Rehber miui 11 batarya ömrü uzatma [root]

mekin1380

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mekin
Cihazım
mi 8se
Konular
10
kullandigim cihaz mi 8 se rom mi-globe 11.0.1 android 10
simdiki gosterecegim ayarlari herhangi bir miui romda deneyebilirsiniz bir cok romda farkedilir derece artis gördüm bazılarında ise hiç etki olmadi örnek (miuieu ozellikle betalarda) resimlerde gosterdiklerimi uygulayin
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ayarlara girip arama yerine yetki yazin acilan yerden tum uygulamalarin yetkilerini kaldirin her kaldirmada uyari verecek 10sn bekletecek aldırmayın

play store girip sol ustdeki 3 cizgiye basin play protect e tiklayin sag ustden ayarlara girip karsiniza cikanlari deaktif edin

ayarlar/hakkinda/tum ozellikler kismindan miui surumune 5-6 defa aralıksız tiklayin gelistirici secenekleri aktif olacak sonra ayarlar ana menuye donup ek ayarlar kısmından geliştirici seçenekleri ne girin asagi kaydirip gosterdigim yerdeki pencere animasyon, gecis animasyon ölçeği ve animasyon hizini kapali yapin

guvenlik uygulamasina girip uygulamalari yonet sekmesine tiklayin izinler/otomatik başlatmaya girin sadece bildirimlerini almak istediginiz uygulamalar ve magisk gibi kernel auditior gibi uygulamara izin verin

bu kısım tamamen size kalmış eger kernel nedir bilmiyorsaniz yapmayin kernel auditior u play storeden indirin cpu kismi normalde 1.8 ghz den 1.5 e dusurdum sizde cihaziniza gore mesela 2 ghz ise 1.7 veya 1.8 gibi az miktarda dusurun gpu yu da ben mobile legend oynadigim icin 500 mhz den 355 e dusurdum hic farkedilmiyor eger siz call of duty veya pubg gibi extreme oyunlar oynuyorsaniz sadece bir tık düşürün son olarak G/C zamanlayicidan zamanlayiciyi noop yapin

gereksiz uygulamalari devredışı bırakın bunun icin milli uygulamamizi kullanacagiz forum uyesi olan sayin Yunus beyin uygulamasi play storeden hidden miui diye aratin ilk cikan uygulamayi indiririyoruz uygulamaya girip en ustden uygulamalari yönet kismina girip kullanmadiginiz gereksiz uygulamalari devre disi birakiyoruz ama bu adimi gecmek istiyorsaniz play store geri donup hidden miui uygulamasina 5 yildiz verip yorum yapiyorsunuz

magisk download bölümünden gms diye aratip çıkan modülü kuruyoruz bu modul google hizmetlerinin siz telefonu kapattiginizda bir sure sonra doze(uyku) moduna girmesini yani aksam sarjim 100 du sabah 85 kalmis sorununa çözüm olabilir ayrica

bu uygulamayi indirip root izni verip reklam engellemeyi etkinleştir diyoruz ne kadar az reklam o kadar batarya tasarrufu veri tasarrufu demek

işte sonuçlar

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-14-00-19-02-135_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-01-14-00-19-02-135_com.android.settings.jpg
    178,7 KB · Görüntüleme: 178
  • Screenshot_2020-01-14-00-18-48-865_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-01-14-00-18-48-865_com.miui.securitycenter.jpg
    248,4 KB · Görüntüleme: 158
  • Screenshot_2020-01-14-00-18-43-396_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-01-14-00-18-43-396_com.miui.securitycenter.jpg
    101,1 KB · Görüntüleme: 156
  • Screenshot_2020-01-14-00-18-24-608_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2020-01-14-00-18-24-608_com.miui.securitycenter.png
    262,2 KB · Görüntüleme: 155
  • Screenshot_2020-01-11-18-18-09-427_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-01-11-18-18-09-427_com.miui.securitycenter.jpg
    220,8 KB · Görüntüleme: 137
  • Screenshot_2020-01-11-18-18-11-680_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-01-11-18-18-11-680_com.miui.securitycenter.jpg
    239 KB · Görüntüleme: 143
  • Screenshot_2020-01-11-18-18-01-419_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-01-11-18-18-01-419_com.miui.securitycenter.jpg
    106,9 KB · Görüntüleme: 187
Son düzenleme:

bekobaba142

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beko
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
23
Yetkilendirme geri alma ne işe yarıyor?

LoqqaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Samsung S21+
Meslek
Android Developer
Konular
23
Gpu cpu dusurmeden ne kadar farkeder denemek lazim gerci animasyonda kapatasim yok geriye bi gsm doze kaliyor :D paylasim icin tesekkurler

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Cihazı kapatın kenara koyun :)
Şaka şaka isteyen istediğini yapar. Şahsen 5 saat ekran süresi alabiliyorsam hiçbir şeyi kısmam.

mekin1380

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mekin
Cihazım
mi 8se
Konular
10
Yetkilendirme geri alma ne işe yarıyor?
bu uygulamalarin sinirsiz erisimlerini engelliyor forumda biri daha yazmisti bu uygulamalarin veri topladigini ve yetkilerinin alinmasi gerektigini soyluyordu

mekin1380

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mekin
Cihazım
mi 8se
Konular
10
Gpu cpu dusurmeden ne kadar farkeder denemek lazim gerci animasyonda kapatasim yok geriye bi gsm doze kaliyor :D paylasim icin tesekkurler
bu ayarlarin hepsini yapmak zorunda degilsiniz dilerseniz 1 tanesini yapin onemli olan bu ayarli hangi romda yaptiginiz miui eu da pek faydasi olmadi ozellikle betalarda ama mi globe stabil veya miroom stabil veya masik romlarinda farkedilir derecede artis oluyor

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
bu ayarlarin hepsini yapmak zorunda degilsiniz dilerseniz 1 tanesini yapin onemli olan bu ayarli hangi romda yaptiginiz miui eu da pek faydasi olmadi ozellikle betalarda ama mi globe stabil veya miroom stabil veya masik romlarinda farkedilir derecede artis oluyor
Tüm dediklerinizi ayarlarıdm Global rom'dayım. Bakalım :)

SRKNŞKR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
9
kullandigim cihaz mi 8 se rom mi-globe 11.0.1 android 10
simdiki gosterecegim ayarlari herhangi bir miui romda deneyebilirsiniz bir cok romda farkedilir derece artis gördüm bazılarında ise hiç etki olmadi örnek (miuieu ozellikle betalarda) resimlerde gosterdiklerimi uygulayin

ayarlara girip arama yerine yetki yazin acilan yerden tum uygulamalarin yetkilerini kaldirin her kaldirmada uyari verecek 10sn bekletecek aldırmayın

play store girip sol ustdeki 3 cizgiye basin play protect e tiklayin sag ustden ayarlara girip karsiniza cikanlari deaktif edin

ayarlar/hakkinda/tum ozellikler kismindan miui surumune 5-6 defa aralıksız tiklayin gelistirici secenekleri aktif olacak sonra ayarlar ana menuye donup ek ayarlar kısmından geliştirici seçenekleri ne girin asagi kaydirip gosterdigim yerdeki pencere animasyon, gecis animasyon ölçeği ve animasyon hizini kapali yapin

guvenlik uygulamasina girip uygulamalari yonet sekmesine tiklayin izinler/otomatik başlatmaya girin sadece bildirimlerini almak istediginiz uygulamalar ve magisk gibi kernel auditior gibi uygulamara izin verin

bu kısım tamamen size kalmış eger kernel nedir bilmiyorsaniz yapmayin kernel auditior u play storeden indirin cpu kismi normalde 1.8 ghz den 1.5 e dusurdum sizde cihaziniza gore mesela 2 ghz ise 1.7 veya 1.8 gibi az miktarda dusurun gpu yu da ben mobile legend oynadigim icin 500 mhz den 355 e dusurdum hic farkedilmiyor eger siz call of duty veya pubg gibi extreme oyunlar oynuyorsaniz sadece bir tık düşürün son olarak G/C zamanlayicidan zamanlayiciyi noop yapin

gereksiz uygulamalari devredışı bırakın bunun icin milli uygulamamizi kullanacagiz forum uyesi olan sayin Yunus beyin uygulamasi play storeden hidden miui diye aratin ilk cikan uygulamayi indiririyoruz uygulamaya girip en ustden uygulamalari yönet kismina girip kullanmadiginiz gereksiz uygulamalari devre disi birakiyoruz ama bu adimi gecmek istiyorsaniz play store geri donup hidden miui uygulamasina 5 yildiz verip yorum yapiyorsunuz

magisk download bölümünden gms diye aratip çıkan modülü kuruyoruz bu modul google hizmetlerinin siz telefonu kapattiginizda bir sure sonra doze(uyku) moduna girmesini yani aksam sarjim 100 du sabah 85 kalmis sorununa çözüm olabilir ayrica

bu uygulamayi indirip root izni verip reklam engellemeyi etkinleştir diyoruz ne kadar az reklam o kadar batarya tasarrufu veri tasarrufu demek

işte sonuçlar

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Selamun aleyküm hocam pupg de ısınmayı çözebilirmiyiz bu ayarlarla jarz la sorun yokta ısıyı düşürsek güzel olur cihaz mi 8 lite

Üst Alt