Sohbet MIUI 10 Arayüzü vs Diğerleri

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Arkadaşlar mi6 cihazımı 6 ay önce aldım. İlk kullanımda MIUI arayüzüne alışmam biraz sürdü. Sonra cihaza MIUI tabanlı custom romlari yükledim (epic,miuipro,eu) genel olarak aynı. Sonra MIUI 10 beta sürümü çıktı ve denedim.

Şimdi şöyle yorum yapmam gerekirse bir Samsung da TouchWiz ya da iPhone da iOS daha çok kullanım rahatlığı bildirim paneli ve uygulamalar arası geçiş menüler vs. MIUI ya göre çok daha rahat ve sadelik sunuyor. Ben MIUI 9 a alışmıştım fakat beta sürüm MIUI 10 yüklendiğimde hep bir zorluk çektim sanki cihazı kasarak kullandım. Uzun bir aradan sonra 3 gün önce tekrar global stabil 9.5.8.0 a geri döndüm tam anlamıyla rahat bir nefes aldım diyebilirim. Ama yine de bir TouchWiz veya iOS rahatlığı yok.

Sizce daha çok sadeliğe ve kullanım rahatlığına dönmesi gerekirken MIUI 10 da daha karmaşık bir hale gelmesini siz nasıl görüyorsunuz? Ya da benim gibi mi düşünüyorsunuz? Ya da daha beta sürüm olduğu için mi bana böyle geldi? Şahsen ben MIUI 10 dan çok umutlu değilim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Hadi ios neyse de touchwiz deme gülüyorum.
Tabi bu kişiye göre değişebilir ben şahsi görüşüm olarak yazdım, tartışabiliriz. Bana göre TouchWiz saf Android'e biraz görsellik biraz da ekstra özelliklerle bir adım daha öne çıkıyor diğer Androidlere göre.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Arkadaşlar mi6 cihazımı 6 ay önce aldım. İlk kullanımda MIUI arayüzüne alışmam biraz sürdü. Sonra cihaza MIUI tabanlı custom romlari yükledim (epic,miuipro,eu) genel olarak aynı. Sonra MIUI 10 beta sürümü çıktı ve denedim.

Şimdi şöyle yorum yapmam gerekirse bir Samsung da TouchWiz ya da iPhone da iOS daha çok kullanım rahatlığı bildirim paneli ve uygulamalar arası geçiş menüler vs. MIUI ya göre çok daha rahat ve sadelik sunuyor. Ben MIUI 9 a alışmıştım fakat beta sürüm MIUI 10 yüklendiğimde hep bir zorluk çektim sanki cihazı kasarak kullandım. Uzun bir aradan sonra 3 gün önce tekrar global stabil 9.5.8.0 a geri döndüm tam anlamıyla rahat bir nefes aldım diyebilirim. Ama yine de bir TouchWiz veya iOS rahatlığı yok.

Sizce daha çok sadeliğe ve kullanım rahatlığına dönmesi gerekirken MIUI 10 da daha karmaşık bir hale gelmesini siz nasıl görüyorsunuz? Ya da benim gibi mi düşünüyorsunuz? Ya da daha beta sürüm olduğu için mi bana böyle geldi? Şahsen ben MIUI 10 dan çok umutlu değilim.

Miui arayüzüne alışan kimseden böyle bir yorum görmedim açıkçası :)
Miui 10 yapım aşamasında bu yüzden sorunlu bir durum söz konusu. Hatalar eksikler vs. Tamamen düzeltilip kararlılara gelince miui 9 gibi stabil olacaktır :)
Samsung arayüzü saf Androidden nerdeyse farksız hocam. Bu kıyaslamayı sadece ios ile yaparsanız daha iyi olur bence :)

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
MIUI gayet güzel bir arayüz, Samsung da kullandım, hafif olabilir ancak kesinlikle çok basit ve sade, biraz daha geliştirilebilirdi. Asuslardaki ZenUi arayüzü miui ile birlikte en beğendiğim arayüzdür.

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Miui arayüzüne alışan kimseden böyle bir yorum görmedim açıkçası :)
Miui 10 yapım aşamasında bu yüzden sorunlu bir durum söz konusu. Hatalar eksikler vs. Tamamen düzeltilip kararlılara gelince miui 9 gibi stabil olacaktır :)
Samsung arayüzü saf Androidden nerdeyse farksız hocam. Bu kıyaslamayı sadece ios ile yaparsanız daha iyi olur bence :)
MIUI 9 dan yana bir sıkıntı yok hocam :)
Benim beklentim MIUI 10 da daha da üzerine konup daha kullanışlı hale getirilmesiydi.

İnşallah dediğiniz gibi olur MIUI 10 stabil :)

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
MIUI 9 dan yana bir sıkıntı yok hocam :)
Benim beklentim MIUI 10 da daha da üzerine konup daha kullanışlı hale getirilmesiydi.

İnşallah dediğiniz gibi olur MIUI 10 stabil :)

Yani köklü bir değişim söz konusu olamaz.
Ama görsel olarak daha göze hitap eden ve performans olarak daha iyi bir sürüm güncellemesi olacak orası kesin :)

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
beta olmasına rağmen miui 10 kullandığım en hızlı arayüzlerden biri.
Hız konusunda şüphe yok hocam zaten bu işlemci ve ram ile evdeki bilgisayarımdan daha güçlü bir telefonum var :)

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Cihazlar genel bazda saf android tabanlı, ufak görselleştirmeler dışında neredeyse hepsinin arayüzü birbirine benzer, lakin Xiaomi bunun üstüne MIUI arayüzünü koyarak cihazı diğerlerinden farklılaştırmış, sanki özel bir cihaz kullanıyor hissiyatı veriyor, genelde MIUI'a alıştığımdan beri saf android bana çok komik/basit geliyor, Samsung marka bir telefonu elime alıp incelediğimde MIUI'la arasındaki farkı bariz bir şekilde hissediyorum.

Üst Alt