Yardım MIUI 11 Cast özelliğinin eksikliği

awkwa8899

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi9t
Konular
3
Merhabalar bunu okuyanlar. Samsung'dan Xiaomi'ye geçtiğimde yaşadığım en büyük eksiklik bu tvlere cast yapmaktır. Ekran yansıtırdım samsung da ve bir seçenek olurdu telefonda siyah barlar üretirdi ve televizyonda yansıtırken siyah bar gözükmezdi. Xiaomi de bu özelliği bulamadım. Ekranı yansıtıyorum yukarıda siyah barlar oluyor televizyonda. Tam ekran olmuyor. Fotoğrafta gördüğünüz gibi yukarıda ve aşağıda siyah barlar var hatta kırmızıyla karaladım. Aynı şekilde televizyonda da bu siyah alanlar oluyor cast özelliğinde. Ama samsung bunun önüne geçmeyi başarmış. Bu siyah barları kaldırmak yansıtırken mümkün mü xiaomide?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

«Atilla»

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Muhasebe
Konular
1
Merhabalar bunu okuyanlar. Samsung'dan Xiaomi'ye geçtiğimde yaşadığım en büyük eksiklik bu tvlere cast yapmaktır. Ekran yansıtırdım samsung da ve bir seçenek olurdu telefonda siyah barlar üretirdi ve televizyonda yansıtırken siyah bar gözükmezdi. Xiaomi de bu özelliği bulamadım. Ekranı yansıtıyorum yukarıda siyah barlar oluyor televizyonda. Tam ekran olmuyor. Fotoğrafta gördüğünüz gibi yukarıda ve aşağıda siyah barlar var hatta kırmızıyla karaladım. Aynı şekilde televizyonda da bu siyah alanlar oluyor cast özelliğinde. Ama samsung bunun önüne geçmeyi başarmış. Bu siyah barları kaldırmak yansıtırken mümkün mü xiaomide?

Sen ne güzel yansıtabiliyosun. Biz onuda yapamıyoruz :) olduğu kadarıyla şükret bence :)

awkwa8899

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi9t
Konular
3
Ekran çözünürlüğü ile alakalı bir durum olabilir mi ? Aklıma başka bir neden gelmiyor.
Olayın nedeni şu. Artık telefonlar daha farklı aspect ratiolar ile üretildiğinden notchlu veya notchsuz yeni modeller, cast yapmaya çalışınca siyah barlar oluşuyor televizyonlarda. Samsung işi çözmüş ne zaman cast yapacaksanız telefonunuza siyah bar ekleyip ekranı küçültüyor ve aspect rationuz değişiyor. Bundan sonrada televizyona cast yaptığınızda siyah barlar oluşmuyor. Hatta bunu yapan bir program var root ile çalışıyor bu yüzden root atıp o programla cast yapacağım. Lakin dediğim gibi yeni samsung cihazlarda bu özellik zaten var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Benim gibi sorunu olanlar bu videodaki programla çözebilirler xiaomi cihazlarda. Root gerektirir

CHARRİNS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
16
Televizyondan ekran oranını ayarliyabilceğiniz tuş olması lazım o şekilde ayarlanabiliyor.

CHARRİNS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
16
Bizim tvde oluyor duda onun için dedim

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Cast düzgün çalısmıyor ki mıuı 11 de siz yine sorunsuz veri akısı yapıyosanız ne güzel..

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt