Soru MIUI 6.6.2 (KXDMICF) Root Yardimi

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
Merhaba,

Bundan yaklasik 2-3 hafta once telefonuma ota ile bu guncelleme geldi. Cektim, yukledim. Bir baktim ki root dosyasi yok -ki hâlâ bulabilmis degilim- İsin ilginci en.miui'ye baktigimda en son cikan stabil surum 6.5.3 mu ne gozukuyordu. Su an mobilde oldugumdan kontrol edemiyorum.

1-bu guncelleme bana nasil geldi?
2-ayni telefondan esimde de var. ota'dan guncelleme geldiginden beri bakiyorum. ona gelmis degil.
3-manuel indirip esimin telefonuna da yukleyeyim diyorum. piyasada boyle bor rom yok. :eek:
4-bu surumum root dosyasina nasil ulasabiliriz?

Tesekkurler.

Dipnot : Bu arada forum ayarlarindan mi kaynakli bilmiyorum. Tapatalk'tan foruma ekran goruntusu ekleyemiyorum. Hata veriyor.

MI 4W cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Belki yanlışlıkla göndermişlerdir.
Root için bugün gördüğüm @HiddeNKinG hocamın hazırlamış olduğu Root konusuna bakabilirsiniz. Fastboot ile geçici olarak TWRP ile cihazı açtırıp, Su yüklüyorsunuz. Böylece hem imza kontrolünü geçiyor hem de recovery orjinal kalıyor.

Diğer asıl yazacağımı unuttum. Stabil sürümlerde zaten Root yok diye biliyorum.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
@chatin_62 kötü haberi vereyim o zaman... Developer versiyonlarda da root kalkıyor. Şu an kullandığım sürümü eski yöntemlerle root yapmak durumunda kaldım. Ayrıntılı anlatımı ilerleyen zamanlarda yaparız ama temel olarak root için söylediğiniz gibi su yüklemek gerekiyor çünkü MIUI içindeki root düzenleyen uygulama çıkartıldı ayrıca bir de xbin içinde su dosyası yazmak gerekiyor. :(

Oyla:

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
@cantara ve @chatin_62 hocam;

son root ile ilgili mesajdan hiçbir şey anlamasam da telefon bugün akşam eve geldiğimde karambolde ota üzerinden bir güncelleme daha aldı. :) 6.6.3.0 (KXDMICF) sürümüne yükseldi. hanımın telefondaki sürüm de 6.5.3.0 (KXDMICD)

edit : stable versiyonlarda da root vardı. en azından hanıma yüklediğim en son versiyon olan 6.5.3.0'da var yani. şu an root'lu telefon.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
@cantara ve @chatin_62 hocam;

son root ile ilgili mesajdan hiçbir şey anlamasam da telefon bugün akşam eve geldiğimde karambolde ota üzerinden bir güncelleme daha aldı. :) 6.6.3.0 (KXDMICF) sürümüne yükseldi. hanımın telefondaki sürüm de 6.5.3.0 (KXDMICD)

edit : stable versiyonlarda da root vardı. en azından hanıma yüklediğim en son versiyon olan 6.5.3.0'da var yani. şu an root'lu telefon.
Hocam normalde Stable versiyonlar Root'suz oluyor. Developer versiyonlarsa Root'lu. Sizin Rom Stable versiyon olduğu için Root olmaması normal birşey.
Cantara hocamdan da öğrendik ki artık Developer versiyonlarda da Root yokmuş. Manuel olarak Root yapmanız gerekiyor.

Oyla:

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
Hocam normalde Stable versiyonlar Root'suz oluyor. Developer versiyonlarsa Root'lu. Sizin Rom Stable versiyon olduğu için Root olmaması normal birşey.
Cantara hocamdan da öğrendik ki artık Developer versiyonlarda da Root yokmuş. Manuel olarak Root yapmanız gerekiyor.

abi yanlış bilgi olabilir mi? üstteki mesajımı editleyip tekrar yazmıştım. stable romlarda root olmaması yanlış bir bilgi. dediğim gibi eşimde var. bende de daha önce vardı.

bu rom sayfası :
bu da rom'un root'u :

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
abi yanlış bilgi olabilir mi? üstteki mesajımı editleyip tekrar yazmıştım. stable romlarda root olmaması yanlış bir bilgi. dediğim gibi eşimde var. bende de daha önce vardı.

bu rom sayfası :
bu da rom'un root'u :
Yanlış anlama daha doğru olur :)
Benim demek istediğim Stable romlar Root edilemiyor değil. Stable romlar Root ile gelmiyor, siz Root yapıyorsunuz. Verdiğiniz linkte de çok ayrıntılı olarak incelemedim ama sanırım Root dosyası ayrıca yükleniyor. Yani önce rom yükleniyor sonra da Root yapılıyor.
MiPad lerde hiçbir romda Root yok.
Forumda okuduğum kadarıyla da Stable romlarda Root olmadığıydı.
Belki sizin cihazda bazı versiyonlarda root'u çıkartmayı unutmuş olabilirler.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Oyla:

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
Yanlış anlama daha doğru olur :)
Benim demek istediğim Stable romlar Root edilemiyor değil. Stable romlar Root ile gelmiyor, siz Root yapıyorsunuz. Verdiğiniz linkte de çok ayrıntılı olarak incelemedim ama sanırım Root dosyası ayrıca yükleniyor. Yani önce rom yükleniyor sonra da Root yapılıyor.
MiPad lerde hiçbir romda Root yok.
Forumda okuduğum kadarıyla da Stable romlarda Root olmadığıydı.
Belki sizin cihazda bazı versiyonlarda root'u çıkartmayı unutmuş olabilirler.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
evet yanlis bilgiyle kastetmek istedigim de oydu :) dediginiz gibi root'la gelmiyor. yine rom yukler gibi guncelleyici (updater) icine girip o ortalama 500 kb boyutunde olan root rar'ini gosterip root'luyoruz. ancak bu versiyonda bulamadim degisik bir sekilde.

MI 4W cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Oyla:
Üst Alt