Sohbet MIUI 10 Arayüzü vs Diğerleri

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Cihazlar genel bazda saf android tabanlı, ufak görselleştirmeler dışında neredeyse hepsinin arayüzü birbirine benzer, lakin Xiaomi bunun üstüne MIUI arayüzünü koyarak cihazı diğerlerinden farklılaştırmış, sanki özel bir cihaz kullanıyor hissiyatı veriyor, genelde MIUI' alıştığımdan beri saf android bana çok komik/basit geliyor, Samsung marka bir telefonu elime alıp incelediğimde MIUI arasındaki farkı anlıyorum.
Bu konuda haklısınız hocam. MIUI diğerlerinden ayrılıyor çok farklı

Ben inşallah yanılırım MIUI 10 stabil olunca daha işlevsel olur. Şuan MIUI 9 dan memnunum rahatlık hissi var.

Bu görsellik yemeğin tuzu gibi yeterli olunca lezzet katıyor ama biraz fazla olunca karmaşık hale geliyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Bu konuda haklısınız hocam. MIUI diğerlerinden ayrılıyor çok farklı

Ben inşallah yanılırım MIUI 10 stabil olunca daha işlevsel olur. Şuan MIUI 9 dan memnunum rahatlık hissi var.

Bu görsellik yemeğin tuzu gibi yeterli olunca lezzet katıyor ama biraz fazla olunca karmaşık hale geliyor

Evet hocam, dediğiniz gibi çok görsellik beraberinde karmaşılığı da getiriyor, umarım MIUI 9 gibi rahat olur MIUI 10.

Şöyle düşünüyorum, nasıl ki kademeli olarak yenilikler oldu, MIUI 7,8,9 vs. Biz de her birinde şaşırdık, biraz farklı geldi falan, ama zamanla alıştık ve iyiki de alışmışız diyoruz, umarım MIUI 10'un stabili bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Ilk once Touchwiz diye bir arayuz artik yok.Samsung Experience arayuzu o.Experience arayuzu daha sade tasarlandi ve ona uygun olarak animasyonlari daha sade ve hafif oldu.Amma sisteme fazla entegre oldugu icin hizli amma yine de biraz agir arayuz.MIUI daha renkli daha smooth animasyonlari olan tema desteyi bol gorsellik uzerine kurulu bir arayuz.1 hafta kadar arayuzleri kiyaslayan bir resim yayinlanmisdi. En hizli android arayuzu olarak 3-cu MIUI idi sanirim. Experience ise 5 ci arayuzdu.

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Ilk once Touchwiz diye bir arayuz artik yok.Samsung Experience arayuzu o.Experience arayuzu daha sade tasarlandi ve ona uygun olarak animasyonlari daha sade ve hafif oldu.Amma sisteme fazla entegre oldugu icin hizli amma yine de biraz agir arayuz.MIUI daha renkli daha smooth animasyonlari olan tema desteyi bol gorsellik uzerine kurulu bir arayuz.1 hafta kadar arayuzleri kiyaslayan bir resim yayinlanmisdi. En hizli android arayuzu olarak 3-cu MIUI idi sanirim. Experience ise 5 ci arayuzdu.
Yeni cihazları takip etmediğim için haberim yoktu. Hâliyle cihazlar donanımlı olduğu için ona göre de arayüzü değiştirmişler.

En azından MIUI 10 için bildirim paneli sade hale gelebilirdi. Mesela bildirim gelince karmaşa var. Hızlı şekilde göz gezdiremiyoruz. MIUI 9 da buna alışmışım bunu 3 günde çok farkettim.

Bi de hocam inceleme linkini atarsanız biz de bakalım.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
iPhone kullanmadığım için ios hakkında yorum yapamam. Lâkin sadelik ve kullanışlı olmaya odaklı zannettiğimiz TouchWiz arayüzü, widget' larla uyumlu şekilde çalışmayıp akıllı telefonların sık sık donmasiyla benim gibi bir çok Samsung kullanıcısını kendinden nefret ettirmişti.

Xiaomi sayesinde tanıştığım ve beni yeniden android bağımlısı yapan MIUI arayüzü ile neredeyse telefonu kıracak deliliğe geldigim Samsung arayüzünün karşılaştırılmasını dahi zül sayarım.
Hala test aşamasında olan ve beta kullanıcılarına verdiği haftalık güncelleme ve geri bildirimleriyle sürekli kendini geliştiren MIUI 10 için de haksızlık yapmamak lazım. Kararlı güncelleme çıktığında çok daha hızlı ve stabil olacaktır.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sayın Brismo ben bildiğiniz üzere 59 yaşındayım ve neredeyse tüm arayüzleri biliyorum diyebilirim, bir çoğunu bizzat kullanmışlığım var IOS hariç, ama onuda gelinim ve küçük oğlumdan dolayı iyi biliyorum....ve inanın bana ben büyük bir RR Rom hayranıydım...Şaomi adını çok öncelerden duymuşluğum var ve MIUI 6 ve 7 yi gördüm ama detaylı inceleme fırsatı bulamadım çünkü Markayı küçümseyip, benimseyememiştim...Geçen sene, seneler öncesine dayanan dostluğumuz ve birbirimizle devamlı irtibat halde olduğumuz Sayın Escobar1945 hocamın, Nisan 2017 de çıkan Mido'sunu elime alıp detaylı inceleme fırsatı buldum ve o zamanki MIUI 8 e resmen aşık oldum...gerisini anlatmaya gerek yok...Mayıs 25 inde Mi Max 2 tanıtıldı, 1 haziranda satışa çıktı ve 11 haziran da Sayın --SEFA-- hocam vasıtasıyla elime aldım...yani kısacası Sayın Escobar1945 hocam sayesinde Xiaomi'ci oldum ve MIUI ya resmen aşığım...
Xiaomi Can'dır, MIUI ise Canan, gerisi kocaman bir Yalan...Sevgilerimle

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Tamam miui iyi güzel hoşta en azından redmi note5 kullananlar için bişiler olmamış bunda

Custom rom kuruyorum, üstüne custom kernel kuruyorum antutu'dan 15.000 küsür daha fazla almam yetmiyormuş gibi, miui romlara nazaran 1.5 saat daha fazla ekran görüntüsü alıyorum. Aynı uygulamaları ve oyunları kullanarak, üstelik ısı değerleri de aşağı yukarı aynı
kameraya değinmiyorum bile. Ön kamera çalıştıran yazılım bağımsız mı bilmem, ama bildiğin cam gibi kamera görüntüsü fotograf çektikten sonra bozuluyor, kaç defa sıfırdan flashladım yok. hayır üzerinde düzenleme yapmasa ham haline bıraksa cam gibi çekecek.

miui 10 beta da aynı.

çoğu kişi ön kamera da bunları dillendiriyor. Ama bir türlü randıman tutmadı umarım stable sürümde düzelir. yoksa gcam'ın tam anlamıyla portlanmasını beklemekten başka çare yok.

yarım yamalak portlanmış gcam, arka kamerada miui ile aşağı yukarı aynı performansı verirken ön kameraya çılgın attırıyor.

arka kamerada fark yok ikiside çok güzel çekiyor.

eski nokia telefonlarda vardı bu, gariplerime güncelleme de gelmez öylece kala kalırdı

hani bilmiyorum sd600 serisi zaten orta halli diye mi iplemiyorlar , yoksa çıkan custom romlar mı çok başarılı ben anlamadım. Her anlamda custom rom'da bu kadar fark olması miui'den soğuttu beni fena halde.

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Arkadaşlar yanlış anlaşılmak istemem ben mi 6 telefonumdan ve MIUI 9 stabil romumdan son derece memnunum. Asıl vurgulamak istediğim noktayı sona yazmak istedim MIUI 10 la gelen görsellik ve ayrıntı ile rahat bir kullanıcı arayüzünden uzaklaşmak.

Önemli dipnot----» Hız ve performans ya da pil benim konu ve tartışmanın tamamen dışında. Ben kasarak kullanmak derken bildirim paneline ulaşma gezinme vs. Bunlardan bahsetmek istedim.

Bütün arkadaşlara değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Amaç fikir alışverişiydi.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
konuyu okumadim.komple ama sunu sormak istiyorum samsung bile touchwiz in sorunlun ve hantal oldugunu kabul ettigi bir dunyada siz neyinden memnun kaldiniz acaba... gereksiz bir dunya ozellik mevcut

Üst Alt