MIUI 12.5 Miui 12.5 guncellemesi ve gozume batanlar

Kreyzi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kreyzi
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
3
Herkese merhaba. Guncelleme sonrasi rahatsiz oldugum bi iki durumu paylasmak istedim. Belki yapmak isteyen olursa diye goz onunde bulundurabilir bu durumu.
Ota uzerinden guncellemeyi aldim ancak soyle bi durum var. Bildirim paneli fazla transparan. Altta acik ekrana gore bi kismi koyu bi kismi beyaz kaliyor ve hic hosuma gitmedi. Bunun bi ayari var mi acaba ? Ana ekranda da ayni sorun var. Duvar kagidim koyu oldugu icin beyazlar patliyor cok cirkin duruyor. Hevesle guncellemeyi yukledim ama bu olay cok sacma olmus.
Ses acma kisma gostergesi griye donmus ve bence goz tirmaliyor.
En onemlisi bildirimler kismi. Gelen bildirim arka plani da o an ekranda acik olan seye bai olarak renk degistiriyor sinir ediyor beyaz gayet guzeldi. Ayrica mesaj geldiginde asagi cekip bildirim panelinden mesaj icerigini gorebilirken degistirmisler bunu. Bildirim sagina ok butonu eklemisler ona basmak gerekiyor ve kullanislilik acisindan kotu. En ustteki mesaj ise komple acik sekilde duruyor.

Bilmiyorum bu durumlarin cozumunu bulamazsam tekrardan eski surume gececem. Hiz olarak fark hissediliyor canavar olan telefona ekstea doping gibi ama gorsel anlamda beni cok rahatsiz eden bir.guncelleme oldu. Hele ki bildirim konusunda bu sekilde sivamalarina anlam veremedim.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Sorununuzu daha iyi anlayabilmek için ekran görüntüleri ekleyebilirmisiniz ?

Kreyzi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kreyzi
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
3
Telefondan nedense ekran goruntusunu yukleyemiyorum siteye. Gayet acik yazdigimi dusunuyordum. Soyle anlatayim.

Ekranda beyaz bir fotograf acikken bildirim cubugunu indirdiginizde bildirimlerin arkasi beyaz oluyor. Siyah bir fotograf aciksa bildirimlerin arkasi koyu gri oluyor.

Diger konu ise. Dusunun ki size 5 satirlik whatsapp mesaji geldi. Bildirim cubugunda bildirimi hafif asagi cekerek mesaj icerigini gorebiliyorsunuz degil mi whatsappa girmeden. Ama 12.5 guncellemesi ile elle kaydirma olmuyor illa sagda yerlestirdikleri butona basmak gerekiyor.

Boyle yukleyebildim. Mesajdaki 3 satiri gormek icin saga tiklamamiz gerekiyor surukleyerek acmiyor ozetle. 3 4 farkli konusma olunca hele rezil bi hal aliyor.

baranselona

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Baransel
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Belki, ayarlar - bildirimler - bildirim çubuğu - buradan seçenek değiştirince sonuç alınabilir.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Telefondan nedense ekran goruntusunu yukleyemiyorum siteye. Gayet acik yazdigimi dusunuyordum. Soyle anlatayim.

Ekranda beyaz bir fotograf acikken bildirim cubugunu indirdiginizde bildirimlerin arkasi beyaz oluyor. Siyah bir fotograf aciksa bildirimlerin arkasi koyu gri oluyor.

Diger konu ise. Dusunun ki size 5 satirlik whatsapp mesaji geldi. Bildirim cubugunda bildirimi hafif asagi cekerek mesaj icerigini gorebiliyorsunuz degil mi whatsappa girmeden. Ama 12.5 guncellemesi ile elle kaydirma olmuyor illa sagda yerlestirdikleri butona basmak gerekiyor.

Boyle yukleyebildim. Mesajdaki 3 satiri gormek icin saga tiklamamiz gerekiyor surukleyerek acmiyor ozetle. 3 4 farkli konusma olunca hele rezil bi hal aliyor.
Bildirim çubuğu blurlu olduğu için arka planda ne varsa o yansıyor. Mesaj olayında maalesef çok uzun ise bu tarz oluyor. Denemedim ama bildirim türünü miui yapmayı deneyebilirsiniz belki sorununuzu çözebilir. Bildirim çubuğunu isterseniz miui 11 deki gibi yapabilirsiniz. (Bildirimler&kontrol merkezi kısmından)

Kreyzi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kreyzi
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
3
Maalesef hocam ayar opsiyonu sunmamislar. Evet onceki surumde arkaplani ayarliyordu ancak blur effect daha kullanisli idi.

Bi kac gun deneyecem alismazsam tekrardan 12.1.3 surumune gececem.

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Maalesef hocam ayar opsiyonu sunmamislar. Evet onceki surumde arkaplani ayarliyordu ancak blur effect daha kullanisli idi.

Bi kac gun deneyecem alismazsam tekrardan 12.1.3 surumune gececem.
Çift parmak ile bildirim çubuğunu genişletebilirsiniz (Aşağıya çekebilirsiniz). MIUI 8'den beri gizli özellik olarak hala kullanılıyor. Arka plan için yapacak bişey yok sadece eski bildirim çubuğuna geçebilirsiniz.

Kreyzi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kreyzi
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
3
Çift parmak ile bildirim çubuğunu genişletebilirsiniz (Aşağıya çekebilirsiniz). MIUI 8'den beri gizli özellik olarak hala kullanılıyor. Arka plan için yapacak bişey yok sadece eski bildirim çubuğuna geçebilirsiniz.
Cift parmak olayini simdi ogrendim kismen is gorur gibi. Eski bildirim cubuguna donmekten kastiniz nedie hocam ? Miui ve android gorunumu kismindan mi soz ediyorsunuz ?

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Cift parmak olayini simdi ogrendim kismen is gorur gibi. Eski bildirim cubuguna donmekten kastiniz nedie hocam ? Miui ve android gorunumu kismindan mi soz ediyorsunuz ?
Ayarlar > Bildirimler & Kontrol merkezi > Kontrol merkezi tarzı kısmından eskiye dönebilirsiniz.

Üst Alt