Yardım MIUI 12 Güncellemesi Ardından Batarya Sorunu

Smtsuna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet Suna
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
3
Miui 12'yi bunayın başlarında yükledim. İlk iki hafta bataryanın 11.0.6 sürümüne göre daha kısa sürede bittiğini fark ettim. Fakat asıl sorun son iki şarjda ortaya çıktı. Bundan iki gün önce şarjım % 7'yken kızımla dışarı çıktık kar fotoğrafları çektik ve şarjım bitti. Dışarısı da soğuktu. Eve girip telefonu şarja taktığımda şarj birden %41 oldu. Şarjdan çıkarmadım şarj tamamen doldu öyle çıkardım. Aradan iki gün geçti. Fakat bugün yine aynı durum oldu. Şarj %15'ken dışarı çıktık, bir kaç fotoğraf çektik derken şarj yine bitti. Eve geldim, bu sefer telefonu hemen şarja takmadım. Biraz ısındı sonra şarja taktım. Bu sefer de birden %38 oldu. Telefonu açtım şardan çıkardım, şu an bu şarjla yazıyorum ve işin garibi şarj normal kullanımdaki gibi gidiyor.

Acaba bunun sebebi ne olabilir? Telefon Nisan ayında 2 yıllık olacak.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sorununuz sıcaklığın çok düşük olmasında kaynaklı gibi görünüyor. Çok sıcak veya çok soğuk havalarda -özellikle de aktif olarak kullanıyorsanız- cihazınız kendini korumak için kendisini kapatabilir. Siz de karda yani çok soğuk havada oyun oynarken kamerayı kullanarak cihazınızı zorlamışsınız. Bir kaç gün daha test edin, oda sıcaklığında aynı problemi yaşamazsanız sorunununuz sıcaklıktır.

Üst Alt