Haber MIUI 11 çıkış tarihi ve güncellemeyi alacak tüm telefonlar belli oldu

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Xiaomi cephesinde şu sıralar iki önemli gelişmenin duyurusu merakla bekleniyor. Xiaomi Mi Mix 4 için eylül ayı işaret edilirken, MIUI 11 içinse nihayet somut bilgiler gelmeye başladı.

Birçok gelişmeye gebe olan sonraki MIUI sürümü için şimdi güvenilir kaynaklardan yeni bilgiler geldi.

Xiaomishka.ru sitesine göre MIUI11’in resmi duyurusu 15 veya 19 Ağustostarihinde gerçekleşecek.

İlk kararlı beta versiyonun dağıtımı için 9 ya da 12 Eylül’ü işaret eden siteye göre ilk kararlı versiyon ekim ayı içerisinde dağıtıma çıkacak.

Tabii yeri gelmişken şu hatırlatmayı yapalım; söz konusu takvim Xiaomi telefonların Çin versiyonları için olacak.

Telefonların küresel versiyonları güncellemeyi bir süre sonra almaya başlayacak.

MIUI11 sürümüne sahip ilk telefonun ise Xiaomi Mi Mix 4 olacağı gelen bilgiler arasında.

MIUI 11 güncellemesi alacak telefonlar

Yeni MIUI sürümü birçok yonga seti ile uyumlu görünüyor. Qualcomm Snapdragon 855, 855 Plus, 845, 835, 821, 730, 712, 710, 675, 660, 625, MediaTek Helio G90, P35, P22, A22 ve Surge S1 işlemcilerine sahip bir Xiaomi ya da Redmi telefon kullanıyorsanız MIUI11 güncellemesini alacaksınız demek.

Yeni MIUI sürümü üç güncelleme dalgası halinde dağıtıma çıkacak. Güncelleme ilk etapta Xiaomi Mi 9, Mi 9 Explorer Edition, Mi 9 SE, Mi Mix 3, CC9, Redmi K20, K20 Pro.
İkinci dalgada Xiaomi CC9e, Mi 8, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi Mix 2s, Mi Max 3, Mi Note 3, Mi 6, Mi Play, Mi 6X, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi 7, Redmi Not 5 modelleri güncellemeyi alacak.
Üçüncü dalgada ise Xiaomi Mi Mix 2, Mi Mix, Mi Max 2, Redmi 5 Plus, Redmi Note 5A, Redmi 6 Pro, Redmi Note 6 Pro, Redmi S2, Mi 5X, Mi 5C ve Mi 5S Plus modelleri MIUI11 sürümüyle buluşacak.
Listede yer alması da Pocophone F1 ve bazı Mi Pad tabletler de bir sonraki MIUI sürümüyle tanışacak.

Kaynak:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Şahsen miui 10'u çok stabil bulmuyorum. Bu yüzden hâlâ MİUİ 9'da kalanlar var.

Mesela ben hala 9.2.2.0 miui9 dayım mi6 ile. Miui10 hiç hoşuma gitmedi çünkü . Koca koca ses barları zaten 5 inç ekran hiç hoş durmuyordu ve bir kaç bug yüzünden bı kez yükleyip denedim hemen geri döndüm 9a. İnşallah bu miui11 diğer her sürümden farklı ve kullanılabilirlik açısından cazip olurda yüklerim :)

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81
Redmi Note 4 alacak mı?

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Mesela ben hala 9.2.2.0 miui9 dayım mi6 ile. Miui10 hiç hoşuma gitmedi çünkü . Koca koca ses barları zaten 5 inç ekran hiç hoş durmuyordu ve bir kaç bug yüzünden bı kez yükleyip denedim hemen geri döndüm 9a. İnşallah bu miui11 diğer her sürümden farklı ve kullanılabilirlik açısından cazip olurda yüklerim :)
Sanmıyorum hocam MİUİ 11 çıktığı vakit elbette hataları olacaktır zamanla güncelleme ile halledilebilir fakat stabil olacağını pek sanmıyorum

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Sanmıyorum hocam MİUİ 11 çıktığı vakit elbette hataları olacaktır zamanla güncelleme ile halledilebilir fakat stabil olacağını pek sanmıyorum

Bu defa hata olmaması için epey ince dokuyorlarmış bakalım göreceğiz :)

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
mi5s gene üey evlat.

hayır onu geçtim mi6 2.dalagada mix 2 3.dalgada sanırım xiaomi bizimle dalga geçiyor

mamimusti

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Hesap Uzmanı
Konular
5
Bir süre daha başka romlarda takılma yolu gözüktü...

Üst Alt