temelli. Bende yeni özellikler gormedigim icin yine Miui Pro 7.10.12ye geri dondum. Denedigimde bende uygulamalarda sorun yasamistim, ozellikle de Swarm da ve Gmailde ikinci hesaptaki mailleri gormek istediğimde.

Sizde Miui Pro rom gibi romlari mi kullanıyorsunuz yoksa direk China Stabil in kendisi mi?
[doublepost=1511991549,1511991483][/doublepost]
Diğer sorunlara bişey diyemem hocam da wifi konusu miui romun müzmin sorunu gibi nerdeyse tüm cihazlarda sorun var

Hocam maşallah diyim nazar değmesin, ben hic sorun yasamadim Mi6 da, China Beta temelli romlarda. Umarım yasamam da. Suanda halen Miui Pro 7.10.12yi kullaniyorum.

ismail k

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
3
Daha önce ki sürümde sorun yaşamadım otomatik bağlantıda siz nasıl bir sorun yaşadınız?

Sent from my MI 6 using Tapatalk

ismail k

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
3
Hocam bende bir ara Miui Pro 9.0.4.0 i denemistim, China Stabil temelli. Bende yeni özellikler gormedigim icin yine Miui Pro 7.10.12ye geri dondum. Denedigimde bende uygulamalarda sorun yasamistim, ozellikle de Swarm da ve Gmailde ikinci hesaptaki mailleri gormek istediğimde.

Sizde Miui Pro rom gibi romlari mi kullanıyorsunuz yoksa direk China Stabil in kendisi mi?
[doublepost=1511991549,1511991483][/doublepost]

Hocam maşallah diyim nazar değmesin, ben hic sorun yasamadim Mi6 da, China Beta temelli romlarda. Umarım yasamam da. Suanda halen Miui Pro 7.10.12yi kullaniyorum.
O zaman yazılım güncellemesini sabırsızlıkla bekliyorum. Kararlı sürümleri kullanmayı seviyorum

Sent from my MI 6 using Tapatalk

ezioTD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ezio
Cihazım
Mi 6
Konular
13
İyi güzel de bir de şu saçma Google ve Microsoft uygulamaları olmasa

demirhanunlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Demirhan
Cihazım
Mi 6
Konular
14
İkinci xiaomi telefonum ve ikisinde de wifi sorunu yaşamadım

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt