Rehber MIUI 14 ve Android 13 ile Gelen APK Yüklenemiyor Hatası Çözümü

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Bu işlem özellikle Android 13 ile geldi, yükleyici uygulaması yükleme işlemine başlamadan atıyor yada yükleme ekranında hata veriyor. Güncel yükleme uygulamasından kaynaklanan bir sorun olduğu için farklı bir yükleyici uygulaması ile sorun giderilebiliyor. Ben bugün sizlere ADB ile APK yükleyerek sorunu nasıl çözeceğiniz göstereceğim.

Xiaomi telefonlara ADB (Android Debug Bridge) kullanarak APK dosyası yüklemek oldukça kolaydır. İşlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. İlk olarak, cihazınıza USB debugging modunu etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar > Telefon Hakkında > Build Numarası'na 7 kez ardışık dokunun. "Geliştirici modu etkinleştirildi" uyarısı belirecektir. Ardından, Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama seçeneğini açın.

- Yine aynı yerde bulunan ADB üzerinden uygulama yüklenmesini izin ver seçeneğini aktif edin.

2. Cihazınızı bir bilgisayara USB kablosu aracılığıyla bağlayın ve bilgisayarınızda ADB yüklü olduğundan emin olun. Eğer ADB yüklü değilse, buradan kurabilirsiniz: Minimal ADB and Fastboot – Xiaomi Tools

3. APK dosyasını indirin ve bir klasöre kaydedin. Dosya adının basit olmasına dikkat edin ve çoklu klasör içinde olmasın. İsterseniz yüklediğiniz Minimal ADB klasörüne dosyayı atarak işinizi kolaylaştırabilirisiz.

4. Minimal ADB and Fastboot uygulamasını açın:

``` Eğer dosya farklı bir konumda ise aşağıdaki şekilde yazın
adb install /dosya/yolu/file.apk
```

/path/to/your/APK/file.apk'yi, APK dosyanızın kaydedildiği yolu belirtecek şekilde değiştirin. Örneğin, APK dosyanızı Masaüstüne kaydettiyseniz, komut satırını şu şekilde yazabilirsiniz:

```
adb install ~/Desktop/your-app.apk
```
```
Eğer APK Dosyasını Minimal ADB and Fastboot klasörüne attıysanız. Direk olarak aşağıdaki şekilde kodu yazabilirsiniz.

adb install your-app.apk
```

5. Komutu çalıştırın ve yüklenmesini bekleyin. Cihazınızda "Pakete İzin Ver" uyarısı belirebilir, bu durumda uyarıyı onaylayın.

APK dosyanız cihaza yüklendikten sonra Ana Ekran veya Uygulama Çekmecesi'nde görüntülenebilir. İşlem tamamlandıktan sonra, USB Hata Ayıklama seçeneğini kapatabilirsiniz.

Tavsiye olarak verebileceğim Yükleyici uygulamasınu bu linkten android 13 sürümünü indirerek kurabilirsiniz. Farklı android sürümü kullanan uygun olanı indirebilirler

Artık telefonunuzda APK yüklemek istediğinizde karşınızda birde fazla seçenek çıkacak ve siz Mi İnstaller olanı seçerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yukarıdaki yöntem ile isterseniz direk olarak bir uygulamada yükleyebilirsiniz.

xiaomi 11t pro apk yüklenmiyor.
xiaomi 11t apk yüklenmiyor.
xiaomi 12t pro apk yüklenmiyor.
xiaomi 12t apk yüklenmiyor.
xiaomi 13 apk yüklenmiyor.
xiaomi 13 pro apk yüklenmiyor.
poco apk yüklenmiyor.
redmi apk yüklenmiyor.
xiaomi apk yüklenmiyor.

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130
Bu işlem özellikle Android 13 ile geldi, yükleyici uygulaması yükleme işlemine başlamadan atıyor yada yükleme ekranında hata veriyor. Güncel yükleme uygulamasından kaynaklanan bir sorun olduğu için farklı bir yükleyici uygulaması ile sorun giderilebiliyor. Ben bugün sizlere ADB ile APK yükleyerek sorunu nasıl çözeceğiniz göstereceğim.

Xiaomi telefonlara ADB (Android Debug Bridge) kullanarak APK dosyası yüklemek oldukça kolaydır. İşlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. İlk olarak, cihazınıza USB debugging modunu etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar > Telefon Hakkında > Build Numarası'na 7 kez ardışık dokunun. "Geliştirici modu etkinleştirildi" uyarısı belirecektir. Ardından, Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama seçeneğini açın.

- Yine aynı yerde bulunan ADB üzerinden uygulama yüklenmesini izin ver seçeneğini aktif edin.

2. Cihazınızı bir bilgisayara USB kablosu aracılığıyla bağlayın ve bilgisayarınızda ADB yüklü olduğundan emin olun. Eğer ADB yüklü değilse, buradan kurabilirsiniz: Minimal ADB and Fastboot – Xiaomi Tools

3. APK dosyasını indirin ve bir klasöre kaydedin. Dosya adının basit olmasına dikkat edin ve çoklu klasör içinde olmasın. İsterseniz yüklediğiniz Minimal ADB klasörüne dosyayı atarak işinizi kolaylaştırabilirisiz.

```

/path/to/your/APK/file.apk'yi, APK dosyanızın kaydedildiği yolu belirtecek şekilde değiştirin. Örneğin, APK dosyanızı Masaüstüne kaydettiyseniz, komut satırını şu şekilde yazabilirsiniz:

```
```
```
Eğer APK Dosyasını Minimal ADB and Fastboot klasörüne attıysanız. Direk olarak aşağıdaki şekilde kodu yazabilirsiniz.

adb install your-app.apk
```

5. Komutu çalıştırın ve yüklenmesini bekleyin. Cihazınızda "Pakete İzin Ver" uyarısı belirebilir, bu durumda uyarıyı onaylayın.

APK dosyanız cihaza yüklendikten sonra Ana Ekran veya Uygulama Çekmecesi'nde görüntülenebilir. İşlem tamamlandıktan sonra, USB Hata Ayıklama seçeneğini kapatabilirsiniz.

Tavsiye olarak verebileceğim Yükleyici uygulamasınu bu linkten android 13 sürümünü indirerek kurabilirsiniz. Farklı android sürümü kullanan uygun olanı indirebilirler

Artık telefonunuzda APK yüklemek istediğinizde karşınızda birde fazla seçenek çıkacak ve siz Mi İnstaller olanı seçerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yukarıdaki yöntem ile isterseniz direk olarak bir uygulamada yükleyebilirsiniz.

poco apk yüklenmiyor.
redmi apk yüklenmiyor.
xiaomi apk yüklenmiyor.
Elinize Sağlık Hocam.

aslanmax06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Mate 10 lite
Konular
2

```

```
```
```

adb install your-app.apk
```

poco apk yüklenmiyor.
redmi apk yüklenmiyor.
xiaomi apk yüklenmiyor.
Güzel anlatımınız için çok teşekkür ederim hocam sayenizde yurtdışı Xiaomi 11T Pro telefonuma bilgisayardan apk yükleyebiliyorum

cccandan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CaN
Cihazım
t12 pro
Konular
0
Teşekkür ederim de apk yüklemesi bu kadar zor olmamalı peki güncellemeyle bu sorun gidermi

asdlogin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asdlogin
Cihazım
note
Konular
0
sürekli durduruldu hatası veriyor

herkezisyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zafer
Cihazım
xaomi 11t
Konular
0
Allah razı olsun. . denemeler sonunda yaptım ilk yapamamıştım.
Xaomi11T Yurt dışı . sürüm 13.
olmamasının nedeni: telefonda 2 seçenek çıkıyor usb hata ayıklama ve usb dosya aktarımı na tıklayıp Dosya Aktarımı/Android Auto seçmelisiniz ve seçince bilgisayardan tüm dosyalara erişin hatta bakın telefondaki ! tüm dosyalara giriliyormu diye eğer öyle ise doğru yoldasınız
sonrasında. rehberde anlatılanları yapmanız yeterli.
ben minimal ADB uygulamasının konumundan yükledim daha basit geldi. fm24 apk sını konuma attım.
örnek:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb install fm24.apk
adb: failed to install spl.apk: Failure [INSTALL_FAILED_USER_RESTRICTED: Install canceled by user]

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb install spl.apk
Success
bu arada uygulamayı nolur nolmaz diye yönetici olarak çalıştırdım. yüklerken telefonda yükle diye uygulamanın simgesi çıkıverdi ve yükle dedim yükledi.

not :ikinci yüklemede zaman geçti diyemi nedir hata verdi kabloyu çıkarıp taktım yeniden aynı işlemleri yaptım oldu arkadaşlar.

herkezisyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zafer
Cihazım
xaomi 11t
Konular
0
Telefondan Apk yüklenemiyor hatasına Kesin Çözüm. Xiaomi 11T vb
apk yükleyici yüklenir gibi yapıyor atıyor ise yada apk yı yükle dediğinizde hiç bir şey olmuyor ise bu rehberi uygulayın çözüme kavuşursunuz inşallah. genellikle yurt dışı telefonlarda oluyor. bu şekilde sorunu olanlar deneyebilir. Benim telefonum Xiaomi 11T
Rehber
1.Xiaomi telefonlara ADB (Android Debug Bridge) kullanarak APK dosyası yüklemek.
bunun için ayrı bir rehber var linkini bırakıyorum. LİNK
2. Yapamayanlar için basit anlatıyorum. Buradan ADB yi indirip kurun.
3. Xiaomi Package installer 5.2.0.2.0-20231121 Apk sını indirin indirip apk dosyasının ismini xc.apk yapın.
4.Bu apk yı PC ye kurduğumuz. Minimal ADB and Fastboot uygulamasının yüklü dizinine atın. örnek: C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot\
5.Telefonda hata ayıklama modunu açın usb yi bağlayın ve 2 seçenek çıkıyor usb hata ayıklama açık ve usb Dosya Aktarımı/Android Auto olacak şekilde ayarlayın pc telefondaki tüm dosyalara açılıyorsa sorun yok.
6. Anlattığım gibi yapın yanlız hızlı olmalısınız pc ye usb kablosuyla bağlayınca adb programını yönetici olarak açın
şu kodu yazın adb install xc.apk Yüklemek için izin isterse tamam deyin.
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb install xc.apk
Success
Yazıyorsa işlem tamamdır
7.Paket yükleyici yüklenmiş olması gerekir. herhangi bir apk indirip yükleyebilirsiniz.
8. Ben apk ları otomatik telefonda nerede olursa bulan ve yüklemekte yardımsı olan APK installer ı Googleplaydan indirip kurabilirsiniz.
9. Package installeri seçip yükleyin şifre isteyebilir Xiaomi accourt profiliniz olmalı onun şifresini istiyor ve yüklüyorsunuz resimlerde adımlar var
Not: adımları ve ayarların resimlerini yüklüyorum örnek olması amacıyla başarılar.

Ekli dosyalar

• 1.telefon ayarları.jpg
    1.telefon ayarları.jpg
    412,6 KB · Görüntüleme: 17
  • 2.apk istaller ile kuruyorum.jpg
    2.apk istaller ile kuruyorum.jpg
    182,9 KB · Görüntüleme: 14
  • 3.install diyoruz.jpg
    3.install diyoruz.jpg
    421,5 KB · Görüntüleme: 15
  • 4.kontrol.jpg
    4.kontrol.jpg
    261,1 KB · Görüntüleme: 15

HelixTR40

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
hocam dediğiniz gibi yaptım ancak indirdiğim APK'yı yüklerken Package İnstaller ile yüklensin mi diye sormuyor :(

Telefonum Not 11 Pro 5g

Üst Alt