İnceleme Miui 8 Resmi ve Orijinal Türkçe Dil Dosyası Hata Eksiklik ve Düzeltmeler

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
609
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen

Merhaba;

Bilindiği gibi Global Stabil ve Global Beta Romlarda artık resmi ve orijinal olarak Xiaomi tarafından Türkçe desteği veriliyor. Bu dil dosyası da yine Miui Türkiye tarafından çeviriliyor. Xiaomi cihaz kullanacıları olarak Global Stabil ve Global Beta Romlarda gördüğümüz hata, eksiklik ve düzeltme önerilerini buradan geri dönüş yaparak Miui Türkiye Çeviri ekibine yardımcı olalım. Yalnız her cihaz resmi olarak Xiaomi tarafından global satışı olmadığı için Türkçe'yi resmi olarak desteklemiyor. Cihazınızın resmi Türkçe desteğinin olup olmadığını
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
linkinden Global Developer(Beta) Global Stable romunun olup olmamasından anlayabilirsiniz -kesin bilgi- , yada yukarıdaki resimden.

Önemli Not: Lütfen bu konu altında smiui, xiaomi.eu yada diğer resmi olmayan romlar için bildirimde bulunmayın. Buradaki amaç Orijinal ve resmi Türkçe dil desteğine ve Miui Türkiye Çeviri ekibine yardımcı olmak.

Hata, eksiklik ve düzeltme önerilerinizi yazarken;

Cihaz adı, Global Rom Sürüm ve Versiyonu yazarsak daha faydalı olacağını düşünüyorum.
Örneğin Redmi Note 4G, Global Stabil, 7.2.30

Yönetici arkadaşlar onay verir konu sabit kalırsa bir iki çeviri eksikliği var onu paylaşacağım.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Elbette ki hocam. Eksikleri yazarken beni de etiketlerseniz gözden kaçmamış olur :)

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
609
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
A (1).png A (2).png A (3).png A (4).png

cantara hocam
Redmi Note 4G, Global Stabil, 7.2.30

İngilizce yerler SS yerler,
"Pin kodunu" yerine "Pin kodu" (nu hecesi fazla)
"Kullanılan verileri giriniz" yerine "Kullanılmış mobil veri miktarı" yada "Harcadığınız mobil veri miktarı" olabilir.

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Hocam resim ekleyemiyorum tapatalk çöküyor
Uygulama şifreleme ekranında da ingilizce bi kısım var pek sorun değil ama rahatsız edici
Mi4, global beta, 6.3.17

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

PearBear

Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Melih
Cihazım
Redmi Note 4
Hocam MIUI 8 için geribildirimde bulunsak düzeltmeler yapılabilir mi? Mesela benim kullandığım Redmi 3 pro'da MIUI 8 Global 6.10.27 Beta sürümü yüklü. Pil kullanım geçmişi çizelgesinin en altında "Charging" kısmı çevrilmemiş. Aynı şekilde telefon şarja takıldığında çıkan bildirimde de şarj oluyor yerine "charging" yazıyor.

coolman11

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Muhammed
Cihazım
RedMi Pro
Redmi Pro ya ne zaman türkçe dil desteği gelir acaba mahvolduk :(

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
609
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
cantara hocam, Redmi Note 3 Pro (kenzo) Global Beta 6.12.1 İndirilenler uygulaması neredeyse %90'nı İngilizce.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
cantara hocam, Redmi Note 3 Pro (kenzo) Global Beta 6.12.1 İndirilenler uygulaması neredeyse %90'nı İngilizce.
Hocam çeviride %100 çevrilmiş görünüyor. Galiba yayınlanırken bir sorun olmuş. Önümüzdeki hafta düzelecektir :)

endera

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Merhaba Arkadaşlar,
Redmi Note 3 Pro cihazından genel olarak memnunmusunuz.. Eşime almayı dusunuyorum....

Sl7yt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Altay
Cihazım
Redmi Note 3
Öncelikle Merhaba,
Yaklaşık 2 aydır Redmi Not 3 kullanmaktayım. ve bu rom olaylarında baya bir zayıfım. Bugün itibari ile MiPCSuite ile isteğim dışında telefon kendini güncelledi. sürümü: V8.0.7.0.(MİUİ8)LHOCNDG Qual Çin Stabil Rom kuruldu. Ben pek anlamamakla beraber telefonumun çin değil, küresel olduğunu düşünüyordum. Yanılmışım. Özetlemek gerekirse, Türkçe gitti, Mi nin kendi anlamadığım uygulamaları geldi hepsi çince, Google Play gitti ne yaptıysam kuramadım. gapps ınstaller apk sınıda kurdum fakat sonuç alamadım. Ne yapmam gerektiğini çözemedim. Bulamadım ..
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Teşekkür ederim.

paradise

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
hakan
Cihazım
note4
öncelikle herkese Merhabalar. buraya yeni katıldım aranıza . çok güzel ve faydalı bilgiler gördüm .. emeği geçenlere teşekkürler ediyorum . benim bir sorunum var :( yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Amerşka dan gelme bir samsung galaxy note 4 var . türkçe dil desteği malesef yok ! çok araştırmalar yaptım . malesef bir sonuca ulaşamadım .. bu sitede sanırım yarama merhem olabilir kanısındayım. telefonun rom yazılımı: software versiyon: N910PVPS4DPK1 - model no: SM-N910P sürüm : 6.0.1 burdan okudum tükçe dil eklemeyi deniyorum ama birtürlü yapamadım : acaba bu telefona sizin bu programla dil paketi ekleyebilir miyim ? bana yardımcı olabilecek misiniz?

zotero

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Acemi Üye
hakan
Cihazım
mi5
Ben Türkçe takıntılı adamım. Hata buldukça yazarım buraya.
Umarım düzeltirsiniz.

Mi5 miui8 7.4.27

"her şey" olacak. Screenshot_2017-04-28-00-18-17-557_com.miui.securitycenter.png

MİMUTEK

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Muammer
Cihazım
Mİ4 LTE
Meslek
Emekli
Telefonum Mİ4 LTE 3/16 Mıuı Global 8.2.1.0 Kararlı sürüm. İndirilenler ikonunu açınca;
Downloading Empty
Downloaded Clear gibi İngilizce ifadeler var. Nasıl değiştirilir?

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!