Rehber Miui Bloatware, Android Sistemi Pil Tüketimi ve Gizlilik (Güncel Çözüm)

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Cok guzel konu acilmis ve cok iyi anlatilmis ama ben simdi gore bildim okuduklaridman simdi anliyormuki miui cin virusu google amerikan virusu ama los,aosp romlar nekdar guvenilir bunu bilemeiyorum elbetde guzel rom cikariyorlar ama tam hata yok diyemeyiz elbetde ve benim anlamadigim su ki los ve yahut aosp romlarda open gapps kurmadan herseyi apk olarak indirb rahatca kullana bilirmiyiz malum telefonda en cok ram batrya tuketen seyler google hizmetleri falan
hakkatden miui senden soyudum yau

yassek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
1
Cok guzel konu acilmis ve cok iyi anlatilmis ama ben simdi gore bildim okuduklaridman simdi anliyormuki miui cin virusu google amerikan virusu ama los,aosp romlar nekdar guvenilir bunu bilemeiyorum elbetde guzel rom cikariyorlar ama tam hata yok diyemeyiz elbetde ve benim anlamadigim su ki los ve yahut aosp romlarda open gapps kurmadan herseyi apk olarak indirb rahatca kullana bilirmiyiz malum telefonda en cok ram batrya tuketen seyler google hizmetleri falan
hakkatden miui senden soyudum yau
Aslında opengapps ile sadece temel özelliklerin olduğu toplu paketleri indirip kurabilirsin. Apk olarakta tek tek kurmak olabilir aslında ama Google Hizmetlerin düzgün çalışacağını garanti edemeyiz.

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
hiç yapmamışsınız bunu instagram giriş yaparken sadece kullanıcı adı şifre kullansanız play hizmetleri gerekiyor ve izinleri açık olması gerekiyor whatsapp dahil numara eklerken hiç işiniz olmasada ve daha bir çok bilinen uygulamalar da bu işte yeni gibisiniz ..

İnstagram ve facebook'a browser tabanlı giriyorum. Whatsapp'da google play hizmetleri istediğinden haberim var. Whatsapp kullanmasam benim için pek büyük bir kayıp değil.

Hadi diğer uygulamalarda istesin diyelim zaten telefonda %95 browser kullanan biriyim benim açımdan yine pek bir kayıp yok.

Bu işlerde bilmediğimiz bazı şeylee olabilir (ki konuda bilmediğim bir durum olduğunu sanmıyorum) yinede karşıdaki insanı çok iyi tanıyormuş gibi kişilik analizi yapmasak daha profesyönelce tartışma ortamları yaratabiliriz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefonların fiyatlarının düşük olmasından belliydi. Big Data diye bir terim var isterseniz internetten bir araştırın derim, büyük küçük neredeyse bir çok noktada telemetry yani veri toplama yapılmakta.

Kolay gelsin tam gizlilik ile ilgili şöyle bir rom buldum benim mi5 ile de uyumlu

Bu projeden haberim vardı hocam hatırlatma için teşekkürler. Lineage os çatallamasıymış tamamen google hizmetlerinden arındırılmış. İşin güzel yanı mi 6 için nightly durumda yayınlanıyor ve bir çok sürüm telefon içinde. Takip edilip desteklenmesi gereken bir proje diye düşünüyorum gizlilik arayanlar için.

Aklımdaki tek soru bir ara aosp romlarda hızlı şarj problemi olduğu söyleniyordu. Lineage os ve e os da böyle problemler var mıdır?

Son düzenleme:

perbulak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Pekcan
Cihazım
tulip
Konular
2
İnstagram ve facebook'a browser tabanlı giriyorum. Whatsapp'da google play hizmetleri istediğinden haberim var. Whatsapp kullanmasam benim için pek büyük bir kayıp değil.

Hadi diğer uygulamalarda istesin diyelim zaten telefonda %95 browser kullanan biriyim benim açımdan yine pek bir kayıp yok.

Bu işlerde bilmediğimiz bazı şeylee olabilir (ki konuda bilmediğim bir durum olduğunu sanmıyorum) yinede karşıdaki insanı çok iyi tanıyormuş gibi kişilik analizi yapmasak daha profesyönelce tartışma ortamları yaratabiliriz.

Bu projeden haberim vardı hocam hatırlatma için teşekkürler. Lineage os çatallamasıymış tamamen google hizmetlerinden arındırılmış. İşin güzel yanı mi 6 için nightly durumda yayınlanıyor ve bir çok sürüm telefon içinde. Takip edilip desteklenmesi gereken bir proje diye düşünüyorum gizlilik arayanlar için.

Aklımdaki tek soru bir ara aosp romlarda hızlı şarj problemi olduğu söyleniyordu. Lineage os ve e os da böyle problemler var mıdır?
android webview tabanlı kullansanız gene kurbansınız onun dışında o kadar stabil hangi tarayıcı söyleyin bizde kullanalım ..

yassek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
1

Hızlı şarj olayına ancak musabcel hocam cevap verebilir sürekli rom kurduğu için birde musabcel hocam e romu test etme ve youtubeye inceleme videosu çekecek şekilde yapma şansınız var mı ?
Mi5 için güncel rom listesi :

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Gerçekten olağanüstü bir durum. Bu kadar kolay olmamalı. Resmen bu sisteme mahremimizi emanet ediyoruz. Konuda bahsettim. George Orwell'ın 1984 kitabında insanların sistemler tarafından nasıl her anının takip edileceği, ne yaptığı, ne ettiği herşey bilinecek deniliyordu. Evet, oldu. Aslında bu iş Xiaomi mevzusundan da öte. Küresel sistem kapitalizm üzerine kurulu. Ve herşey paraya endeksli. Değerlerimizin gerçekten hiçbir önemi yok. Aslında konuşulacak çok şey var ama... Elimizden birşey gelmiyor. Hiç değilse haksızlığı yayalım. Vesselam.

Bu arada ekstra olarak yapabileceğimiz tekniki olarak yardımlarınızı bekliyorum. Bu işi ilerletelim. Belki de cihaz başlangıcındaki o sistem dosyalarını kontrol edip, bootloop olmasını sağlayan kodlarla oynanırsa. Md5 kontrölünü tekrar düzenleyip istediğimiz her romda bu işlemleri yapabiliriz. Teknik anlamda yardımcı olacak geliştiricileri buraya davet ediyorum.

Son düzenleme:

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
Bir kısım aosp romlarda google servisleri dahil, normal sistemde var olan izin yöneticisinden bağımsız olarak uygulamaların izinlerini kısıtlamak için ayarlar mevcut. Bunun yanında normal gapps paketlerinin dışında microG diye google hizmetleri yerine kullanilabilecek aplikasyonlar mevcut bu ne kadar guvenilir bilemem arastirmak lazım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190505-224215_Settings.png
    Screenshot_20190505-224215_Settings.png
    138 KB · Görüntüleme: 59

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
microG henüz stabil değil. Ve henüz her platformu desteklemiyor. Bazı uygulamalarda hata veriyor maalesef.

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
microG henüz stabil değil. Ve henüz her platformu desteklemiyor. Bazı uygulamalarda hata veriyor maalesef.

En azından ısrarla google servisleri isteyen uygulamalar için geçici bir çözüm olabilir hocam.

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Hızlı şarj olayına ancak musabcel hocam cevap verebilir sürekli rom kurduğu için birde musabcel hocam e romu test etme ve youtubeye inceleme videosu çekecek şekilde yapma şansınız var mı ?
Mi5 için güncel rom listesi :
/e/ rom için bir rehber gerçekten iyi olur.

Üst Alt