Rehber Miui Bloatware, Android Sistemi Pil Tüketimi ve Gizlilik (Güncel Çözüm)

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Şu cihazı bul uygulamasından bizi kurtarabilirseniz çok büyük sevaba girersiniz :) konuyu takipteyim, 4 gözle bekliyorum :)
Hocam tester olmak ister misiniz? Ben sildim ama kesin netice almam için denememiz lazım.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
on numara bi yazı olmuş. sony telefon kullanıdığımda sileceğim uygulamaları biliyordum o yüzden manuel 5 dk da hallediyordum fakat miui a vakıf olmadığım için hep erteliyodum :) sonuçta çokça eski telefonlarımda yanlış sistem uygulamasını silme sonucu bootloop a düştüm :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam tester olmak ister misiniz? Ben sildim ama kesin netice almam için denememiz lazım.
ne gibi ?

edit. önceki mesajı okudum :) bootloop riski varsa denemeyim rom değiştireceğim zaman denerim. şimdi bir sürü yedek almam gerekebilir. veyada twrp den bahsi geçen uygulamanın zip i hazırlanırsa bootloop durumunda flashlama ile düzeltebilirsek deneyelim ? daha önce bir kaç bootloop u mu bu yöntemle düzeltmiştim.

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
on numara bi yazı olmuş. sony telefon kullanıdığımda sileceğim uygulamaları biliyordum o yüzden manuel 5 dk da hallediyordum fakat miui a vakıf olmadığım için hep erteliyodum :) sonuçta çokça eski telefonlarımda yanlış sistem uygulamasını silme sonucu bootloop a düştüm :D

ne gibi ?

edit. önceki mesajı okudum :) bootloop riski varsa denemeyim rom değiştireceğim zaman denerim. şimdi bir sürü yedek almam gerekebilir. veyada twrp den bahsi geçen uygulamanın zip i hazırlanırsa bootloop durumunda flashlama ile düzeltebilirsek deneyelim ? daha önce bir kaç bootloop u mu bu yöntemle düzeltmiştim.

Hocam ya bootloopta kalacak ya da kalmayacak :) Çözümü de tekrardan rom flashlamak. Yedeği falan alıp denemekten kastediyorum. Ben şuan masik üzerindeyim. Masikte problem çıkmadı. Diğerlerinde ben bootloopa takılmıştım ama şöyle birşey var bu sefer Magisk modülü yükleyerek taklid ettik Xiaomi servislerini. Daha sonra sildim. Problem çıkmadı. Ama bu diğer romlarda ne tepki verecek emin değilim.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hocam ya bootloopta kalacak ya da kalmayacak :) Çözümü de tekrardan rom flashlamak. Yedeği falan alıp denemekten kastediyorum. Ben şuan masik üzerindeyim. Masikte problem çıkmadı. Diğerlerinde ben bootloopa takılmıştım ama şöyle birşey var bu sefer Magisk modülü yükleyerek taklid ettik Xiaomi servislerini. Daha sonra sildim. Problem çıkmadı. Ama bu diğer romlarda ne tepki verecek emin değilim.
şuan burada kaldım ben :D

arkadaşlarada uyarım önünüze gelen her cloud yazan şeyi dondurmayın :D titanyum bakcup ile dondurdum ben konuda yazanları. birde extradan 1-2 cloud yazan bişi daha dondurdum şifre istiyor telefon. mi account şifresini yazıncada linkteki hatayı veriyor. i.mi.com a girip ayar yapın demişlar ama giremedim oraya. bakalım biraz durayım olmadı yarım saat sonra miroom flashlıcam tekrardan. inş sıfırlama istemez yedekleri almamıştım. aslında bende yeniden başlatmayı bekliyordum. başlattıktan sonra titanium backup un ss ini atacaktım burda olmayan dondurduklarım var sorun çıkmadı diye :) şimdi sorun olduğu için neyin yaptığını çözemedim. aksilik mi cloudda açılmıyor yazılanı deneyeyim.

buluta girdim acaba oradan cihazı kaldırsam sıkıntı yaratırmı bana. yoksa en temizi miroom u tekrar mı flashlasam. cevap gelene kadar heralde flashı yapmış olurum :)

edit: mi accountu dondurmuştum sorun o imiş mecbur rom u tekrar kuracağım. diğer türlü olmuyor çünkü yada internetten mi hesabı flash zip ine bakayım

Son düzenleme:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
2-3 defa denedm cache sistem felan formatlayarak çözemedim. aslında biri iki wipe daha vardı onlarıda deneyecektım ama uğraşmak istemedim. en son temiz kurulum yapmak zorunda kaldım :/ tavsiyem mi hesabını ben kullanmıyorum deyite dondurmayın |( perişan oldum 1 saattir uğraşıyorum üstüne şimdi sıfırdan uygulamalarımı whatsapp ı felan kuracağım. twrp yedeği almadığımada ayrıca pişmanım :D

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
2-3 defa denedm cache sistem felan formatlayarak çözemedim. aslında biri iki wipe daha vardı onlarıda deneyecektım ama uğraşmak istemedim. en son temiz kurulum yapmak zorunda kaldım :/ tavsiyem mi hesabını ben kullanmıyorum deyite dondurmayın |( perişan oldum 1 saattir uğraşıyorum üstüne şimdi sıfırdan uygulamalarımı whatsapp ı felan kuracağım. twrp yedeği almadığımada ayrıca pişmanım :D
Hocam konudakilerin hepsi denenmiş şeyler. Siz titanyum ile dondurmuşsunuz. Üzüldüm adınıza.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hocam konudakilerin hepsi denenmiş şeyler. Siz titanyum ile dondurmuşsunuz. Üzüldüm adınıza.
Yok sorun dondurma degil. Ben bir kac sey daha dondurdum extra o sorun çıkardı. Yoksa dondurma ile silme arasinda fark yok

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9

Tester olmayı isterdim ama bootloader kilidim kapalı yani henüz root değilim.. Ben de sizin alacağınız aksiyona göre bootlader kilidini açmaya karar vereceğim :) eğer bootlader kilidi kapalı iken yapabileceğimiz test varsa yardımcı olmak isterim.

efkavasi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
engin
Cihazım
mi6 128/6GB
Konular
8
Eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Bilgi paylaştıkça çoğalır sözünün ispatıdır.

Üst Alt