Rehber Miui 6 veya 7 için Xposed Framework ve Modüllerini Kurma

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Bu konuya bakan kişi cihazdaki root olayının ne olduğunu biliyordur zaten. Cihazın rootlu olması gerektiğine değinmeme gerek yok. Xposed modülünü kurmadan önce muhakkak ki cihazınıza Twrp ya da cwm (yani custom recovery) yükleyin. Birçok telefonda denenmiş sıkıntı vermemiştir. Fakat olaki yükledikten sonra cihaz bootloop ya da brick olursa (kilitlenirse) Xposed kendini recovery üzerinden kaldırmak için kök dizine küçük bir zip dosyası oluşturuyor. Recovery den install zip seçeneği ile kurulumu kaldırabiliyorsanız ve sorun çözülmüş oluyor. Fakat dediğim gibi herhangi bir sıkıntı çıkardığını söyleyen olmadı henüz.

Şimdi aşağıdaki dosyayı indirin ve cihazınıza kurun.
  1. Android 4.4.4 versiyonuna kadar olanlar bunu: Xposed_v2.6.1_by_RepairM@n.apk
  2. Android 5.0.x versiyon olanlar bunu: Xposed_by_RepairM@n.apk
  3. Android 5.1.x versiyon olanlar bunu: Xposed_by_RepairM@n(5.1.x).apk
  • Şimdi cihazınıza uygun olan uygulamayı kurduktan sonra açın ve Framework bölümüne girin.
  • Yükle/güncelle butonuna basın. Root izni istediğinde verirsiniz. Supersu dışında telefonun kendi root sistemini kullanıyorsanız Araçlar - İzinler - Root erişimi bölümünden uygulamaya izin vermelisiniz.
  • Bir uyarı gelecek onu onaylayın. Ardından telefon kapanıp açılacak. Panik yapmayın açılış biraz gecikebilir sadece bu sefer için. Modül kuruldu çünkü.
  • Açıldıktan sonra Framework bölümüne tekrar girin ve Aktif kısmında 58, 54 sayıları yeşil olarak belirtilmiş olacak. Eğer böyleyse işlem tamamdır.
  • Şimdi modül indir kısmından ifont diye aratın ve çıkan uygulamaya tıklayın. Yan sekmesinde versiyonlar yazar oradan indirin son sürümünü. Kurulduktan sonra modüller kısmından aktifleştirin ve telefonu bir defa yeniden başlatın. Artık istediğiniz Miui temasını sorunsuz kullanabileceksiniz.
  • Modül indir kısmında daha birçok modül var. Oradan istediğiniz modülü kurabilirsiniz.
  • Güle güle kullanın.
  • Modül tavsiyesinde bulunmak isteyen arkadaşlar konu altına yazabilirler.
DÜZELTME: Şu an için 7.2 sürümde desteklenmediği bilgisi ByKatre tarafından bildirilmiştir.

Ekli dosyalar

• Xposed_v2.6.1_by_imeirepair.apk
    708,8 KB · Görüntüleme: 565
  • Xposed_by_imeirepair.apk
    611,8 KB · Görüntüleme: 116
  • Xposed_by_imeirepair(5.1.x).apk
    611,8 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleme:

kralaras

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
16
redmi note 2 için de yapabilir misiniz ?

Porte

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
İşletmeci
Konular
0
Konu net ve açıklayıcı. Teşekkürler... Modül önerilerini de bekliyoruz herkesten..

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kralaras

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
16
Redmi note 2 için yapan arkadaş buraya cevap yazabilir mi. Mediatek islemciler için farklı oluyor arkadaşlar. Deneyip yapan nasıl yaptı söylesin hele

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-01-10-18-17-13_de.robv.android.xposed.installer.png
    Screenshot_2016-01-10-18-17-13_de.robv.android.xposed.installer.png
    105,6 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleme:

kralaras

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
16
bootloader yok redmi note2 de işlemci ile alakalı dedim ya. ama bir türlü beceremedim

RepairM@n

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
bootloader yok redmi note2 de işlemci ile alakalı dedim ya. ama bir türlü beceremedim
telefona recovery yükleyin.
öncelikle apk yı kurun ve açın. root iznini verin. Sonra zip dosyasını recoveryden flashlayın işlem tamamdır.
Bu arada aklınızda bulunsun telefon uygulama için root izni istemiyorsa ve araçlar izinler root erişimi bölümünde uygulama ismi yoksa kesinlikle root izinlerinizde sıkıntı vardır.. supersu root yapmalısınız.

Ekli dosyalar

• xposed-recovery flash 64 bit.zip
    5,6 MB · Görüntüleme: 58
  • XposedInstaller_3.0_alpha4 (2).apk
    611,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

kralaras

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
16
şimdi şöyle oluyor: senin verdiğin dosyayı daha önce denedim. birçok kez hemde. yine olmuyor. telefon konusunda da emin olun iyi bilgiye sahibim. rom yapacak kadar :) xposeddeki o instal seçeneği bir türlü çıkmıyor.

ayrıca bu dosyayı telefona sorunsuz recoveryden flaslarsan da telefon açılmıyor. tekrar wipe yapıp rom atma durumunda kalıyorsun.
asıl sorun işte bunlar kardeşim

RepairM@n

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Hocam yabancı forumları bi yoklamak lazım. Siz de bakın ben de bakarım bi. Bişeye ulaşırsam dönerim size geri. Hallederseniz siz de yazın buraya

mavi06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mükremin
Cihazım
Mi Note 3
Konular
5
telefona recovery yükleyin.
öncelikle apk yı kurun ve açın. root iznini verin. Sonra zip dosyasını recoveryden flashlayın işlem tamamdır.
Bu arada aklınızda bulunsun telefon uygulama için root izni istemiyorsa ve araçlar izinler root erişimi bölümünde uygulama ismi yoksa kesinlikle root izinlerinizde sıkıntı vardır.. supersu root yapmalısınız.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi note pro kullanıyorum ve Bendede aynı hatayı veriyor.

MI NOTE Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt