Rom Miui 8 - 6.6.23 Multilanguage & Türkçe+Gapps

altanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi Note 2
Meslek
Eğitimci
Konular
30
Yani kısacası ben bu yeni sürümü direkt rom olarak recovery den kurabilirm değil mi?

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Hocam bu ota güncellemeleri aylık Upload etmekten bahsetmissiniz olayı tam anlamadım ancak bilgi verirseniz Upload işlemini yapabilirim.

haso0201

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
7
Kolay gelsin arkdaslar mi max aldım.aldigim arkdas 6.6.16 beta room kurulu.bana oradan güncelleme gelir dedi. Ama bakıyorum 6.6.23 çıkmış. Ben hiç anlamıyorum bu işlerden guncelyicide bakıyorum sürekli güncelleme yok diyor. Oradan gelecek mi beklimmi yardımcı olabilirmisnz

trojan89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
Kolay gelsin arkdaslar mi max aldım.aldigim arkdas 6.6.16 beta room kurulu.bana oradan güncelleme gelir dedi. Ama bakıyorum 6.6.23 çıkmış. Ben hiç anlamıyorum bu işlerden guncelyicide bakıyorum sürekli güncelleme yok diyor. Oradan gelecek mi beklimmi yardımcı olabilirmisnz
hocam eu romlar ota olarak güncelleme almıyor. (ayda 1 kez oda verirlerse) siz yukardaki konudan her yeni sürümü indirip manul olarak günceleme yapmanız gerek.

MixGames1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
11
Redmi note 3 mtk icin nasil yukleyebilirim? Meizu ve huawei de dosyayi indirip tiklayinca kendiliginden oluyordu. Bu miui yuzunden kac gundur bakmadigim konu izlemedigim video kalmadi bir turlu guncelleme olayini cozemedim :)
Burda paylasilan dosyalari indirip paketi yuklemek istedigimde bu (can't verify update) cikiyor.
Ek olarak: konu icinde bircok kisinin benim gibi pek bilgili olmadigini gordum ve bu yukleme olayini bilenler bunu video ile ayrintili anlatabilirlerse cok daha iyi olur. Yukarda anlattim, konularda mevcut, diger konularda vardi gibi bilgiler daginik bir sekilde cevaplar cok fazla. bizim gibi pek anlamayanlar bu konuda zorlaniyoruz.

haso0201

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
7
Kolay gelsin evet bende anlamıyorum manuel olarak guncellemeyi nasıl yapabiliruz

MÜŞAVİR

S.M.M.M.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Y
Cihazım
POCO M3 4/64
Meslek
SMMM
Konular
36
MixGames1
haso0201

Arkadaşlar ben de sizler gibi ilk başta çok zorlanıyordum. Miui de bu işler biraz karışık ve çoğu yerde anlatılanlar (istisnai durumlar hariç) bu işlerden az biraz anlayan kişiler için yapılmış gibi duruyor ve bizler gibi bugüne kadar telefona rom yüklemeyi elle yapmamış insanlara (açarız sistem güncellemeyi, varsa güncelleme, bulur kendi yükler) bu anlatılanlar çok daha karışık geliyor normal olarak.

Ben de daha çömezim bu işlerde ama meraklıyım da aynı zamanda. Bugüne kadar öğrendiklerim şu şekilde, belki size de faydası olur.

Xaomi telefonlar için;

1- Kendi sitesinde bir rom yayınlanmışsa (stabil sürüm olmak şartıyla) ve telefonunuzda da bir önceki stabil çin romu yüklüyse yeni romu telefonun güncelleyicisi ile yüklemek mümkün. Bu bizim alışkın olduğumuz, klasik yazılım güncelleme olayı.

2- Çin geliştirici sürümü yüklüyse bunu elle telefona indirip, güncelleyici uygulaması ile (kurtarma modunda) el yordamıyla yüklemek gerekiyor.

3- Oynanmış romları (örn. bu konudaki xiaomi.eu romları gibi) ise telefonun güncelleme programı vasıtasıyla yüklemek mümkün değil. İster geliştrici sürüm olsun ister stabil sürüm olsun oynanmış romların tamamını yüklemek için telefona 3. parti bir recovery yazılımı (twrp gibi) yüklemek ve oynanmış romları bu recovery aracını kullanarak yüklemek gerekiyor.

4- Xiaomi telefonların bazıları (örn. redmi 3) bootloader kilitli olduğundan oynanmış rom hiç bir şekilde yüklenemiyor. Öncelikle bl kilidni açmak gerekiyor. Bu da bir miktar araştırma, bilgi ve cesaret gerektiriyor.

Hatalarım varsa bilen arkadaşlar düzeltsinler.

Son düzenleme:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
MixGames1
haso0201

Arkadaşlar ben de sizler gibi ilk başta çok zorlanıyordum. Miui de bu işler biraz karışık ve çoğu yerde anlatılanlar (istisnai durumlar hariç) bu işlerden az biraz anlayan kişiler için yapılmış gibi duruyor ve bizler gibi bugüne kadar telefona rom yüklemeyi elle yapmamış insanlara (açarız sistem güncellemeyi, varsa güncelleme, bulur kendi yükler) bu anlatılanlar çok daha karışık geliyor normal olarak.

Ben de daha çömezim bu işlerde ama meraklıyım da aynı zamanda. Bugüne kadar öğrendiklerim şu şekilde, belki size de faydası olur.

Xaomi telefonlar için;

1- Kendi sitesinde bir rom yayınlanmışsa (stabil sürüm olmak şartıyla) ve telefonunuzda da bir önceki stabil çin romu yüklüyse yeni romu telefonun güncelleyicisi ile yüklemek mümkün. Bu bizim alışkın olduğumuz, klasik yazılım güncelleme olayı.

2- Çin geliştirici sürümü yüklüyse bunu elle telefona indirip, güncelleyici uygulaması ile (kurtarma modunda) el yordamıyla yüklemek gerekiyor.

3- Oynanmış romları (örn. bu konudaki eu.miui romları gibi) ise telefonun güncelleme programı vasıtasıyla yüklemek mümkün değil. İster geliştrici sürüm olsun ister stabil sürüm olsun oynanmış romların tamamını yüklemek için telefona 3. parti bir recovery yazılımı (twrp gibi) yüklemek ve oynanmış romları bu recovery aracını kullanarak yüklemek gerekiyor.

4- Xiaomi telefonların bazıları (örn. redmi 3) bootloader kilitli olduğundan oynanmış rom hiç bir şekilde yüklenemiyor. Öncelikle bl kilidni açmak gerekiyor. Bu da bir miktar araştırma, bilgi ve cesaret gerektiriyor.

(örn. bu konudaki eu.miui romları gibi)
Site Adı Xiaomi.EU olması Gerekiyor. En.miui.com Offical Miui Sitesidir.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
MixGames1
haso0201

Xaomi telefonlar için;

3- Oynanmış romları (örn. bu konudaki xiaomi.eu romları gibi) ise telefonun güncelleme programı vasıtasıyla yüklemek mümkün değil. İster geliştrici sürüm olsun ister stabil sürüm olsun oynanmış romların tamamını yüklemek için telefona 3. parti bir recovery yazılımı (twrp gibi) yüklemek ve oynanmış romları bu recovery aracını kullanarak yüklemek gerekiyor.

Madde -2) Çin Geliştirici Sürümü Yüklüde Olsa, Global Stabilde Yüklü Olsa XİAOMİ.EU Romlarını (Bu Konudaki Romları) Yükleyebilmeniz İçin Rootlayıp veya Fastboot Üzerinden TWRP Recovery Yükledikten veya Bootlaoder Kilidinizi Açtıktan Sonra Yükleyebilirsiniz.

Üst Alt