Yardım MİUİ 12 hakkında sorum var

muhammeddonder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
27
Merhaba arkadaşlar, mi 8 se cihazında, miui 10.4 by miui eu 9.6.5 kullanıyorum. Miui 12'ye nasıl geçebilirim? Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

bayepayizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sabribey
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Operatör
Konular
19
Merhaba arkadaşlar, mi 8 se cihazında, miui 10.4 by miui eu 9.6.5 kullanıyorum. Miui 12'ye nasıl geçebilirim? Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Size uzaktan bağlantı ile yardımcı olabilirim hocam evde PC var mı

muhammeddonder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
27
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
muhammeddonder hocam aşağıdaki eu romu kurulum talimatlarına tam biat ederek kurunuz. Bilgisayarınız olmadığı için temiz kurulum yapınız ve Kurmadan önce twrp'den full back-up almayı unutmayınız.

Şebeke dosyasını romu kurduktan sonra unutmayın. Rom konusu içinde o dosya da var. romu flashladıktan sonra onu da flashlayın muhakkak

Temiz kurulum yapmak için de önereceğim adımlar şu şekildedir:

• Linkten ROM dosyasını indirerek cihazınızdaki Download klasörüne veya SD Cardınıza atınız. GAPPS flashlamanıza gerek yok otomatik olarak yüklü geliyor.
    Cihazınızı power + ses açma tuşlarına aynı anda basarak Recovery modunda başlatınız ve recovery arayüzüne erişim sağlayınız. [TWRP/Orange Fox vb.]
    Her ihtimale karşı Backup sekmesinden Full Nandroid yedeğinizi alınız. Recovery arayüzünde yapmak istemeyenler, Swift Backup programını kullanarak en önceden yedek alabilirler.
    Wipe bölümüne gelerek, 5 wipe yapınız. [Dalvik/Art- Cache, Cache, System, Vendor, Data seçili olacak.]
    [SD Cardı olmayanlar Internal Storage'ı silmesinler, Download klasörü internal storage içinde olduğu için sildiklerinde romu flashlayamazlar.]
    Wipe işlemlerinden sonra romu sonrasında magisk'i flashlayın.
    Romu flashladıktan sonra wipe sekmesine dönerek sadece Internal Storage'ı silin ardından Advanced Wipe'a girip Dalvik/Art Cache ve Cache'yi wipelayınız.
    (Internal storage'ı en son silmemizin ilk yüklemede romu kaybetmemek, açılışta tertemiz kurulum yapmış olmak ve mi/redmi simgesinde kalmamak)

Reboot system diyerek telefonu açıp keyfini çıkarınız :)

Son düzenleme:

muhammeddonder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
27
Yardım edecek biri yok mu :((

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
Yardım edecek biri yok mu :((
Bir üst mesajda nasıl yapmanız gerektiği açık ve net anlatılmış. Hatta bir üye PC niz varsa uzaktan yardım yaparız demiş. Yine de ikna olmamışsınız.
Siz nasıl bir yardım bekliyorsunuz?

muhammeddonder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
27
Bir üst mesajda nasıl yapmanız gerektiği açık ve net anlatılmış. Hatta bir üye PC niz varsa uzaktan yardım yaparız demiş. Yine de ikna olmamışsınız.
Siz nasıl bir yardım bekliyorsunuz?
Pc yok evde hocam, üst mesajda anlatılan andorid 10 için geçerli. Ben android 9 kullanıyorum...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
Pc yok evde hocam, üst mesajda anlatılan andorid 10 için geçerli. Ben android 9 kullanıyorum...
Sizin konuyu tam olarak anladığınızdan şüpheliyim. O üst mesajdaki linkte anlatılanlar android 10 ile alakalı değil. Android 10 tabanlı Miui12 rom kurulumu. Sizin android 9 sürümünde olmanızda bir anlam ifade etmiyor. Zira linkte verilen işlemleri eksiksiz yaptığınız takdirde hem istediğiniz Miui12 yi kurmuş olacaksınız hem de android yükseltmesi...

muhammeddonder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
27
Sizin konuyu tam olarak anladığınızdan şüpheliyim. O üst mesajdaki linkte anlatılanlar android 10 ile alakalı değil. Android 10 tabanlı Miui12 rom kurulumu. Sizin android 9 sürümünde olmanızda bir anlam ifade etmiyor. Zira linkte verilen işlemleri eksiksiz yaptığınız takdirde hem istediğiniz Miui12 yi kurmuş olacaksınız hem de android yükseltmesi..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Doğrudur hocam bu işlerden pek anlamıyorum. Takıldığım yerde size soru sorabilir miyim?

Üst Alt