Yardım Miui 12.5'e nasıl miui 13 kontrol merkezi eklerim

Yakupcan03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup can
Cihazım
note 10 pro
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui e.u 13.0.15
Telefon Modeli
Note 10 pro (sweet) Global
Bootloader Kilidi
Açık
Ben redmi note 10 pro cihazımda miui 13 kullanıyorum ama performans ve pil bakımından memnun değilim miui 12.5 e dönmek istiyorum ama miui 13 ün kontrol merkezine alıştım bu kontrol merkezini miui 12.5 e ekleyebilirmiyim
Yada stabil performanslı bir miui 13 sürümü varsa yazarmısınız

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Ben redmi note 10 pro cihazımda miui 13 kullanıyorum ama performans ve pil bakımından memnun değilim miui 12.5 e dönmek istiyorum ama miui 13 ün kontrol merkezine alıştım bu kontrol merkezini miui 12.5 e ekleyebilirmiyim
Yada stabil performanslı bir miui 13 sürümü varsa yazarmısınız
ben mi 10t pro kullanıyorum. ama miui 13 sürümüne geçince şarj resmen yarı yarıya iniyor. tekrar 12.5 global sürüme geçince şarj iyi gidiyor. işin ilginç tarafı ise miui 12.5 sürümlerinin miui 12 ve 13 den yani ikisindende pil anlamında iyi gitmesi. miui 13 kontrol merkezine gelince 12.5 sürümlerine yüklenmiyor diye biliyorum.

Oyla:

Yakupcan03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup can
Cihazım
note 10 pro
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben mi 10t pro kullanıyorum. ama miui 13 sürümüne geçince şarj resmen yarı yarıya iniyor. tekrar 12.5 global sürüme geçince şarj iyi gidiyor. işin ilginç tarafı ise miui 12.5 sürümlerinin miui 12 ve 13 den yani ikisindende pil anlamında iyi gitmesi. miui 13 kontrol merkezine gelince 12.5 sürümlerine yüklenmiyor diye biliyorum.
Bildiğin güzel rom varmı?

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Şuan öyle bir yöntem mevcut değil, bu saatten sonra olacağını da sanmıyorum.

Oyla:

Yakupcan03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup can
Cihazım
note 10 pro
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla ben global 12.5.10 sürümünü kullanıyorum. 90hz de kullanıyorum. Şarj kamera oyun gayet iyi sürüm.
Dün miui 13.0.15 tabanlı elite rom yükledim stock rom dan daha stabil ve hızlı ve cihaz boşta gezinirken ısınmıyor denemenizi tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-30-23-46-21-224_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-01-30-23-46-21-224_com.android.settings.jpg
    214,8 KB · Görüntüleme: 14
Oyla:

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Dün miui 13.0.15 tabanlı elite rom yükledim stock rom dan daha stabil ve hızlı ve cihaz boşta gezinirken ısınmıyor denemenizi tavsiye ederim
Ben en çok şeye şaşırıyorum. Stabilite ve şarj anlamında madem bu kadar iyi rom yapılabiliyor. O zaman xiaomi neden bunu yapmıyor bende bunu anlamış değilim.

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Ben en çok şeye şaşırıyorum. Stabilite ve şarj anlamında madem bu kadar iyi rom yapılabiliyor. O zaman xiaomi neden bunu yapmıyor bende bunu anlamış değilim.
Sebebi çok basit, custom romlar bir çok açıdan eksiltilmiş romlardir. Belirli hizmetleri, günlük hayatta pek ihtiyacınız olmayacak olan uygulamaları vs. romdan temizliyorlar. Kaynak kodlarıyla vs. oynamiyorlar sonuçta. Sisteme daha az yük bindiğinde de daha yüksek performans alabiliyorsunuz.

Arkaplanda çalışan tonlarca servis var, kullandığınız stock romu debloat etseniz yakın bir performans alırsınız yine.

Oyla:

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Sebebi çok basit, custom romlar bir çok açıdan eksiltilmiş romlardir. Belirli hizmetleri, günlük hayatta pek ihtiyacınız olmayacak olan uygulamaları vs. romdan temizliyorlar. Kaynak kodlarıyla vs. oynamiyorlar sonuçta. Sisteme daha az yük bindiğinde de daha yüksek performans alabiliyorsunuz.

Arkaplanda çalışan tonlarca servis var, kullandığınız stock romu debloat etseniz yakın bir performans alırsınız yine.
Ya hocam aslında xiaomide yazılımı yapan mühendislerin çok doğru çalıştıklarını düşünmüyorum. One plus cihazlarda mesela çok daha performans var. Apple da donanım çok iyi olmamasına rağmen yazılımla kurtarıyor mesela. Yoksa bugün iphone 7 cihaza xiaomi 12 yükle cihaz redmi 8 e döner.

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Ya hocam aslında xiaomide yazılımı yapan mühendislerin çok doğru çalıştıklarını düşünmüyorum. One plus cihazlarda mesela çok daha performans var. Apple da donanım çok iyi olmamasına rağmen yazılımla kurtarıyor mesela. Yoksa bugün iphone 7 cihaza xiaomi 12 yükle cihaz redmi 8 e döner.

Oneplus cihazların arayüzü MIUI kadar estetik mi peki? Estetik bir arayüz istiyorsanız bir seylerden feragat etmeniz gerek. Sistemin her yerinde blur efektleri animasyonlar var, MIUI son guncellemelerde sürekli görselliği ön plana koydu, MIUI 14 ile birlikte tasarımdan ziyade performans odaklı işler yapmaya başladılar. Bu da sonucunu veriyor. MIUI 14, 13'e oranla daha hızlı ve stabil bir sistem.

Apple ile Android'i zaten karşılaştırmasınız o çok ayrı bir dünya. Komple sistem mimarisi farklı, işlemci mimarisi farklı. Dediğiniz şey şuna benziyor; balık denizde hızlı yol alıyor ama karaya çıkarsan aynısı gibi hızlı olamaz.

iOS sistem olarak Android kadar kaynak ihtiyacı olan bir sistem değil. Apple kendi işletim sistemine göre oldukça güçlü donanıma sahip. Zamanında ki Windows Phone'larda 512mb ram vardı, 2-3 GB ramli androidlerden daha stabildi. Aynı durum.

Custom romlarda ise bahsettiğim olay geçerli, fikir değil bu bir durum. Custom romlarda kaynaklara müdahale çok azdır. Hatta AOSP'lerde bile birbirinden fark çok az cunku çoğu aynı kaynak kodlarını kullanır.

MIUI Android'in en donanımlı arayüzüdür aynı zamanda en başarılısidir ancak lüks bir sistem, düşük özellikli cihazlarda kullanılması mantıklı olan bir sistem değil. Eğer amiral gemisi bir cihazınız yoksa MIUI 12.5'ten fazlası cihaza eziyettir. Gerçi bu durum MIUI 14 ile birlikte değişiyor. 13'e nazaran daha başarılı, belki 14.1, 14.5 vs. daha da başarılı olursa Xiaomi yeniden doğar. Çünkü baktığınız zaman ciddi anlamda estetik olarak ve genel özellik bakımından MIUI gibi başka bir arabirim daha yok android tarafında.

Oyla:
Üst Alt