Yardım MIUI 12.5.2 Animasyon Sorunları

KnucklesTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
Note 3 Neo
Konular
2
Merhabalar

Telefonumu fiziksel sebeple yetkili servise verdiğimde her ne kadar istemesem de telefon sıfırlanmış kullanmakta olduğum 11.0.12 global yerine 12.5.2 yüklenmiş. Güncel olan güzel gibi gözükse de çok stabil olmadığını gördüm. Başlıca gördüğüm problemler

*Pil çok hızlı tükeniyor, %97 den sonra %100 olmuyor veya çok zor oluyor
*Galeri, ayarlar gibi sistem uygulamalarına girip ana ekrana dönünce ikonun hareketli animasyonunun artık olmaması
*Kilit ekranından ana ekrana geçişte ekranın animasyonla açılmaması

Gibi özellikler kayboldu. Açıkçası MIUI 11 deki bu özellikler oldukça hoşuma gidiyordu. Ayarlardan baya bi kurcaladım ama bu animasyonları geri getiremedim. Var mıdır bunları düzeltmenin bir yolu. Veya garantisi bozulmayacak şekilde önceki sürüme geçmenin şansı var mıdır ? BL kilidi açmadan global rom geri dönüş yapabilir miyim ? Teşekkürler

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Genelde dusururler neden 12.5.2 yuklemisler acaba ben garantiye verdiğimde MIUI 12 idi 10 ile geri verdiler garip valla

KnucklesTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
Note 3 Neo
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Genelde dusururler neden 12.5.2 yuklemisler acaba ben garantiye verdiğimde MIUI 12 idi 10 ile geri verdiler garip valla
Açıkçası telefon sıfırlanıcak dediklerinde anladım. Bana bayadır OTA şeklinde bildirim geliyordu 12.0.6 güncellemesi hazır yükleyebilirsiniz diye. Bilerek yüklemiyordum. Bunlar nasıl sıfırladıysa cihazı en güncel 12.5.2 Android 11 hali gelmiş. Önceden Android 9 kullanıyordum

Sizin de garantiye verdiğinizde adamlar yasal yoldan 12 den 10 a düşürmüşler. Demekki var bir yöntemi zannederim

Sohbet - Miui 10 Döndüm

Bu konudaki gibi iki güncellemeyi indirip birinin ismini değiştirerek downgrade işlemi iş görür mü acaba ?

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Açıkçası telefon sıfırlanıcak dediklerinde anladım. Bana bayadır OTA şeklinde bildirim geliyordu 12.0.6 güncellemesi hazır yükleyebilirsiniz diye. Bilerek yüklemiyordum. Bunlar nasıl sıfırladıysa cihazı en güncel 12.5.2 Android 11 hali gelmiş. Önceden Android 9 kullanıyordum

Acaba düşürmenin bir yolu var mıdır ?

Sohbet - Miui 10 Döndüm

Bu konudaki gibi iki güncellemeyi indirip birinin ismini değiştirerek downgrade işlemi iş görür mü acaba ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Çalışıyor yapanları gördum ama hiç yapmadım tavsiye etmem gerçekten kötü ise sizin insiyatifinizde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yapabilirsiniz bişey diyemem ama brick riski var

KnucklesTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
Note 3 Neo
Konular
2
Peki bu yöntem dışında BL Kilidi açmadan ( BL kilidi açınca garanti dışı kalıyor diye biliyorum ) garantiyi bozmayacak şekilde eski sürümü yükleme şansı var mıdır ? Global Romdu eski kullandığım ve global romlarda BL kilidi açılmadan devam edilebiliyor diye duydum ama emin değilim Biraz yeniyim bu işlerde.

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Peki bu yöntem dışında BL Kilidi açmadan ( BL kilidi açınca garanti dışı kalıyor diye biliyorum ) garantiyi bozmayacak şekilde eski sürümü yükleme şansı var mıdır ? Global Romdu eski kullandığım ve global romlarda BL kilidi açılmadan devam edilebiliyor diye duydum ama emin değilim Biraz yeniyim bu işlerde.
Tek yol o

KnucklesTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
Note 3 Neo
Konular
2
Peki hiç MIUI 11 'e dönmeden sadece 12.5.2 deki ikon animasyonlarını aktive etmenin yolu var mıdır? Geliştirici seçeneklerindeki animasyon ayarlarının hepsi açık ama mesela pencere açarken veya kapatırken hiç animasyon şeklinde açılmıyor direkt pat diye geçiş yapıyor

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Aynı romun eu versiyonunu kurdum. Dediğin gibi uygulama açılış animasyonları yok. Çok kötü duruyor.

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Peki hiç MIUI 11 'e dönmeden sadece 12.5.2 deki ikon animasyonlarını aktive etmenin yolu var mıdır? Geliştirici seçeneklerindeki animasyon ayarlarının hepsi açık ama mesela pencere açarken veya kapatırken hiç animasyon şeklinde açılmıyor direkt pat diye geçiş yapıyor
Ya animasyonlar ile bı ayar hatırlıyorum su sizli ayar uygulamalarına bakınız

..murat..

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Redmi note 5
Konular
3
Kilit açma animasyonunu açmak için Sistem başlatıcının ALPHA sürümünü yükle ama sürüm 2022 de aşağı sürüm olmasın. Sonra SetEdit uygulamasını yükle oradan "miui_home_animation_rate" seçiyoruz Value giriyoruz sizde orada 0 yazmalı onu silip 1 yada 3 yazın fark yok bence. Sonra cihazı yeniden başlatın. Bende Note 8 var yapdım oldu. Biraz geç yazdım ama başka gelenler de görmesini istedim.

Üst Alt