Rom MIUI 8 Çin Kararlı ROM V8.2.3.0.NXKCNEC

usernamedeletedvision

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Danışman
Konular
23
Merhaba Mi 4c kullanıcıları ,
MIUI 8 Çin İstikrarlı ROM V8.2.3.0.NXKCNEC yeni çıktı. OTA güncellemesi için Güncelleme Uygulamasını kontrol etmeniz ve güncellemeyi indirmeniz yeterlidir. Bilgileriniz için bu kararlı ROM, Android Nougat'a dayanıyor. Günlük kullanım hatalarıyla karşılaşırsanız, lütfen forumumuza rapor verin.

MIUI 8 Çin Kararlı ROM V8.2.3.0.NXKCNEC Tam Değişiklik

Değişiklik Yap:
Sistem

Yeni - Android N güncelleme (03-07)
Rehber

Düzeltme - SIM karttan birden fazla içe aktarma sonrasında çoğaltılmış kişiler göründü (04-11)
Kilit ekranı, Durum Çubuğu, Bildirim Çubuğu

Düzeltme - Gerekli tüm kilitten sonra daha fazla karakter girilebilir Ekran şifresi karakterleri girildi (04-11)
Saat / Hesap

Makinesi Optimizasyonu - Döviz kurları için servis sağlayıcısı değiştirildi (01-03)

NOT: eu.rom aşağıdaki bağlantıda verilmiştir.

Bağlantı sitesi :

acemi07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi4c
Konular
1
iyi günler
benim telefonum güncelleme almıyordu, çokta anlamadığım aldığım halde duruyordu
yukarıdaki romu indirip update'ten dosya göstererek kurdum, çok kolay oldu ancak 2 sorunum var
1. telefon İngilizce oldu
2. play store çalışmıyor, silip tekrar yükledim, google hesabımı sildim ama şu anda checking info da takılıp kalıyor.
ne yapmalıyım.
telefonu yedekleyip fabrika ayarlarına döneyim dedim ama rootlu olmadığı için yedeklemede yapamadım

usernamedeletedvision

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Danışman
Konular
23
iyi günler
benim telefonum güncelleme almıyordu, çokta anlamadığım aldığım halde duruyordu
yukarıdaki romu indirip update'ten dosya göstererek kurdum, çok kolay oldu ancak 2 sorunum var
1. telefon İngilizce oldu
2. play store çalışmıyor, silip tekrar yükledim, google hesabımı sildim ama şu anda checking info da takılıp kalıyor.
ne yapmalıyım.
telefonu yedekleyip fabrika ayarlarına döneyim dedim ama rootlu olmadığı için yedeklemede yapamadım

Merhabalar
yukardaki rom multiromdur. Telefonun ingilizce olması normal değil bu linkten indirdiyseniz sıkıntı yok. Fakat. Telefonunuza Twrp kurmadıysanız, kendisinin çin vesiyonlu romu kurtuysanız ingilizce olası normal. Çin romlarında google play olmuyor. kendiisine ait indirme programı vardır. Eğer geri Türkçe diline dönecekseniz. telefonunuza twrp yüklemenız lazım. Gerekli yardımlar yapılır

acemi07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi4c
Konular
1
önce ilginiz için teşekkür ederim.
twrp kurmadım, sadece miui_MI4C_V8.2.3.0.NXKCNEC_a80a794f89_7.0.zip diye bir dosyayı telefona indirip update kısmından güncelledim.
verdiğiniz linkteki dosyayı indiriyorum akşam eve gidince twrp kurmayı deneyip sonucu buraya yazarım.

usernamedeletedvision

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Danışman
Konular
23
önce ilginiz için teşekkür ederim.
twrp kurmadım, sadece miui_MI4C_V8.2.3.0.NXKCNEC_a80a794f89_7.0.zip diye bir dosyayı telefona indirip update kısmından güncelledim.
verdiğiniz linkteki dosyayı indiriyorum akşam eve gidince twrp kurmayı deneyip sonucu buraya yazarım.

Rica ederim
indirdiğiniz heerhalde çin rom olması lazım. verdiğim linkten indirdiğiniz romla ilgili twrpden atıp bittikten sonra herhangibirr hata olursa yardımcı olurum :)

acemi07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi4c
Konular
1
Rica ederim
indirdiğiniz heerhalde çin rom olması lazım. verdiğim linkten indirdiğiniz romla ilgili twrpden atıp bittikten sonra herhangibirr hata olursa yardımcı olurum :)

Verdiğiniz rom'u indirdimdim ama twrp yapamadım.
https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi4c-twrp-yukleme-anlatimi.3728/ linkini uygulamaya çalıştım ama yapamadım
1. Xiaomi USB driverları kurun- xiaomi usb driver dosyası buldum ama yükleme olmadı,
2. Minimal adb ve fastboot dosyasını yükleyin.--- adb driver yükledim ama "Minimal adb ve fastboot dosyasını yükleyin" kısmını anlamadım
3. Recover.img dosyasını adb klasörünün içine kopyalayın. (Örnek klasör yolu : C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot) -- Recover.img nereden geldi ve adb klasörü nerede

google play apk sını internetten buldum birkaç değişik versiyondan sonra kuruldu ama rehber yok

usernamedeletedvision

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Danışman
Konular
23
Verdiğiniz rom'u indirdimdim ama twrp yapamadım.
https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi4c-twrp-yukleme-anlatimi.3728/ linkini uygulamaya çalıştım ama yapamadım
1. Xiaomi USB driverları kurun- xiaomi usb driver dosyası buldum ama yükleme olmadı,
2. Minimal adb ve fastboot dosyasını yükleyin.--- adb driver yükledim ama "Minimal adb ve fastboot dosyasını yükleyin" kısmını anlamadım
3. Recover.img dosyasını adb klasörünün içine kopyalayın. (Örnek klasör yolu : C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot) -- Recover.img nereden geldi ve adb klasörü nerede

google play apk sını internetten buldum birkaç değişik versiyondan sonra kuruldu ama rehber yok

ilk olarak adb and fastboot programını indirdiniz mi?
indirdiğiniz programı kurun. kurulan program C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot bölümüne kuruluyor.
sonra mi4c twrp dosyasını indirin. indirdiğiniz dosyası twrp olarak değiştirip C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot bölümüe atın.
Telefonunuzu fastboot moduna alın ve usb ile pcye bağlayın.
adb and fastboot programını açın ve şu kodu yazın: fastboot flash recovery twrp.img
twrp telefonunuza yüklenmiş olacak :)
Telinizi twrp moduna alın ve install bölümüne gelip indirdiğiniz romu seçin. Rom ilk önce tellin hafızasında olacak.
işlem bittiğinde telinizi yeniden başlatın 5-10 dk arası mi ekranında kalacak sakın korkmayın. sonra açılacaktır

acemi07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi4c
Konular
1
ilk olarak adb and fastboot programını indirdiniz mi?
indirdiğiniz programı kurun. kurulan program C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot bölümüne kuruluyor.
sonra mi4c twrp dosyasını indirin. indirdiğiniz dosyası twrp olarak değiştirip C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot bölümüe atın.
Telefonunuzu fastboot moduna alın ve usb ile pcye bağlayın.
adb and fastboot programını açın ve şu kodu yazın: fastboot flash recovery twrp.img
twrp telefonunuza yüklenmiş olacak :)
Telinizi twrp moduna alın ve install bölümüne gelip indirdiğiniz romu seçin. Rom ilk önce tellin hafızasında olacak.
işlem bittiğinde telinizi yeniden başlatın 5-10 dk arası mi ekranında kalacak sakın korkmayın. sonra açılacaktır
Sizin talimatlarınızı uyguladım ama yine twrp yapamadım fastboot ekranında bilgisayara bağlıyorum ama adb telefonu görmüyor. Aygıt aranıyorda kalıyor. Bu arada telefon 15 saniyeden fazla fastboot ekranında durmuyor şarj ekranına geçiyor.
Başka bir çözüm yolu var mı?

usernamedeletedvision

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Danışman
Konular
23
Sizin talimatlarınızı uyguladım ama yine twrp yapamadım fastboot ekranında bilgisayara bağlıyorum ama adb telefonu görmüyor. Aygıt aranıyorda kalıyor. Bu arada telefon 15 saniyeden fazla fastboot ekranında durmuyor şarj ekranına geçiyor.
Başka bir çözüm yolu var mı?

telefeon fastboot modundayken ve adb and fastboot programında bide şunu deneyin: fastboot devices kodunu yazın. telefonunuzun aygıtını görecektir

okitoki

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Mİ 4C
Konular
1
Hocam ben bunu yükledikten sonra 3G ve 4G ile bağlanamıyorum arada hat gidip geliyor hattım TURKCELL bundan önce bir şey yoktu baştan yüklemek istedim TWRP girmiyor

Üst Alt