Yardım Miui 12.5 Şarj Problemi

Samet061905

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
21
Merhaba arkadaşlar saçma bir şekilde Miui 12.5 a gectigimden itibaren sarj dolumu çok ama çok yavaş hızlı şarj gosteriyor ama ampere uygulamasinda aşağıdaki değerleri aliyorum. Temiz kurulumda yaptim ama lakin hala sorun devam ediyor, bıktım artik bu cihazin sacmaliklarindan,bu gibi sorun basina gelen varmi ? Kabloda herhangi bir sorun yok 2side orjinal

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-06-01-07-04-821_com.gombosdev.ampere.jpg
    Screenshot_2021-08-06-01-07-04-821_com.gombosdev.ampere.jpg
    422,7 KB · Görüntüleme: 32

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
315
Merhaba arkadaşlar saçma bir şekilde Miui 12.5 a gectigimden itibaren sarj dolumu çok ama çok yavaş hızlı şarj gosteriyor ama ampere uygulamasinda aşağıdaki değerleri aliyorum. Temiz kurulumda yaptim ama lakin hala sorun devam ediyor, bıktım artik bu cihazin sacmaliklarindan,bu gibi sorun basina gelen varmi ? Kabloda herhangi bir sorun yok 2side orjinal

Ampare android11 ile uyum sorunu yaşıyor olabilir. Cihazı normal bırakıp şarj edin ve bir önceki sürüme göre ne kadar fark var kontrol edin.

recepagdas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
recp
Cihazım
mi5
Konular
1
Hizli sarj ozelliginin güvenlik amaciyla belirli kosullari vardir. Telefonun o anki sicakligi, ekrani acik kullaniliyor olmasi, bataryanin o anki doluluk seviyesi ( bos batarya daha yuksek akimla sarj olur batarya doldukca cekilen güc azalir) Hizli sarj ozelligi telefon ekrani acikken ve kullaniyorken cihazin elinizde isinmamasi icin minimum seviyededir. Ekraninizi kapattiginizda kademe kademe voltaji ve haliyle akimi yukseltir. Ekran acik olarak hizli sarj ozelligini test etmeniz size dogru sonuclari vermez. Sarji 70 den 100 e tamamlarken test yaparsaniz yine maksimum hizini goremezsiniz. Ornek olarak genel bilgi verdim siz belki de sartlarina uygun yaparakda sorun yasiyorsunuzdur ama eger bunlara dikkat etmediyseniz bu yazdiklarimi goz onune alip tekrar test ederseniz belki daha dogru sonuc alabilirsiniz.

creative14441235

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
s3
Konular
9
Accubattery ile denermisin? Hızlı şarjda en doğru ölçümü bu programdan alıyorum ben.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erenk16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
5
Güncellemeden sonra kablo seçmeye başladı. Eskiden ucuz kabloyla da hızlı şarj yapabilirdim. Artık ancak kaliteli kabloyla hızlı şarj ettiriyor.

creative14441235

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
s3
Konular
9
Güncellemeden sonra kablo seçmeye başladı. Eskiden ucuz kabloyla da hızlı şarj yapabilirdim. Artık ancak kaliteli kabloyla hızlı şarj ettiriyor.
Enteresan bir çok kablo denedim hiç bir sıkıntı yok. Ucuz kablolar kendisinden düşük amper de çalışıyor bazen içindeki tel kalitesiz olduğu için. O sebepten hızlı şarja geçmiyor olabilir. Telefon onun ayrımını yapamaz ki aşırı yavaş şarj eden kablo ile bağlantı yaptığınızda ekranda uyarı veriyor bende.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Son güncelleme sonrası bende sadece %90'dan sonra yavaş şarj ediyor. Eskiye nazaran 30 dakika kadar uzadı diyebilirim. Geç olsun güç olmasın takmayın kafanıza.

Canny1913

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Canny
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
2
Son güncelleme sonrası bende sadece %90'dan sonra yavaş şarj ediyor. Eskiye nazaran 30 dakika kadar uzadı diyebilirim. Geç olsun güç olmasın takmayın kafanıza.
O normal. Lityum bataryalar telefonun şarjı doldukça şarjı yavaşlatır (hızlı şarj bile olsa) yoksa pek güzel şeyler olmaz.
Sıcaklık yükselmiş o yüzden şarj daha da yavaşlamış olabilir, bende olan birşey bu.

_HoPe_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hope
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
4
Dostum söylediğim yöntemi dener misin güvenlik uygulamasının gösterdiğim sürümünü yükleyip activity launcher programından charge diye aratıp boost charging speed kısmını açmayı dene ben öyle çözdüm eskiye nazaran daha yüksek değer alıyorum amperede de.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt