Rom MIUI 10 EU Stable Rom / Beta Rom 9.8.29/9.9.3/9.9.6 Güncellemesi Ve Değişiklikler (Linkler Eklendi)

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Merhaba ben mi8'de 8.8.9 üzerine ota üzerinden güncelleme paketi seç diyerek 8.8.24 kurdum şuan telefonda hafif kasma var wipe yapsam düzelir mi ve telefonun verileri silinmeden bu sorunu halledebilir miyim?
Twrp üzerinden yedek alın.
Son sürümü temiz kurulum ile yükleyin.
Daha sonra twrp üzerinden sadece data(veri) olan kısmı geri yükleyin.
Hem temiz kurulum yapmış olursunuz, hemde veri kaybı yaşamazsınız...

Rockun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Resmi 4A
Konular
0
Merhaba temiz kurulumu için neye dikkat etmem gerekiyor. Twrp de wipe dalvikte ben internal storage falan da isaretlemistim kurulum yapar bu sorun oluşturur mu ? Temiz kurulum yapbilecegim bi rehber linki atabilir misiniz

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Merhaba temiz kurulumu için neye dikkat etmem gerekiyor. Twrp de wipe dalvikte ben internal storage falan da isaretlemistim kurulum yapar bu sorun oluşturur mu ? Temiz kurulum yapbilecegim bi rehber linki atabilir misiniz
Temiz kurulum için,
- Sistem, Veri, Ön bellek, Dalvik cache seçmeniz yeterli.
- Dahili hafıza (İnternal storage) her zaman seçmenize gerek yok. Çok uzun zamandır temizlemediyseniz bazen seçilip temizlenebilir...Dahili hafızayı temizlemeyi seçerseniz telefondaki herşey silinir. Bunu seçtiğiniz zaman dosyalarınızı PC ile yedek almayı unutmayın.

KARABEY3620

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
soner
Cihazım
redmi note 5
Konular
47
merhaba suat hocam.güncellemeyi ota üzerinden yapmak sağlıklımıdır yoksa twrp ile flaşlamak dahamı iyi olur

ETGq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
1
Twrp üzerinden yedek alın.
Son sürümü temiz kurulum ile yükleyin.
Daha sonra twrp üzerinden sadece data(veri) olan kısmı geri yükleyin.
Hem temiz kurulum yapmış olursunuz, hemde veri kaybı yaşamazsınız...
Teşekkür ederim hocam

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
merhaba suat hocam.güncellemeyi ota üzerinden yapmak sağlıklımıdır yoksa twrp ile flaşlamak dahamı iyi olur
İkiside aynı şey hocam. Ota üzerinden inen romda twrp üzerinden yükleniyor...

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Miuipro ile arasında pil veya performans olarak fark var mı? iki romu da (miui10 olanları) kullanan birileri fikir verebilir mi acaba?
miuipro ücretli, linklerin düşmesini beklemek falan sıkıyor. özelleştirmeler de miui9 gibi değil, oldukça kısıtlı hatta sanırım miui eu ile aralarında çok bir özelleştirme farkı yok. Kısacası iki romu da kullanan biri varsa kendince artı ve eksilerini paylaşabilir mi acaba?

mesajıma eklemeden geçemeyeceğim. iki romu da türkçeleştiren birinin fikrini de öğrenmek isterim. suatsari

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Miuipro ile arasında pil veya performans olarak fark var mı? iki romu da (miui10 olanları) kullanan birileri fikir verebilir mi acaba?
miuipro ücretli, linklerin düşmesini beklemek falan sıkıyor. özelleştirmeler de miui9 gibi değil, oldukça kısıtlı hatta sanırım miui eu ile aralarında çok bir özelleştirme farkı yok. Kısacası iki romu da kullanan biri varsa kendince artı ve eksilerini paylaşabilir mi acaba?

mesajıma eklemeden geçemeyeceğim. iki romu da türkçeleştiren birinin fikrini de öğrenmek isterim. suatsari

Miuiproda miui 10 ile uyumsuz olan bazı özellikler şimdilik kaldırıldı. Ama yinede hatırı sayılır bir özelleştirmeye sahip. Xiaomi.eu romu özelleştirme olarak stok roma çok yakın. Belki miui 9 kadar olmasa bile arada çok fark var yine de..
Benim için her zaman Miuipro daha önde geliyor. Alıştıktan sonra diğer romlar bana çok sade geliyor.
Fakat bahsetmiş olduğun romun paralı olması ve romun linkine ulaşma zorluğunu düşünürsen xiaomi.eu romu daha mantıklı gelebilir.
Xiaomi.eu romunu miui 10 ile fazla kullanmadım ama kullananlar memnun, önemli bir sorun duymadım hiç.
Sonuçta iki romda kendine has kullanıcı kitlesi olan ve kullananları memnun eden romlar. Kendin deneyimleyip karar vermen en güzeli...

Üst Alt