İnceleme MiRoom_9.11.14_9.0_mido_port

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Merhaba Sevgili dostlar. Kısaca Rom un incelemesini yapmak istedim. Sevgili Furkanemir Hocamın tavsiyesi ile bu Rom un denemesini yaptım.

Şuradaki alpereneker hocamın konusunda bulunan custom rom denememi yapmıştım. ilk düzgün Rom denemem de bu şekilde oldu. Kendisine yeniden teşekkür ediyorum. Maceraya girip başka bir rom daha deneyeyim dedim. Sanırım geç olsada ORD hastalığı banada bulaşmış olabilir. alpereneker hocamın konusundaki Rom dan oldukça memnundum. Sadece beni rahatsız etmeyecek derecede rahatsızlık veren ( o ne demekse :) ) iki şey vardı. Birisi sanal tuş ışıklarının yanmaması. (fix dosyaları ile çözülüyor ancak telefon biraz saçmalıyor) Diğeri de gece karanlığında kullanırken ekran aydınlatmasının yetersiz kısılması (yani aydınlık kalıyor ekran) Bu durumu okuma modu ile aşabiliyorsunuz. Ancak ekran ışığını manuel yapıp en sona almak isteyince nedense bi tık daha aydınlatıyor. Sanırım bu bir hata.

Acaba ekran ışığını benmi bi şekilde bozdum diyerekten sayın alpereneker hocamın verdiği Rom u yeniden yükledim test ettim, maalesef düzelmedi, orda bi sorun var malesef.

kurulumlarda Orange Fox TWRP programını kurdum. Bu programı da sayın Furkanemir hocam tavsiye etti. Daha stabilmiş.

ikisi arasında hangisini tercih edersiniz diye sorarsanız eğer ben alpereneker hocamın sunduğu Rom u tercih ederim. Nedenine gelirsek. Benim için daha fazla pil süresi verdi. Ayrıca takılma fps yavaşlaması gibi durumlar yaşamadım.

Ekstra bir bilgi olarak.
Bu akşam itibari ile bu adamın (electronic.13) romlarını denedim MiuiPro dan portlananı denedim, Kosmos2011/SV_9.11.28_9.0_mido gibi romu denedim. En son Greeshan_MIUI_Global_stable_11.0.5.0_9.0_mido_port rom'u deniyorum şimdi.

Bu Beşinci Rom bakalım telefon ne zaman iflas edip patlayacak :D

Mi Room dan port 9.11.14

MiUi 11.0.2.0 Android 9 Pie Çekirdek bilinmiyor.

Gördüğüm hatalar.

Aşırı Ram tüketimi. Daha önce her zaman 1Gb üstü olan boş ram miktarı bu rom da sürekli 700mb seviyelerinde. Hatta kimi zaman telefon boşta iken 625mb a kadar düşmesi.

Programlar arası geçişlerde fps düşmesi.

Ekran yansıtma da takılma sorunu.

112 acil buton uygulaması çöküyor.

15 saatlik kullanımda 3.30 saat ekran süresi kalan pil %52

Kendi kendine klon uygulama yarattı (chrome)

Android sistem kullanımı %9

trCamera Google cam uygulaması sürekli çöküyor (Ram yetersiz kalıyor)

Sistem uygulama güncellemelerini hiçbir şekilde görmüyor

Gmail yada whatsapp bildirimleri ekran kapalı iken geldiğinde bildirim ledi yanmaması

Kurulumda bölge sormaması direkt olarak RU ayarlaması

Kurulan her program otomatik başlat şeklinde açık. Sonradan kapatmak gerekiyor.

Ezan vakitleri pro programını oyun gibi görüp game booster a eklemesi.

Son uygulamalarda dondurulan her program ram de aşırı yer kaplıyor.

Açılış animasyonuna gıcık oldum

Artıları

Hızlı parmak okuma ve ekranı hızlı açma

Yüz ile ekran açma hızlı

Daha iyi ekran parlaklık azalması. Otomatik ayarın stabil çalışması

Hızlı erişim butonlarının 6x6 ayarlanabilmesi.

Tuş butonları çalışıyor.

Wifi hızlı bağlantı. Hotspot yada evdeki wifi hızlı bağlandı

Greeshan olanıda beğenmedim. Çoğu yer ingilizce dostlar. yine alpereneker hocamın verdiği Rom a dönüyorum. :)

Son düzenleme:

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Ellerine sağlık hocam ve elbetdeki devamını beklerim

alpereneker

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RedmiNote4x
Meslek
Webmaster,Graphic
Konular
25
Merhaba Sevgili dostlar. Kısaca Rom un incelemesini yapmak istedim. Sevgili Furkanemir Hocamın tavsiyesi ile bu Rom un denemesini yaptım.

Şuradaki alpereneker hocamın konusunda bulunan custom rom denememi yapmıştım. ilk düzgün Rom denemem de bu şekilde oldu. Kendisine yeniden teşekkür ediyorum. Maceraya girip başka bir rom daha deneyeyim dedim. Sanırım geç olsada ORD hastalığı banada bulaşmış olabilir. alpereneker hocamın konusundaki Rom dan oldukça memnundum. Sadece beni rahatsız etmeyecek derecede rahatsızlık veren ( o ne demekse :) ) iki şey vardı. Birisi sanal tuş ışıklarının yanmaması. (fix dosyaları ile çözülüyor ancak telefon biraz saçmalıyor) Diğeri de gece karanlığında kullanırken ekran aydınlatmasının yetersiz kısılması (yani aydınlık kalıyor ekran) Bu durumu okuma modu ile aşabiliyorsunuz. Ancak ekran ışığını manuel yapıp en sona almak isteyince nedense bi tık daha aydınlatıyor. Sanırım bu bir hata.

Acaba ekran ışığını benmi bi şekilde bozdum diyerekten sayın alpereneker hocamın verdiği Rom u yeniden yükledim test ettim, maalesef düzelmedi, orda bi sorun var malesef.

kurulumlarda Orange Fox TWRP programını kurdum. Bu programı da sayın Furkanemir hocam tavsiye etti. Daha stabilmiş.

ikisi arasında hangisini tercih edersiniz diye sorarsanız eğer ben alpereneker hocamın sunduğu Rom u tercih ederim. Nedenine gelirsek. Benim için daha fazla pil süresi verdi. Ayrıca takılma fps yavaşlaması gibi durumlar yaşamadım.

Ekstra bir bilgi olarak.
Bu akşam itibari ile bu adamın (electronic.13) romlarını denedim MiuiPro dan portlananı denedim, Kosmos2011/SV_9.11.28_9.0_mido gibi romu denedim. En son Greeshan_MIUI_Global_stable_11.0.5.0_9.0_mido_port rom'u deniyorum şimdi.

Bu Beşinci Rom bakalım telefon ne zaman iflas edip patlayacak :D

Mi Room dan port 9.11.14

MiUi 11.0.2.0 Android 9 Pie Çekirdek bilinmiyor.

Gördüğüm hatalar.

Aşırı Ram tüketimi. Daha önce her zaman 1Gb üstü olan boş ram miktarı bu rom da sürekli 700mb seviyelerinde. Hatta kimi zaman telefon boşta iken 625mb a kadar düşmesi.

Programlar arası geçişlerde fps düşmesi.

Ekran yansıtma da takılma sorunu.

112 acil buton uygulaması çöküyor.

15 saatlik kullanımda 3.30 saat ekran süresi kalan pil %52

Kendi kendine klon uygulama yarattı (chrome)

Android sistem kullanımı %9

trCamera Google cam uygulaması sürekli çöküyor (Ram yetersiz kalıyor)

Sistem uygulama güncellemelerini hiçbir şekilde görmüyor

Gmail yada whatsapp bildirimleri ekran kapalı iken geldiğinde bildirim ledi yanmaması

Kurulumda bölge sormaması direkt olarak RU ayarlaması

Kurulan her program otomatik başlat şeklinde açık. Sonradan kapatmak gerekiyor.

Ezan vakitleri pro programını oyun gibi görüp game booster a eklemesi.

Son uygulamalarda dondurulan her program ram de aşırı yer kaplıyor.

Açılış animasyonuna gıcık oldum

Artıları

Hızlı parmak okuma ve ekranı hızlı açma

Yüz ile ekran açma hızlı

Daha iyi ekran parlaklık azalması. Otomatik ayarın stabil çalışması

Hızlı erişim butonlarının 6x6 ayarlanabilmesi.

Tuş butonları çalışıyor.

Wifi hızlı bağlantı. Hotspot yada evdeki wifi hızlı bağlandı

Greeshan olanıda beğenmedim. Çoğu yer ingilizce dostlar. yine alpereneker hocamın verdiği Rom a dönüyorum. :)
Hocam zaman ayırıp bizi bilgilendirdiginiz için çok teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık Allah razı olsun deneyimlerinizi bizimle paylasiyorsunuz aman hocam yedek almayı unutmayın her işlem öncesi ve sonrası Allaha emanet olun :)

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Hocam zaman ayırıp bizi bilgilendirdiginiz için çok teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık Allah razı olsun deneyimlerinizi bizimle paylasiyorsunuz aman hocam yedek almayı unutmayın her işlem öncesi ve sonrası Allaha emanet olun :)
Valla artık yedek falan almıyorum hocam bodozlama gidiyorum :D
Kaç rom denedim senin paylaştığından iyisi yok.
Hocam gel şu adamla iletişime geçelim bunu geliştirmeye devam etsin :)

ozkan1979

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
xiaomi
Konular
10
brawo valla hocam size bu kadar uğraş helal olsun bana neden se koca yük gibi geliyor bu tip şeyler

Furkanemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
8
Hocam iyi geceler Maşallah baya rom demişsiniz gecenlerde bende 1 günde 6 rom denemişstim.

Açıklamalarınızla daha önceden bahsettiğim donanım farklılığı nedeniyle romların her cihazda farklı tepkiler verdiğini sizde teyit etmiş oldunuz.

Alperen hocanın paylaştığı romda bende stabil çalışmamıştı.

Bahsettiğiniz sorunların hiç biriyle karşılaşmadım. Gerçekten ilginç ama sizin cihaz 3gb ram vardı sanırım değilmi belki ondandır.

Diğer denediğiniz romların hepsini denedim.
- kosmos bana göre tam bir çöp
- greshan bi değişik geldi
- pro da kesin bir sorun çıkarıyor mesela Türkçe kullanırken güvenlik sürekli durdu hatası cihazı kullanılamaz hale getiriyor. İngilizceye dönünce geçiyor. Ama bazen bu hata yüzünden dili değiştirmek mümkün olmuyor. Dolayısıyla yeniden rom kurmak gerekebiliyor.

Bu romu denedim stabil çalışıyor
- buton ışıkları çalışmıyor fix yüklerseniz çalışıyor ama fix ekran parlaklığını bozuyor
- bölge değiştirilemiyor Ancak tema uygulaması için 3 seçenekli bir menü koymuş çin, hindistan,global sorunsuz çalışıyor.
- güzel modlar var
- pil tüketimi biraz fazla geldi miroom a döndüm
- kurulumu ingilizce tamamlayın bence çünkü ses tanımlama menüsü geliyor daha önceki tecrübelerimde Türkçe kurulum bu noktada çöküyordu. Ozamandan beri tüm rom kurulumlarını ingilizce tamamlıyorum.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
brawo valla hocam size bu kadar uğraş helal olsun bana neden se koca yük gibi geliyor bu tip şeyler
Bugün baya bi müsait oldum. Ne var ne yoksa denedim :)
Benim için daha iyisini bulamadım alpereneker hocamın paylaştığından daha iyisini bulamadım yani. Bana uygun bi kullanımı var rom un.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam iyi geceler Maşallah baya rom demişsiniz gecenlerde bende 1 günde 6 rom denemişstim.

Açıklamalarınızla daha önceden bahsettiğim donanım farklılığı nedeniyle romların her cihazda farklı tepkiler verdiğini sizde teyit etmiş oldunuz.

Alperen hocanın paylaştığı romda bende stabil çalışmamıştı.

Bahsettiğiniz sorunların hiç biriyle karşılaşmadım. Gerçekten ilginç ama sizin cihaz 3gb ram vardı sanırım değilmi belki ondandır.

- kosmos bana göre tam bir çöp
- greshan bi değişik geldi
- pro da kesin bir sorun çıkarıyor mesela Türkçe kullanırken güvenlik sürekli durdu hatası cihazı kullanılamaz hale getiriyor. İngilizceye dönünce geçiyor. Ama bazen bu hata yüzünden dili değiştirmek mümkün olmuyor. Dolayısıyla yeniden rom kurmak gerekebiliyor.

Bu romu denedim stabil çalışıyor
- buton ışıkları çalışmıyor fix yüklerseniz çalışıyor ama fix ekran parlaklığını bozuyor
- bölge değiştirilemiyor Ancak tema uygulaması için 3 seçenekli bir menü koymuş çin, hindistan,global sorunsuz çalışıyor.
- güzel modlar var
- pil tüketimi biraz fazla geldi miroom a döndüm
- kurulumu ingilizce tamamlayın bence çünkü ses tanımlama menüsü geliyor daha önceki tecrübelerimde Türkçe kurulum bu noktada çöküyordu. Ozamandan beri tüm rom kurulumlarını ingilizce tamamlıyorum.

Şu kısma kesinlikle katılıyorum

- kosmos bana göre tam bir çöp (kesinlikle tam bir çöp açılış animasyonu tam rezillik :) )
- greshan bi değişik geldi (bi çok yeri karışık ve ingilizce olan çok yer var)
- pro da kesin bir sorun çıkarıyor mesela (buna da tamamen katılıyorum)

Birde enteresandır bu adamların hepsi RUS heralde bölge direk rusça. Ammada milliyetçiler başka seçenek yok. illa ki bölge işini build prob dan halletmek gerekiyor (çok da gerekli değil ama)

Son düzenleme:

Furkanemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
8
Bu arada yaşadığım bir sorundan bahsedeyim. Bugün işimle ilgili eğitim videoları izlemem gerekiyordu. Kulaklıkla dinlemek istedim . Ama saatlerce bulamadım. Sonra buldum ve videoları izledim. Keşke bulamasaymışım .

Kulaklık jakı bozuldu şu an kulaklık takılı olmadığı halde cihaz kulaklık algılıyor. Halil hocam belki bir çözüm önerirsiniz
Çözüm için yaptıkları.
- kulak pamuğu, kürdan ve elektrik süpürgesiyle temizlik
- bazı devre dışı uygulamalarını yüklemek
Ama nafile sonuç alamadım.

Ancak hızlıca kulaklığı takıp çıkarınca bir kaç saniyeliğine düzeliyor.
Önerilerinizi bekliyorum

Furkanemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
8
Bugün baya bi müsait oldum. Ne var ne yoksa denedim :)
Benim için daha iyisini bulamadım alpereneker hocamın paylaştığından daha iyisini bulamadım yani. Bana uygun bi kullanımı var rom un.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şu kısma kesinlikle katılıyorum

- kosmos bana göre tam bir çöp (kesinlikle tam bir çöp açılış animasyonu tam rezillik :) )
- greshan bi değişik geldi (bi çok yeri karışık ve ingilizce olan çok yer var)
- pro da kesin bir sorun çıkarıyor mesela (buna da tamamen katılıyorum)

Birde enteresandır bu adamların hepsi RUS heralde bölge direk rusça. Ammada milliyetçiler başka seçenek yok. illa ki bölge işini build prob dan halletmek gerekiyor (çok da gerekli değil ama)
Ruslar konusundaki düşünceleriniz de haklısınız baya milliyetçidirler.
4 sene falan Rusların çok yoğun olduğu eski bir Sscb,şimdi ise AB ülkesi olan bir yerde yaşamıştım.
Nüfusun yarısı rustu ve o ülkenin dilini konuşmayı reddediyorlardı. O ülkede dil bilmiyenlere vatandaşlık vermediği için bir sürü vatansız vardı.
Kısacası ayıdan pos rustan dost olmaz sözü çok doğru

redminote4kullanicisi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
RN8
Konular
117
Reis seninde merak ettiğin bir soru vardı öğrendin mi?
Şuanda bende miui10dayim. Twrp recovery kurup forumdaki piksel ex. Romunu kursam sıkıntı olur mu? Android 7den-9a filan?

Üst Alt