Yardım Miui 11 e Geri Dönmek

asderferda

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus emre
Cihazım
note 8 pro
Konular
1
Merhaba, ben yurtdışı kayıtsız note 8 pro kullanıyorum. Rn8p miui 12 kullanıcılarınin miui 11 e göre bataryanın çok daha erken bittiğinden şikayetçi olduklarını gördüm. Telefonu aldıktan 2-3 gün sonra miui 12 ye yükselttiğim için batarya kullanımını deneyimleyemedim. Böyle bir sorun gerçekten varsa miui 11 e geri dönmek için nerden başlamam gerekiyor? Miui 11 e geri dönersem telefonum güncelleme almaya devam eder mi ? Ayrıca kullandığım telefonun global mi çin mi olduğunu net bi şekilde anlayamadığım için hangi yazılımın uyumlu olacağı hakkında yardımınıza ihtiyacım var...

Ekli dosyalar

• ss1.jpg
    ss1.jpg
    232,5 KB · Görüntüleme: 39
  • ss2.jpg
    ss2.jpg
    211,9 KB · Görüntüleme: 39

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Öncelikle merhabalar, telefonunuz çin model olup global rom kullanmaktadır. Ben kendi fikrim olarak şöyle söylüyeyim miui12 ve miui11 arasındaki pil farkı çok fazla değil. Ekran açık süresi olarak aktif kullanımda miui11 6 saat ekran süresi veriyorsa, miui12 5.30 saat ekran süresi vermektedir. Miui11 e dönerseniz güncelleme gelecektir. (En son yayınlanan miui11 i yüklerseniz miui12 güncellemesi gelecektir) romu yükleme konusuna gelecek olursak, forumda sabitlenmiş başlıklarda gayet detaylı bir anlatım mevcuttur.

Oyla:

asderferda

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus emre
Cihazım
note 8 pro
Konular
1
Öncelikle merhabalar, telefonunuz çin model olup global rom kullanmaktadır. Ben kendi fikrim olarak şöyle söylüyeyim miui12 ve miui11 arasındaki pil farkı çok fazla değil. Ekran açık süresi olarak aktif kullanımda miui11 6 saat ekran süresi veriyorsa, miui12 5.30 saat ekran süresi vermektedir. Miui11 e dönerseniz güncelleme gelecektir. (En son yayınlanan miui11 i yüklerseniz miui12 güncellemesi gelecektir) romu yükleme konusuna gelecek olursak, forumda sabitlenmiş başlıklarda gayet detaylı bir anlatım mevcuttur.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Çok fazla kullanıcıdan şarj konusunda şikayet olduğu ve gördüğüm kadarıyla ekran süreleri arasında en az 1.30-2 saat fark olduğunu belirttikleri için miui 11 e geçme düşüncesindeyim. Rom, twrp vs bu konulara yabancı olduğum için uzun bir süre bilgi toplamam gerektiği kanaatine vardım.

Oyla:

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Çok fazla kullanıcıdan şarj konusunda şikayet olduğu ve gördüğüm kadarıyla ekran süreleri arasında en az 1.30-2 saat fark olduğunu belirttikleri için miui 11 e geçme düşüncesindeyim. Rom, twrp vs bu konulara yabancı olduğum için uzun bir süre bilgi toplamam gerektiği kanaatine vardım.
Uzun süre bilgi toplamanıza gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü hepsi detaylı bir şekilde anlatılmış basit işlemler. Benim kendi görüşüm miui12 de kalmanızdan yanadır

Oyla:

volkanefe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özbakar
Cihazım
Mi 9
Meslek
Memur
Konular
1
Size şunu diyim çok zırt pırt rom değiştirerek doğru yolu bulmaya çalışmayın 30 tane rom değiştirdim bugüne kadar dönüp dolaşıp global Roma döndüm MIUI hangi guncellestirmeyi veriyorsa onu alın her rom değiştirmede cihazın yeni Roma alışana kadar zaten fazla sarz yemesi normal eu globalle geçin tertemiz kurulum ile bidahada ellemeyin şarjın normala döndüğünü göreceksiniz sunuda ekleyim bu cihazlarda şarjı sömüren en çok operatör pil tüketime bakınca küçük yuzdeler gösteriyor ama alakası yok bende şarj sorunu en fazla olan cihazlardan biri var mi 9 mobilde 6 saat ekran süresi alırken wifi de 10 saat ekran süresi alıyorum ikiside full video izleyerek alınan ekran süresi son güncelleme MIUI 12.0.2.0 eu global mevcut bende

Oyla:

asderferda

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus emre
Cihazım
note 8 pro
Konular
1
Size şunu diyim çok zırt pırt rom değiştirerek doğru yolu bulmaya çalışmayın 30 tane rom değiştirdim bugüne kadar dönüp dolaşıp global Roma döndüm MIUI hangi guncellestirmeyi veriyorsa onu alın her rom değiştirmede cihazın yeni Roma alışana kadar zaten fazla sarz yemesi normal eu globalle geçin tertemiz kurulum ile bidahada ellemeyin şarjın normala döndüğünü göreceksiniz sunuda ekleyim bu cihazlarda şarjı sömüren en çok operatör pil tüketime bakınca küçük yuzdeler gösteriyor ama alakası yok bende şarj sorunu en fazla olan cihazlardan biri var mi 9 mobilde 6 saat ekran süresi alırken wifi de 10 saat ekran süresi alıyorum ikiside full video izleyerek alınan ekran süresi son güncelleme MIUI 12.0.2.0 eu global mevcut bende
Hocam zaten cihazı sıfır aldığım gibi yazılımına hiç dokunmadım, zaten asıl amacım daha fazla pil süresi almak değil, cihazı yük altındaymış gibi ufak ufak zorlayan ve kullanım performansını etkileyen unsurları en aza indirerek en başta cihazın uzun ömürlü olmasını sağlamak istiyorum

Oyla:

volkanefe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özbakar
Cihazım
Mi 9
Meslek
Memur
Konular
1
Hocam zaten cihazı sıfır aldığım gibi yazılımına hiç dokunmadım, zaten asıl amacım daha fazla pil süresi almak değil, cihazı yük altındaymış gibi ufak ufak zorlayan ve kullanım performansını etkileyen unsurları en aza indirerek en başta cihazın uzun ömürlü olmasını sağlamak istiyorum

Hocam emin olun MIUI 11 e dönmeniz çözüm olmayacak şöyle yapılabilir pil kullanımına bakalım ikincisi cihazın yük altinda olduğunu hissettiginizde uygulamari yönete girip hangi uygulamaların çalıştığını kontrol edin ayarlara girin otomatik başlatmaya girin bütün otomatik başlatmaları kapatın ondan sonra değerlendirelim durumu

Oyla:
Üst Alt