Sohbet MIUI 12.5 Enhanced Edition Pil Performansı

12.5 sürümüne geçtiğinizde pil performansında nasıl bir değişiklik gözlemlediniz?

• Pil performansından gayet memnunum. Şarj performansında iyileştirmeler mevcut.

Oy: 10 47,6%
  • Pil performansında aman aman bir değişiklik yok.. 12'de neyse pil performansı 12.5 de aynısı.

Oy: 4 19,0%
  • Pil performansından memnun değilim. Bu güncellemeden sonra şarjı eskisine göre hızlı bitiyor.

Oy: 7 33,3%

• Kullanılan toplam oy
    21

Berkebeys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Haktan Berke
Cihazım
Note 9S
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
8
Selamlar dostlar.. Bildiğiniz üzere 12.5 hala dağıtılmaya devam ediyor ve şuan için bayaa kişi yüklemesine karşı yüklemeyenler de var. İnsanlar güncelleme yaparken "bu telefonda pil ve hız performansında bir kaybım olur mu?" diye soruyorlar. Kısacası memnun kalırlar mı?.. Sizinle bu sohbetimizde bunu değerlendireceğiz. Yorumlara telefon modelinizi, hangi rom olduğunu belirterek ifade ederseniz çok daha iyi olur. Kıyaslama yapabilirsiniz 12 ile 12.5'i

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Ben mi 9t kullanıcısıyim MIUI 12.5.2 ench edition china rom kullaniyorum pil performansı çok iyi günde 1 kere şarj ediyorum telefonu ekran süresi 15 saat min eskide 6 saat idi

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Mi note 10 var miui 12.5 enhanced (uygulama güncelleyiciye güncelleme gelerek geldi) pil performansı kötü beklemede her zaman %2 yiyen cihaz %6 yemeye başladı. her güncelleme ile daha kötü yapıyorlar cihazları.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Cihaza göre değişiyor. Mesela eski Mi 10T cihazımda mükemmel iş yapıyordu ancak Poco X3 NFC ile cihazın katili oldu.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Redmi Note 10 pro da Cihazda Takılmalara sebep oldu Bu Enhanced Sürümü Hem Global Hem Endonezya ve Avrupa romlarını denedim stock kernel olsun farklı kernel olsun cihazda ağırlık hissettiriyordu O yüzden Endonezya 12.5.2 sürümü ile devam. Pil performansı zaten Miui 12.5 da hiç iyi değil Aosp romda 12 saat alıyordum oyunsuz burda oyunsuz 7 saati bile görmüyorum sözde 5bin mah batarya

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Redmi Note 10 pro da Cihazda Takılmalara sebep oldu Bu Enhanced Sürümü Hem Global Hem Endonezya ve Avrupa romlarını denedim stock kernel olsun farklı kernel olsun cihazda ağırlık hissettiriyordu O yüzden Endonezya 12.5.2 sürümü ile devam. Pil performansı zaten Miui 12.5 da hiç iyi değil Aosp romda 12 saat alıyordum oyunsuz burda oyunsuz 7 saati bile görmüyorum sözde 5bin mah batarya
Mi note 10'da da aynı durum söz konusu pil rezalet. yerlerde sürünüyor. cihaza kattığı hiçbirşey yok sadece güncelleme bölümünde enhanced yazıyor o kadar.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Mi note 10 lite:

Artıları, cihaz miui 11 kadar olmasa da akıcı. Ekranda çözemediğim bir çözünürlük durumu var daha net daha güzel gibi. Bildirimler çok hoş olmuş yadsınamaz.

Eksileri, cihaz beklemede iken en az %6 - 7 şarj yiyor 6-7 saatte. Şarj %100 den %90 a çok erken düşüyor. Batarya gösterge problemleri mevcut. Mesela cihazı %35 de elimizden bıraktınız, bir saat sonra elinize aldınız, batarya %35 de takılmış oluyor ve tahminen 25 saniye sonra gerçek yüzdesine aniden düşüyor. %30 - 20 arasında büyük gösterge problemleri var. Bu kısımlarda %2 - 5 arası ani düşüşler yaşanıyor.

Sonuç olarak stabilite, görsellik güzel ama kullanışlı yine değil!!! Sistem boşta iken saatte %1-2 şarj yiyen cihazı ben ne yapayım?

Miui 12.5.4 global ve eea 12.5.5 sürümü denendi ikiside aynı sonuç verdi. Ben yine miui 12.03 ile devam ediyorum mecburen.

Üst Alt