Yardım Miu12.0.1 play store açılmama sorunu

MAAZC

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Arkadaşlar merhaba,
Dün mi8 telefonuma miu 12.0.1 sürümü geldi .Yeni sürüm sonrası play store açılmıyor.Sorunu yaşayan çözüm bulan var mı?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

alimanti

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Mi8
Konular
1
Ota yoluyla mı geldi size güncelleme?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer ota yoluyla geldiyse zaten global sürüm değil midir?
hayır çin romu olduğu için güncellenince yine çin romu geliyor

Oyla:

MAAZC

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Bugün ne oldu nasıl oldu bilmiyorum ..günler sonra "checking info" yazısından kurtardı ve hesaba giriş yaptım..şuan bir sorunum kalmadı..bu süreçte aldığım hataları ve günlerce beklemeyi bir kenara bırakırsam.. neler yaptım ??önce Google play ve Google play services uygulamalarını kaldırdım.. Google installer üzerinden uygulamaları yeniden yükledim ..her iki uygulama için tüm izinleri aktifleştirdikten sonra cashe temizledim..telefonu kapatıp açtım ve giriş yapmayı denedim ..

Oyla:

Codaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
2
Bugün ne oldu nasıl oldu bilmiyorum ..günler sonra "checking info" yazısından kurtardı ve hesaba giriş yaptım..şuan bir sorunum kalmadı..bu süreçte aldığım hataları ve günlerce beklemeyi bir kenara bırakırsam.. neler yaptım ??önce Google play ve Google play services uygulamalarını kaldırdım.. Google installer üzerinden uygulamaları yeniden yükledim ..her iki uygulama için tüm izinleri aktifleştirdikten sonra cashe temizledim..telefonu kapatıp açtım ve giriş yapmayı denedim ..
Kardeş Özel mesaj atmışsın. Ancak numaram onaylı olmadığı için geri dönemiyorum oradan. Buradan yazacağım.
Şunu yaptın mı bilmiyorum ama yapmadıysan en başta bunu yapmanı tavsiye ediyorum : play store ve Google uygulamalarına girip "verilerini temizle" de. Ön belleği temizle değil, dikkatini çekerim. Verileri temizle. Sonra giriş yapmayı dene. Olmazsa wipe işlemini yapmanı tavsiye ediyorum. Ki normalde büyük güncellemelerde böyle güncellemelerde wipe işlemi yapmak lazım. Romlar hususunda bahsettiğin konu hakkında ise bilgim yok desem yalan söylemiş olmam. Ama büyük ihtimalle bahsettiğin sıkıntı dediğim yöntemle çözülecek. Olmazsa wipe işlemini kesinlikle yap. O şekilde zaten çözülür . Bunu yapman telefon için faydalı bir şeydir ayrıca.

Oyla:

nuhi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
1
Merhaba, aynı sorun bende de oldu
Ne yaptiysam, bir sürü versiyonlar yükleyip kaldirdiysam da Google server communicating hatası almaya devam ediyorum. Rica etsem sizdeki Google services framework, google accounts manager, google play services ve google play versiyonlarını paylasabilir misiniz?Ekran görüntüsü verebilirseniz aynısını bulmam daha kolay olacaktır. Teşekkürler

Oyla:

alimanti

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Mi8
Konular
1
benimde bugün düzeldi kendi kendine. Bir daha xiaomi alırmıyım emin değilim

Oyla:

nuhi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
1
benimde bugün düzeldi kendi kendine. Bir daha xiaomi alırmıyım emin değilim
Merhaba, sizdeki versiyonları paylaşmanız mumkun mu? Google play services framework, google play services, google play store, google account manager

Oyla:

MAAZC

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Tek tek yükleme Google installer diye bir uygulama var ..
Linkinden buldum .onu yükle hepsini kendisi kuruyor..

Oyla:

nuhi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
1
Tek tek yükleme Google installer diye bir uygulama var ..
Linkinden buldum .onu yükle hepsini kendisi kuruyor..
Merhaba, dediğini uygulamayı yükledim, ilgili APK lari kurdu ama yine connecting problemi devam etti. Reddit sitesinde bir kullanicinin çözüm yolunu denedim ve oldu. Apps/ permission/ autostart deyip google ile ilgili uygulamaları aktif edince problem çözüldü.

Oyla:
Üst Alt