Çözüldü MIUI 14 - Varsayılan Uygulamalar İşlevsiz

thenameless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selman
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 14.0.8
Telefon Modeli
Redmi Note 12
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba, Mi uygulamalarının birçoğunu beğenmiyorum. Örnek vermem gerekirse Mi Video diyebilirim. Bunun yerine VLC kullanmak istiyorum ve Default App kısmından Play Video seçeneğine tıklayıp VLC'yi seçiyorum. Fakat hiçbir etkisi olmuyor. Bu sorunu çözebilecek bir bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Teşekkür ederim şimdiden.

Çözüm
Hocam sizin sorunun çözümü aslında çok basit. Ve en güzel yabı ROOT GEREKTİRMİYOR. Mi video yüklü olduğu sürece varsayılan kalıyor ve değiştiremiyorsunuz. Benimde canımı çok sıkmıştı ve arayışa koyulmuştum. Mi video uygulamasını kaldırarak çözüm buldum. Sistem uygulaması olduğu için öyle ha deyince kaldıramazsınız. Vereceğim linkte nasıl kaldırabileceğiniz adım adım yazıyor. Tamamen silmeniz en güzeli bizzat denedim sıkıntı olmuyor. Vereceğim linkte devre dışı bırakma, kaldırma ve tamamen silme seçeneklerini anlatmış, siz direkt silin kafanız ağrımasın. Eğer anlamadığınız bir kısım olursa özel mesaj yazarsanız, ben size detaylıca yardımcı olurum. Mi video kaldırdığınız zaman istediğiniz uygulamayı gönül rahatlığıyla kurabilir...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Bu bence Xiaomi'nin galeri uygulaması ile ilgili hocam. Hangi video oynatıcısı olursa olsun galeri içinden açınca yine galeri içinden oynatıyor.

Oyla:

thenameless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selman
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu bence Xiaomi'nin galeri uygulaması ile ilgili hocam. Hangi video oynatıcısı olursa olsun galeri içinden açınca yine galeri içinden oynatıyor.
Dosya yöneticisinden açtığımda da aynı sonuçla karşılaşıyorum.

Oyla:

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Hocam sizin sorunun çözümü aslında çok basit. Ve en güzel yabı ROOT GEREKTİRMİYOR. Mi video yüklü olduğu sürece varsayılan kalıyor ve değiştiremiyorsunuz. Benimde canımı çok sıkmıştı ve arayışa koyulmuştum. Mi video uygulamasını kaldırarak çözüm buldum. Sistem uygulaması olduğu için öyle ha deyince kaldıramazsınız. Vereceğim linkte nasıl kaldırabileceğiniz adım adım yazıyor. Tamamen silmeniz en güzeli bizzat denedim sıkıntı olmuyor. Vereceğim linkte devre dışı bırakma, kaldırma ve tamamen silme seçeneklerini anlatmış, siz direkt silin kafanız ağrımasın. Eğer anlamadığınız bir kısım olursa özel mesaj yazarsanız, ben size detaylıca yardımcı olurum. Mi video kaldırdığınız zaman istediğiniz uygulamayı gönül rahatlığıyla kurabilir, varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz.

Buyrunuz efendim link: burada

Oyla: Çözüm

thenameless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selman
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
3
Hocam sizin sorunun çözümü aslında çok basit. Ve en güzel yabı ROOT GEREKTİRMİYOR. Mi video yüklü olduğu sürece varsayılan kalıyor ve değiştiremiyorsunuz. Benimde canımı çok sıkmıştı ve arayışa koyulmuştum. Mi video uygulamasını kaldırarak çözüm buldum. Sistem uygulaması olduğu için öyle ha deyince kaldıramazsınız. Vereceğim linkte nasıl kaldırabileceğiniz adım adım yazıyor. Tamamen silmeniz en güzeli bizzat denedim sıkıntı olmuyor. Vereceğim linkte devre dışı bırakma, kaldırma ve tamamen silme seçeneklerini anlatmış, siz direkt silin kafanız ağrımasın. Eğer anlamadığınız bir kısım olursa özel mesaj yazarsanız, ben size detaylıca yardımcı olurum. Mi video kaldırdığınız zaman istediğiniz uygulamayı gönül rahatlığıyla kurabilir, varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz.

Hocam çok teşekkür ederim gün içinde halledeceğim de aklıma takılan şu var, sistem uygulamalarını kaldırdığımız için genel kullanımda optimizasyon veya saçma sapan sorunlarla uğraşır mıyız herhangi bir sistem uygulamasını kaldırınca?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mi videoya uzun basıp seçeneklerden varsayılanları temizle dediniz mi
Herhangi bir varsayılanı yok ki. Hatta internet erişimini kestim, bildirimlerini kapattım, battery saver bölümünden tamamen kısıtladım. Kendi kendine açtıracak illa uygulamayı. İstemiyorum kardeşim diye kaç kez yakındığımı anlatamam.

Oyla:

thenameless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selman
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
3

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

şöyle bir uyarı aldım :/

Oyla:

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Hocam çok teşekkür ederim gün içinde halledeceğim de aklıma takılan şu var, sistem uygulamalarını kaldırdığımız için genel kullanımda optimizasyon veya saçma sapan sorunlarla uğraşır mıyız herhangi bir sistem uygulamasını kaldırınca?

Herhangi bir varsayılanı yok ki. Hatta internet erişimini kestim, bildirimlerini kapattım, battery saver bölümünden tamamen kısıtladım. Kendi kendine açtıracak illa uygulamayı. İstemiyorum kardeşim diye kaç kez yakındığımı anlatamam.
Hocam mi video sistem uygulaması olmasına ramen herhangi bir şekilde sıkıntı çıkarmadı, ama diğer sistem uygulamalarını kaldıracak olursunuz sorumluluk size ait. Ben mi video, msa ve benzeri gerçekten can sıkacak birkaç uygulamayı kaldırdım sorunsuz. Cihazımı her sıfırladığımdada yapıyorum

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

şöyle bir uyarı aldım :/
Hocam( -) bu işaretten iki tane koyun lütfen

Oyla:

thenameless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selman
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
3
Hocam mi video sistem uygulaması olmasına ramen herhangi bir şekilde sıkıntı çıkarmadı, ama diğer sistem uygulamalarını kaldıracak olursunuz sorumluluk size ait. Ben mi video, msa ve benzeri gerçekten can sıkacak birkaç uygulamayı kaldırdım sorunsuz. Cihazımı her sıfırladığımdada yapıyorum

Hocam( -) bu işaretten iki tane koyun lütfen
Minnetarım hocam, çok teşekkür ederim 🙏

Oyla:

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım