Rom MIUI 12.5 Çin Romu Google Sorunu

dark0612

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
redmi note 8pro
Konular
2
Redmi note 8 pro cihazıma twrp ile MIUI 12.5 Çin Romunu yükledikten sonra Google installer (3.0 en güncel sürümü) kurmama rağmen YouTube ve Google kişiler gibi uygulamalarda "Google play hizmetlerini güncelleyin" gibi bir yazı içeren bir hata alıyorum. Ayrıca Google installeri kurduktan sonra "bu uygulama daha eski cihazlarla uyumludur...cihazınızla uyumlu çalışmayabilir" gibi bir uyarı daha alıyorum.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Redmi note 8 pro cihazıma twrp ile MIUI 12.5 Çin Romunu yükledikten sonra Google installer (3.0 en güncel sürümü) kurmama rağmen YouTube ve Google kişiler gibi uygulamalarda "Google play hizmetlerini güncelleyin" gibi bir yazı içeren bir hata alıyorum. Ayrıca Google installeri kurduktan sonra "bu uygulama daha eski cihazlarla uyumludur...cihazınızla uyumlu çalışmayabilir" gibi bir uyarı daha alıyorum.

Muhammed hocanın dediği gibi gapps daha düzgün çalışıyor. Ama uğraşamam, yine google installer ile devam edeceğim derseniz, uygulamalar bölümüne gelen google uygulamalarına tek tek izinlerini vermeniz gerekiyor. Çoğunda izinler olmadığı için böle sorun çıkartıyor. Güncelleme içinse yine o uygulamaları manuel googleda aratın ve güncel sürümlerini indirerek kurun. Birkez bunu yaptıktan sonra sistem düzgün çalışmaya başlıyor. Ama olurda miui çin beta rom güncelleme yüklerseniz tüm google uygulamaları yine silinir.

Güncelleme : Miui 12.5 Closed Beta Rom Redmi Note 8 Pro - Android 11

dark0612

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
redmi note 8pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler ama ben rom değiştirmeye karar verdim çünkü bu romda şarj biraz daha hızlı tükeniyor. Şarj ve performans konusunda global miui 12 den daha iyi olan bildiğiniz bir rom varsa lütfen söyleyin.

Nilüfer Yeşil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nilüfer
Cihazım
Redmi not 9
Konular
0
Google sunucuya baglanamadi diye uyarı veriyor şifre ve adresi girmeme rağmen napmaliyim bu konuda yardımcı olur musunuz?

Üst Alt