Haber MIUI 10 Güncellemesini Ekim Ayında Alacak Cihaz Listesi

Xiaomi geçtiğimiz ay içinde bir çok üst düzey modeli için MIUI 10 güncellemesini Stabil olarak yayınladı. Fakat bazı modeller için henüz güncellemelerin gelmemiş olması, özellikle Mi Note 3, Mi 5s serisi ve Mi Max 2 gibi çok fazla kullanıcıya sahip olan modeller, kullanıcılarını oldukça rahatsız etmekte. Xiaomi’nin tam olarak hangi sırayla güncellemeleri kullanıcılarına sunduğunu bilmesekte, […]

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Xiaomi de sanırım iPhone gibi satış politikası yapıyor,yüksek modeller alınsın diye
benim gözlemlerime göre Mi serisine daha çok önem veriyor.
Mi serisine yönelmek lazım xiaomi de.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu işler böyledir yapıcak bişey yok,sürekli ömür boyu günceleme almaz cepler bir süre sonra gücelleme almaz cepler topu topu 2 sene alsın yada 1 sene yoksa mıllet yenı cep nasıl alıcak
ömür boyu istemiyoruz zaten de; bari google politikasına uysun iki büyük sistem güncellemesini versin.
Redmi Note 4 e sadece 1 büyük android güncellemesi geldi.

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
bu işler böyledir yapıcak bişey yok,sürekli ömür boyu günceleme almaz cepler bir süre sonra gücelleme almaz cepler topu topu 2 sene alsın yada 1 sene yoksa mıllet yenı cep nasıl alıcak
Redmi note 4e sadece 1 kere android güncellemesi geldi,onun dışında yılda en fazla 2 kere yazılım güncellemesi geliyor

Hasan kayar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
4
Mi 5s plus yazıyor da kesin gelecek mi benim sürüm 9.6.2.0 Global gelir mi sizce

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
Redmi note 4e sadece 1 kere android güncellemesi geldi,onun dışında yılda en fazla 2 kere yazılım güncellemesi geliyor[/QUOTE
demek cebın herseyı tam sorunsuz guncelleme almasına gerek duylmuyor

d
benim gözlemlerime göre Mi serisine daha çok önem veriyor.
Mi serisine yönelmek lazım xiaomi de.

ömür boyu istemiyoruz zaten de; bari google politikasına uysun iki büyük sistem güncellemesini versin.
Redmi Note 4 e sadece 1 büyük android güncellemesi geldi.
dedıgım gıbı her alt modele sureklı guncelleme gelırse bu xiaomı fırması nasıl yenı cep cıkarsın

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Redmi note 4e sadece 1 kere android güncellemesi geldi,onun dışında yılda en fazla 2 kere yazılım güncellemesi geliyor
google 18 aylık google güncelleme politikasını aslında tüm üreticilere dayatmıştı ama.
bazı üreticiler buna uymuyor malesef. 18 ayda 2 büyük android güncellemesini içeriyor zaten
yeni android sürümü belirli tarihlerde çıkıyor ve dağıtımı birkaç ay sonra başlıyor, bizim telefonun duyurulma tarihi 19/01/2017 ve android 6 ile çıktı.
  • Android 6.0-6.0.1, Marshmallow: 5 Ekim 2015 (ilk sürüm)
  • Android 7.0-7.1.2, Nougat: 22 Ağustos 2016 (ilk sürüm)
  • Android 8.0-8.1, Oreo: 21 Ağustos 2017 (ilk sürüm)

dolayısı ile android 7 almış olsada 18 ay güncelleme durumuna bakarsak android 8 alması lazım amma velakin dediğim gibi üretici farklı politika güdebiliyor.
google baskıları bir yere kadar işe yarıyor.

gördüğüm kadarıyla yabancı forumlarda konu hakkında pek baskı ve konu yok, bu nedenle de Xiaomi konuyu pek biplemez gibi duruyor.
Ha ne getirecek ki, zaten miui güncellemesi alıyor diyenler olabilir tabi de, benim şahsi fikrime göre android sürümü de yükselmeli
ozaman google niye sürüm çıkarıyor dimi! çıkarmasın. :)

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
biz millet olarak butcemıze gore cepler alıyoruz ve sonrasında uygun fiyata aldıgımız ceplere süreklı guncelleme gelmesını beklıyoruz,bu boyle olmaz sorunu devam eden xiaomı ceplerıne guncelleme alabılır ama nekadar verebılır bu guncellemeyı sız dusunun

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
biz millet olarak butcemıze gore cepler alıyoruz ve sonrasında uygun fiyata aldıgımız ceplere süreklı guncelleme gelmesını beklıyoruz,bu boyle olmaz sorunu devam eden xiaomı ceplerıne guncelleme alabılır ama nekadar verebılır bu guncellemeyı sız dusunun
sırf ucuz diye sadece 1 android güncellemesi verilmesi ne kadar adil? Kaldı ki alt model dediğiniz modellerin, çoğu android 8 alan diğer markalardan daha üstün özellikleri var

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
sırf ucuz diye sadece 1 android güncellemesi verilmesi ne kadar adil? Kaldı ki alt model dediğiniz modellerin, çoğu android 8 alan diğer markalardan daha üstün özellikleri var
Haklısın ama böyle bende yeri geliyor kızıyorum bu duruma ama kendi dusuncem bu yönde

Üst Alt