Güncelleme Miui 10 Global Beta 8.7.5 Güncellemesi

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Cihazı Fastboot moduna alıp bilgisayara bağlarsınız, cantara hocamızın tırnak içinde yazdığı komutu yazıp enter tuşuna basarsınız. Gelen sonucun ekran görüntüsünü buradan paylaşırsanız yardımcı oluruz.
Sürüm kodunun değişmesi, farklı bir sürüm yüklendiği zaman olur. Demek ki sizin cihaz NEGMIFA'dan NEGMIFD'ye yükseltilmiş.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
NEGMIFD Ne demek oluyor hocam yani ben anlamadım.miui yeni geçtim ilk xioami ürünüm olduğu için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazı Fastboot moduna alıp bilgisayara bağlarsınız, cantara hocamızın tırnak içinde yazdığı komutu yazıp enter tuşuna basarsınız. Gelen sonucun ekran görüntüsünü buradan paylaşırsanız yardımcı oluruz.
Sürüm kodunun değişmesi, farklı bir sürüm yüklendiği zaman olur. Demek ki sizin cihaz NEGMIFA'dan NEGMIFD'ye yükseltilmiş.

Hocam Birde Cihazım Kutusunda Global Versiyon Yazıyor Ve Kutu Üstünde Çince Hiçbir şey Yazmıyor Redmi 5 Plus vs. Yazıyor.Herhalde Orjinal Global Uğraşmaya Gerek Yoktur Herhalde.

Son düzenleme:

Ayhan ÖZDEMİR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
1
Cihazım
Konular
0
Redmi 4x ne zaman gelecek bilgisi olan var mı?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
NEGMIFD Ne demek oluyor hocam yani ben anlamadım.miui yeni geçtim ilk xioami ürünüm olduğu için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam Birde Cihazım Kutusunda Global Versiyon Yazıyor Ve Kutu Üstünde Çince Hiçbir şey Yazmıyor Redmi 5 Plus vs. Yazıyor.Herhalde Orjinal Global Uğraşmaya Gerek Yoktur Herhalde.
Sizi öncelikle Sıkça Sorulan Sorular konumuza davet edelim öyleyse. Orada şimdiki ve zaman geçtikçe, cihazı daha fazla tanıdıkça aklınıza gelebilecek sorularınızın da cevaplarını bulacaksınız.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Teşekkürler sağolun.
Eğer mesajlar, görüşme geçmişi ve rehberinizin kişilerin resimleriyle birlikte düzenli olarak yedeklenmesini istiyorsanız, oğlumun benim için özel olarak yazmış olduğu ve biraz daha geliştirip Google Play'e koyduğu BackupAll isimli uygulamayı da kullanabilirsiniz.

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Sizi öncelikle Sıkça Sorulan Sorular konumuza davet edelim öyleyse. Orada şimdiki ve zaman geçtikçe, cihazı daha fazla tanıdıkça aklınıza gelebilecek sorularınızın da cevaplarını bulacaksınız.

Bootloader kilidini ilk defa xioami cihazında duydum daha önce samsung da knox olduğunu biliyordum önceki telefonmda kilit yoktu xioami ilk orta seviye telefonum olduğu için biraz garipsedim.birde önceki telefonum hiç güncelleme almadı Piranha Zen idi . o yüzden bu telefon çok çok değişik geldi.rom işlerini ben pranha zen telefonumda geliştirdim.o yüzden sordum NEGMIFD neden değişti cihazımda bootloader kilidi açık değil büyük ihtimalle çünkü cihaz açılırken vs unlocked yazmıyor. global stabil içinde yüklü geldi. kutusunda global versiyon yazıyor kırmızı küçük kağıdın üstünde beyaz bir renkle.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bootloader kilidini ilk defa xioami cihazında duydum daha önce samsung da knox olduğunu biliyordum önceki telefonmda kilit yoktu xioami ilk orta seviye telefonum olduğu için biraz garipsedim.birde önceki telefonum hiç güncelleme almadı Piranha Zen idi . o yüzden bu telefon çok çok değişik geldi.rom işlerini ben pranha zen telefonumda geliştirdim.o yüzden sordum NEGMIFD neden değişti cihazımda bootloader kilidi açık değil büyük ihtimalle çünkü cihaz açılırken vs unlocked yazmıyor. global stabil içinde yüklü geldi. kutusunda global versiyon yazıyor kırmızı küçük kağıdın üstünde beyaz bir renkle.

Cihazlara şirketin izin verdiği standart güncellemeler dışında farklı romlar, recovery v.s. yüklenmek isteniyorsa hemen her cihazda bunun için alınmış önlemler vardır. Bu önlemlerin ismi kimi markada Knox olur, kiminde s-of olur kiminde Jailbreak olur, kiminde farklı birşey olur, Xiaomi de Bootloader Lock yapmış. Kimi şirket belli prosedürler yerine getirilince bu kilidi açarken, bazıları asla izin vermez fakat hackerlar tarafından bu kilitler kırılıp paylaşılır. Xiaomi de başvuru yapıldığı takdirde bu kilidi açan bir firma.
Cihazın güncelleme alması için Bootloader kilidinin açık olması gerekmiyor. Öyle olsaydı hiçbir Xiaomi cihazı güncelleme alamazdı değil mi? Çünkü herkes Bootloader kilidini açamaz. Herkes teknolojiden anlayacak diye birşey yok. Zorunda da değil.
Eğer siz otomatik gelen güncellemeler dışında farklı bir rom yüklemek, Twrp recovery yükleyip çeşitli modüller yükleyerek cihazınızı özelleştirmek v.s. istiyorsanız kilidi açmak zorundasınız. Yoksa orjinal haliyle üzerinde bulunan global kararlı rom için verilecek olan tüm güncellemeleri yapabilirsiniz. Kaldı ki cihazınıza zaten bir güncelleme gelmiş ve yapılmış. Android sürümü olan ilk harf Nougat'ı temsil ediyor. 4. ve 5. harfler olan MI harfleri de Global olduğunu. Eğer burada CN yazsaydı Çin romu olurdu. S.S.S konusunda bunlar uzun uzadıya resimlerle anlatıldı. Bundan sonra gelecek olan güncellemeler de otomatik olarak yapılacaktır. Güncelleyici ayarlarına girip otomatik olarak yapılmasını engelleyebilirsiniz.

Üst Alt