Soru MIUI 14 geçmeli miyim?

Lelouchs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
8
Merhabalar cihazım yeni 1 hafta kadar olmuştur MIUI 13 kullanıyorum ve geceleri şarjım çok hızlı bitiyor normal vakitte de 7-8 saat ekran süresi alıyorum fakat geceleri şarjımin bitmesi üzüyor. MIUI 14 geçmeli miyim kullananlar bilgi verebilir mi? Telefonum kaçak bu arada.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-04-27-12-36-33-083_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-04-27-12-36-33-083_com.miui.securitycenter.jpg
    289,9 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_2023-04-27-12-45-03-569_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-04-27-12-45-03-569_com.android.settings.jpg
    266,1 KB · Görüntüleme: 61

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Ben geçtim ve çok memnunum. Telefonum da sizinki gibi imei işlemli. Direkt fastboot üzerinden temiz kurulum tavsiye ediyorum Mi flash ile. Sistem çok daha hızlı ve hafif gibi hissettiriyor.

Miui 13 sanki biraz daha hantal kalıyordu bana göre. Anlamadığım bir ağırlık vardı telefonun üzerinde. Forumumuzda paylaşılan en son sürüm modem dosyası zaten hala sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ben Taiwan bölge ROM'unu kullanıyorum. Çoğu kişi endonezya vs. öneriyor ama içinde başka klavye ve kilit ekranında reklamvari duvar kağıdı gösteren sistem uygulamaları bu ROM'da yok. Evet, hepsi kapatılıp değiştirilebiliyor fakat hiç olmaması benim daha hoşuma gidiyor.

Batarya kullanımı ilk geçtiğim zamanlarda ölçmüştüm yanlış hatırlamıyorsam %5-7 fark etmişti benim kullanımım açısından. Ben öneriyorum. Başka sorular varsa bildiğim kadarı ile yanıtlarım.

graviton

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
mi note 10 pro
Konular
4
Ben geçtim ve çok memnunum. Telefonum da sizinki gibi imei işlemli. Direkt fastboot üzerinden temiz kurulum tavsiye ediyorum Mi flash ile. Sistem çok daha hızlı ve hafif gibi hissettiriyor.

Miui 13 sanki biraz daha hantal kalıyordu bana göre. Anlamadığım bir ağırlık vardı telefonun üzerinde. Forumumuzda paylaşılan en son sürüm modem dosyası zaten hala sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ben Taiwan bölge ROM'unu kullanıyorum. Çoğu kişi endonezya vs. öneriyor ama içinde başka klavye ve kilit ekranında reklamvari duvar kağıdı gösteren sistem uygulamaları bu ROM'da yok. Evet, hepsi kapatılıp değiştirilebiliyor fakat hiç olmaması benim daha hoşuma gidiyor.

Batarya kullanımı ilk geçtiğim zamanlarda ölçmüştüm yanlış hatırlamıyorsam %5-7 fark etmişti benim kullanımım açısından. Ben öneriyorum. Başka sorular varsa bildiğim kadarı ile yanıtlarım.
Boşta yüzde kaç şarj yiyor? Hiç ölçme şansınız oldu mu?

Kadir Kılıf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir Kılıf
Cihazım
mi11t
Meslek
Öğrenci
Konular
72

ekran süresi ve arayüz hakkında bilgi verir misiniz miui 13e göre fark var mı?

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Boşta yüzde kaç şarj yiyor? Hiç ölçme şansınız oldu mu?
İnanın hiç şansım olmadı, fakat işte mail ve kamera arama ağırlıklı kullanıyorum. Her an elimde aktif diyemiyorum fakat şarjım full dolu çıktığımda gece geldiğimde 72-75 arasında kalan şarj oranım oluyor. Zaten telefonu yoran bir işlem olmadığından bu kadar fazla şarjım kalıyor herhalde.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ekran süresi ve arayüz hakkında bilgi verir misiniz miui 13e göre fark var mı?
Ben bir fark göremedim, sadece kontrol merkezinde yeni nesile geçilmiş o kadar. Parlaklık ve ses düzeyleri dikey olarak yer alıyor.

Orkutcorcik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Samsung
Konular
2

Taiwan rom da miui mesajlaşma ve arama mı mevcut yoksa google mesaj ve aramamı . Ses kayıt önemli benim için Endonezya rom kullanıyorum. ekran pil ekran tüketim paylşma sansınız varmı

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Taiwan rom da miui mesajlaşma ve arama mı mevcut yoksa google mesaj ve aramamı . Ses kayıt önemli benim için Endonezya rom kullanıyorum. ekran pil ekran tüketim paylşma sansınız varmı
Taiwan romda mi mesaj ve arama ugulamaları var fakat sadece çeviricide tayvan dilinde rakamların yanında yazılar yer alıyor. Taiwanda iken ara ara system yanıt vermiyor hatalarını yaşadım. Bu biraz canımı sıktı. Ayrıca takvim uygulaması Google'ındı. Bu da biraz canımı sıktı ve bende Endonezya'ya dönüp debloat yapıp kullanmaya başladım. Şu anda bir sıkıntı yaşamadım ve taiwan'dan daha akıcı buldum. system yanıt vermiyor vs. de şu ana kadar yaşamadım.

Orkutcorcik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Samsung
Konular
2
Tmm teşekkürler bilgi için birde endonezyada pil ömrü taiwan roma göre nasıl deneyimlediniz paylaşırmısınız ona göre Endonezya romda kalacağım

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Tmm teşekkürler bilgi için birde endonezyada pil ömrü taiwan roma göre nasıl deneyimlediniz paylaşırmısınız ona göre Endonezya romda kalacağım
Tam olarak dikkat etmedim açıkçası ne desem yalan olur. Ama çoğu güncel sürümde kullanımı değiştirecek derecede değişiklik yaşamadım.

Üst Alt