Soru Miui 11 4.çekirdek

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
2-3 yıllık mi 5s kullanıcısıyım. Yaklaşık 1 senedir miui 8.5 kullanıyorum performansı daha iyi diye ama hem miui 8 hem de miui 10'dayken telefon 37-38 derecelerden sonra 4.çekirdek kapatıyordu sanırım, Cpu-Z uygulamasından izliyordum. Bu çekirdek kapatma olayı olmayan herhangi bir rom biliyor musunuz yada miui 11 nasıl çekirdek ve performans konularında ? Telefonu rootlayamıyorum oynadığım bir oyun roota izin vermiyor diye, o yüzden çekirdek kapama olayının başka çözümü yok bildiğim kadarıyla.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Çekirdek kapama olayını bilmiyorum ama oyunun root u görmemesini sağlayabilirsiniz. Magisk uygulaması üzerinden.

Oyla:

ali1156

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
2
2-3 yıllık mi 5s kullanıcısıyım. Yaklaşık 1 senedir miui 8.5 kullanıyorum performansı daha iyi diye ama hem miui 8 hem de miui 10'dayken telefon 37-38 derecelerden sonra 4.çekirdek kapatıyordu sanırım, Cpu-Z uygulamasından izliyordum. Bu çekirdek kapatma olayı olmayan herhangi bir rom biliyor musunuz yada miui 11 nasıl çekirdek ve performans konularında ? Telefonu rootlayamıyorum oynadığım bir oyun roota izin vermiyor diye, o yüzden çekirdek kapama olayının başka çözümü yok bildiğim kadarıyla.
Aynı durumu bende yaşadım her mi 5 s kullanıcısı gibi, root atarak bu sorunu çözdüm power karnel tarzı programlarla çekirdek kapama olayını iptal edebiliyorsunuz.arkadaşın dediği gibi magisk den magisk hide ile yetkilendirme yapıp hiçbir uygulamada sıkıntı çekmiyorsunuz şuan telefonu mu annem kullanıyor bir sıkıntısı yok, ama root atsanız bile miui sürümünü düşük tutmanızı tavsiye ederim.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
Kernel auditor gibi uygulamalar bu konuda işe yaramiyor yazmışlar yabancı forumlarda, magisk hide ile gizlerim rootu da termal dosyalara girip o dosyalari silmek işe yarıyormuş, 1 tane oyun dışında telefon pek kullanmıyorum bataryam maksimum 45 dereceyi görmüştür şimdiye kadar, bu dosyalari silme işlemini uygulayan yada hakim olan yazabilir mi lütfen ?

Oyla:

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
Sorunu çözdüm sanırım, twrp ile magisk rootladim, play storedaki smartpack isimli kernel uygulamasına girip thermalden core control kapatip cpu sekmesine gelince istediğiniz çekirdekleri aktif edebiliyorsunuz oyun performansım arttı. Magisk app içindeki magisk hide işe yaramadı ekstra modül bulup denedim işe yaradı. Teşekkürler.

Oyla:

ali1156

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
2
Sorunu çözdüm sanırım, twrp ile magisk rootladim, play storedaki smartpack isimli kernel uygulamasına girip thermalden core control kapatip cpu sekmesine gelince istediğiniz çekirdekleri aktif edebiliyorsunuz oyun performansım arttı. Magisk app içindeki magisk hide işe yaramadı ekstra modül bulup denedim işe yaradı. Teşekkürler.
Düzeldiğine sevindim hocam.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt