Rehber Miui Bloatware, Android Sistemi Pil Tüketimi ve Gizlilik (Güncel Çözüm)

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
hocam aslında size tam bi veri veremem çünkü telefonu kullanma şartlarına göre değişiyor ben normal insta,youtube,google,wp gibi şeyleri kullanıyorum klasik olarak ve ekran sürem 6 saat gidiyor. En çok fark yaratan konu telefon bekleme modundayken pil tüketimi daha az yapıyor mesela %5 yaparken %2 yapıyor geceden sabaha kısaca size böyle özetliyim.
Hocam şuan 9.3.7 de misiniz

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
hocam aslında size tam bi veri veremem çünkü telefonu kullanma şartlarına göre değişiyor ben normal insta,youtube,google,wp gibi şeyleri kullanıyorum klasik olarak ve ekran sürem 6 saat gidiyor. En çok fark yaratan konu telefon bekleme modundayken pil tüketimi daha az yapıyor mesela %5 yaparken %2 yapıyor geceden sabaha kısaca size böyle özetliyim.
Hocam teşekkür ederim öncelikle cevabınız için. Ben mobil verideyken Chrome ve basit bir forum uygulaması kullanıyorum gün içinde. Ben de ortalama 6 saat ekran süresi alıyorum. Çok etkili olmaz sanki benim için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam teşekkür ederim öncelikle cevabınız için. Ben mobil verideyken Chrome ve basit bir forum uygulaması kullanıyorum gün içinde. Ben de ortalama 6 saat ekran süresi alıyorum. Çok etkili olmaz sanki benim için.

Son düzenleme:

kerem_turkey34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
Merhabalar herkese,
Eu beta 9.4.25 kullanıyorum.Yetkilendirmeyi iptal ederken hata ile karşılaşıyorum. Aynı hata ile karşılaşan ve sorunu çözen var mıdır? İyi pazarlar
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Merhabalar herkese,
Eu beta 9.4.25 kullanıyorum.Yetkilendirmeyi iptal ederken hata ile karşılaşıyorum. Aynı hata ile karşılaşan ve sorunu çözen var mıdır? İyi pazarlar
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrar dene iptal olması lazım. Bende 2. Denemede iptal ediyordu.

Şahin_3261

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TUNA
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Sol tarafta bulunan adım sayacı joyoseyi iptal edince bozuluyor şimdi farkettim

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Yapılan işlemler root gerektiyor maalesef.

Anne babamızı da bizden iyi tanıyordur :)

rootsuz
Yapılan işlemler root gerektiyor maalesef.

root gerektiriyor demişsiniz ama rootsuz cihazda denedim oldu root gerektirmiyor

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
rootsuz
root gerektiriyor demişsiniz ama rootsuz cihazda denedim oldu root gerektirmiyor

Bahsettiğim işlem root gerektiren Android Tools programı idi. İyi günler.

Bu arada Cihazı Bul uygulamasını adb yoluyla sildim. Bunu masik romda gerçekleştirdim. Ancak ben bunu önceden Xiaomi.eu ve stock romda yaptığımda cihaz bootloopta kalmıştı. Bu işlemleri yapmadan önce Magisk modülü kurdum. "Xiaomi Service Fake Push" diye. Bu yardımcı olmuş olabilir. Xiaomi servislerini taklit ediyor, varmış gibi. Büyük bela Find Device'den de kurtulmuş oldum. Sıra Güvenlik uygulamasını ve Google play hizmetlerini kurcalamakta. Konu yakında güncellenecek.

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Bu arada Cihazı Bul uygulamasını adb yoluyla sildim. Bunu masik romda gerçekleştirdim. Ancak ben bunu önceden Xiaomi.eu ve stock romda yaptığımda cihaz bootloopta kalmıştı. Bu işlemleri yapmadan önce Magisk modülü kurdum. "Xiaomi Service Fake Push" diye. Bu yardımcı olmuş olabilir. Xiaomi servislerini taklit ediyor, varmış gibi. Büyük bela Find Device'den de kurtulmuş oldum. Sıra Güvenlik uygulamasını ve Google play hizmetlerini kurcalamakta. Konu yakında güncellenecek.

Şu cihazı bul uygulamasından bizi kurtarabilirseniz çok büyük sevaba girersiniz :) konuyu takipteyim, 4 gözle bekliyorum :)

Üst Alt