MIUI 12 Mi9T Pro / K20 Pro EEA Avrupa Kararlı Rom v12.0.1.0.QFKEUXM İndirme Bağlantıları

kadirr42

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kadirü
Cihazım
k20 pro
Konular
0
c
Keşke yazdığımız gibi yükleme işlemi yapsaydınız. Repair işlemini kendiniz yaptıysanız yeniden yapmanız gerek. Yapılı aldıysanız aldığınız yerden efs yedeği isteyin. Repair yapılmış cihazda tek dikkat etmeniz gereken, cihaz içerisinden veya stok Recovery uygulamasından "Fabrika Ayarları'na" dönmemek.
cihazi aldıgım yerde efs yedegi yokmus. ben repair falan yapmadım. şimdi bu cihaza imei atma imkanım yok mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bas
Keşke yazdığımız gibi yükleme işlemi yapsaydınız. Repair işlemini kendiniz yaptıysanız yeniden yapmanız gerek. Yapılı aldıysanız aldığınız yerden efs yedeği isteyin. Repair yapılmış cihazda tek dikkat etmeniz gereken, cihaz içerisinden veya stok Recovery uygulamasından "Fabrika Ayarları'na" dönmemek.
ka birinin efs yedeğini alsam düzenleme imkanım varmı?

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Şarj konusunda eski romlardan bi farkı yok gibi.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
MIUI 12 çok fazla ram yiyor anututu testte Kullanılabilir Ram 7.87
Kullanılan ram 1.78
Nerdeyse hiç ram kullanmamış sistem çok fazla kendine ram ayırıyor yakın zamanda güncelleme gelmez ise rom değiştireceğim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-07-14-48-17-867_com.antutu.ABenchMark.jpg
    Screenshot_2020-07-07-14-48-17-867_com.antutu.ABenchMark.jpg
    286,7 KB · Görüntüleme: 34

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
MIUI 12 çok fazla ram yiyor anututu testte Kullanılabilir Ram 7.87
Kullanılan ram 1.78
Nerdeyse hiç ram kullanmamış sistem çok fazla kendine ram ayırıyor yakın zamanda güncelleme gelmez ise rom değiştireceğim
kullanılabilir ram dediği boşta olan kullanmaya o an ihtiyaç duyulmayan ram i gösterir. bahsettiğiniz 1,78gb ram kullanılabilir olan kısım, toplam:7,87gb-1,78gb dersek= 6,09gb ram kullanılmış. yani sizin dediğiniz gibi "neredeyse hiç ram kullanmamış" sonucu hatalı.

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
kullanılabilir ram dediği boşta olan kullanmaya o an ihtiyaç duyulmayan ram i gösterir. bahsettiğiniz 1,78gb ram kullanılabilir olan kısım, toplam:7,87gb-1,78gb dersek= 6,09gb ram kullanılmış. yani sizin dediğiniz gibi "neredeyse hiç ram kullanmamış" sonucu hatalı.
Available nin Türkçesi mevcut, işe yarar, kullanılabilir anlamına geliyor yani 1.78 kullanmış aida64 dün verileride aynı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-08-14-04-14-711_com.finalwire.aida64.jpg
    Screenshot_2020-07-08-14-04-14-711_com.finalwire.aida64.jpg
    424,9 KB · Görüntüleme: 30

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
Available nin Türkçesi mevcut, işe yarar, kullanılabilir anlamına geliyor yani 1.78 kullanmış aida64 dün verileride aynı
Gönderdiğiniz ekran alıntısına göre;
Sistem, mevcut 8 GB belleğin 6 GB kadar kısmını kullanıyor. Yani size kalan boş bellek miktarı 2.3 GB ( boşta kalan ram miktarı ) Buda, sistemin ram kullanım miktarının oldukça fazla olduğu anlamına geliyor. Boş ram miktarı ne kadar fazla olursa, cihaz o denli yeni işlem yapma kapasitesine sahip demektir. Tabi cihazda yüklü olan uygulama ve arka planda çalışan sayısı fazla ise ram'in ( önbelleğin ) bu kadar dolu olması normal. Ancak yeni kurulmuş ve fazla uygulama yüklü olmayan bir cihazda bu kadar fazla ram kullanımı olması işletim sisteminin fazla ram kullandığı anlamına gelir, ki buda pek iyi bir şey değildir. Siz, her yeni uygulama yüklediğiniz de ve o uygulamayı açtığınızda; sistem uygulamayı çalıştırmak için ön belleği ( ram'i ) kullanır. Boşta kalan miktar ne kadar fazla olursa, yeni yapacağınız işlem o kadar hızlı gerçekleşir. Altta bulunan resim benim cihazıma ait, fazla bir uygulama yüklü değil. MIUI 11 Hindistan rom kullanırken boş ram miktarı 9.5 GB iken şuan Eu beta 20.7.2 sürümünde boş ram miktarı 7.5 GB Yani MIUI 12 genel olarak daha fazla ram kullanıyor. Bu da sistemin bellek kullanımının yeterince optimize edilememiş olduğu anlamına gelir. Tabii, arayüze eklenen yeni özellikler ve animasyonlar çalışmak için ram'i kullanıyorlar. Bu durum da sisteme fazladan ram tüketimi olarak yansıyor. 1 ila 3 ay içerisinde çok daha optimize edilmiş bir sistem olarak karşımıza çıkacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
buda MIUI 11.0.6.0 eea kullanılabilir ram miktarı MIUI 12 ile arasında pek fark yok gibi 2,47 GB

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-08-16-28-04-739_com.finalwire.aida64.jpg
    Screenshot_2020-07-08-16-28-04-739_com.finalwire.aida64.jpg
    424,4 KB · Görüntüleme: 26

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Gönderdiğiniz ekran alıntısına göre;
Sistem, mevcut 8 GB belleğin 6 GB kadar kısmını kullanıyor. Yani size kalan boş bellek miktarı 2.3 GB ( boşta kalan ram miktarı ) Buda, sistemin ram kullanım miktarının oldukça fazla olduğu anlamına geliyor. Boş ram miktarı ne kadar fazla olursa, cihaz o denli yeni işlem yapma kapasitesine sahip demektir. Tabi cihazda yüklü olan uygulama ve arka planda çalışan sayısı fazla ise ram'in ( önbelleğin ) bu kadar dolu olması normal. Ancak yeni kurulmuş ve fazla uygulama yüklü olmayan bir cihazda bu kadar fazla ram kullanımı olması işletim sisteminin fazla ram kullandığı anlamına gelir, ki buda pek iyi bir şey değildir. Siz, her yeni uygulama yüklediğiniz de ve o uygulamayı açtığınızda; sistem uygulamayı çalıştırmak için ön belleği ( ram'i ) kullanır. Boşta kalan miktar ne kadar fazla olursa, yeni yapacağınız işlem o kadar hızlı gerçekleşir. Altta bulunan resim benim cihazıma ait, fazla bir uygulama yüklü değil. MIUI 11 Hindistan rom kullanırken boş ram miktarı 9.5 GB iken şuan Eu beta 20.7.2 sürümünde boş ram miktarı 7.5 GB Yani MIUI 12 genel olarak daha fazla ram kullanıyor. Bu da sistemin bellek kullanımının yeterince optimize edilememiş olduğu anlamına gelir. Tabii, arayüze eklenen yeni özellikler ve animasyonlar çalışmak için ram'i kullanıyorlar. Bu durum da sisteme fazladan ram tüketimi olarak yansıyor. 1 ila 3 ay içerisinde çok daha optimize edilmiş bir sistem olarak karşımıza çıkacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Aynen öyle sistem çok fazla kendine ram ayırıyor bende aynısını dedim

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
available'ın Türkçesi uygundur. buradaki anlamı ise "kullanıma uygun" yani boşta demek istiyor. hem aynı şeyi söyleyip hem bu kadar kullanmış diye nasıl zıt bir sonuca varıyorsunuz onu anlamıyorum. Özcan DELİKANLI hocamda benimle aynı şeyi söylemiş. zaten sizde hem 1.78 kullanmış deyip hem sistem kendine çok ayırıyor diyorsunuz. 1,78 kullanılmış değil hiç ihtiyaç duyulmamış boştaki ram miktarıdır. öncelikle sistemin ayırdığı toplamda 2.5 ile 3gb arası ram oluyor genelde. siz antutu testi yapmaya çalışırken sistem bu ayırdığı miktarı ve yetmediği yerde kullanılabilir diye belirtilen boş alandaki ram den gerektiği kadar kullanılır. sizin antutu testinizde sistem + antutunun ekstradan kullandığı ram ile beraber hala 1,78 gb boş ram kalmış yani burada özellikle benchmark testleri yaparken sistem rami çok kullanır zaten mümkün olan en üst seviyede cihazı zorluyor.
aynı şeyden bahsetsek te veriler hakkında yorum yaparken bir yerde anlaşamıyoruz :)

Ugurxl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oky
Cihazım
A50
Meslek
WEBMASTER
Konular
2
magisk SAFETYnet test geçmiyor EEA ROM ctsprofile hatasi veriyor diğer global vb vermiyor.

Üst Alt