Soru MiRoom Sürüm Seçimi

zako66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
2
Selamlar ortalama iki yıldır MiRoom'un Mi6_MIUI_20.1.16_MiRoom_9.0 sürümünü kullanıyorum. Telefonu sıfırlayıp yeni yazılım yüklemek adına biraz araştırma yaptım ve MiRoom üzerinden devam etmeye karar verdim. MiRoom sitesini incelediğimde yükleyebileceğim iki adet sürüm var. Bunlardan biri stabil sekmesi altında olan Mi6_MIUI_V11.0.5.0.PCACNXM_MiRoom_9.0, diğeri ise Mi6_MIUI_20.2.27_MiRoom_9.0. Hangi sürümün daha güncel olduğunu anlayamadım ve tarihlerini inceledim. Yüklenme tarihleri şu şekilde:
  • Mi6_MIUI_20.2.27_MiRoom_9.0: 2020-02-29
  • Mi6_MIUI_V11.0.5.0.PCACNXM_MiRoom_9.0: 2020-04-16
Stabil sürüm (listede alttaki) daha yeni olduğu için o sürümü yükledim fakat eskiden kullandığım bazı temaları kullanamıyorum ve arayüzü eski arayüz gibi geldi fakat tam emin olamadım. MiRoom kullanan arkadaşlar hangi sürümü kullanıyorsunuz hangisini tavsiye edersiniz? Bir de 20.2.27 sürümüne geçecek olsam wipe atmam gerekir mi yoksa mevcut sürümün üzerine direkt yükleyebilir miyim? (20.2.27 yeni sürüm ise tabi)
MIUI kullanmak istiyorum memnun olduğunuz ROM var ise önerilere de açığım.

Ek olarak miroom kullanan arkadaşlar ziraat mobil uygulamasında para gönderirken 4 basamaklı sayı girmekte problem yaşıyor musunuz acaba? 999 TL gönderirsem bir problem yok fakat 1.000 TL göndermek istediğimde nokta yerine virgül atıyor ve 1,000 olduğu için 1 TL göndermeye çalışıyor.

Yeni edit:
LineageOS kullanan arkadaşlar MIUI'dan geçiş yapmak zor oldu mu pil kullanımı ile ilgili çok güzel yorumlar gelmiş.

Teşekkürler, sağlıklı günler dilerim.

Shenva

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Oneplus 9
Konular
12
Mi 8 lite Mi roomda bende ziraat sorununu yaşıyordum. Sırf bu yüzden mi room kullanmayı bıraktım. Mi6 için miuitr miui13 deneyebilirsin performansı hakkında bilgim yok.

Korelmis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Oneplus 9 Pro
Konular
19
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

3 senedir bu sürümü kullanıyorum. En büyük sorunu ziraat mobildeki 4 rakamları uygulama üzerinde gönderememek. Tarayıcıdan oturum açıp 4ten büyük haneli rakamları gönderiyorum. Onun haricinde gayet stabil bir rom. Ben memnunum.

zako66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
2
LineageOS 20'ye geçiş sağladım. Performans ve şarj durumu güzel. MIUI ara yüzünden çıkmak zor oldu ama android 13 ile gelen yeni özellikler hoşuma gitti. Bir tek sorun mevcut, Huawei Freebuds 4 kullanıyorum ve SBC codec kullanımında problem oluyor. Müziği durdurup başlattığımda ses kulaklıktan gelmek yerine telefondan gelmeye başlıyor. Bir de kulaklığı kulağıma yeni taktığımda sesin otomatik olarak kulaklığa geçmesi lazım fakat telefonda kulaklıkta gözükmesine rağmen ses telefondan gelmeye devam ediyor. Ziraat mobildeki bug LOS 20'de mevcut değil. Bu da ayrı bir artı oldu.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
LineageOS 20'ye geçiş sağladım. Performans ve şarj durumu güzel. MIUI ara yüzünden çıkmak zor oldu ama android 13 ile gelen yeni özellikler hoşuma gitti. Bir tek sorun mevcut, Huawei Freebuds 4 kullanıyorum ve SBC codec kullanımında problem oluyor. Müziği durdurup başlattığımda ses kulaklıktan gelmek yerine telefondan gelmeye başlıyor. Bir de kulaklığı kulağıma yeni taktığımda sesin otomatik olarak kulaklığa geçmesi lazım fakat telefonda kulaklıkta gözükmesine rağmen ses telefondan gelmeye devam ediyor. Ziraat mobildeki bug LOS 20'de mevcut değil. Bu da ayrı bir artı oldu.
Bende miroom kullanıyorum en basit şekilde nasıl geçiş yaptınız. Uzun zaman oldu bu rom işlerini denemedim unutmuşum. Hangi twrp sürümü ile yüklediniz.

zako66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
2
Bende miroom kullanıyorum en basit şekilde nasıl geçiş yaptınız. Uzun zaman oldu bu rom işlerini denemedim unutmuşum. Hangi twrp sürümü ile yüklediniz.
Twrp ile yüklediğimde bootloop yaşadım. LOS'un kendi recoverysini kullanarak yükleyebildim. fastboot ile download sayfasındaki recovery.img dosyasını yükledikten sonra yeni recoveryde adb seçeneği mevcut. Adb ile yeni romu yükledikten sonra yeniden başlatmadan önce MindTheGapps kurmanız gerekiyor yoksa hesaplarda problem çıkıyor ve google apps crash verebiliyor. LOS yükledikten sonra root gidiyor magisk dosyasını da hazırda bulundurmanızı tavsiye ederim.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Twrp ile yüklediğimde bootloop yaşadım. LOS'un kendi recoverysini kullanarak yükleyebildim. fastboot ile download sayfasındaki recovery.img dosyasını yükledikten sonra yeni recoveryde adb seçeneği mevcut. Adb ile yeni romu yükledikten sonra yeniden başlatmadan önce MindTheGapps kurmanız gerekiyor yoksa hesaplarda problem çıkıyor ve google apps crash verebiliyor. LOS yükledikten sonra root gidiyor magisk dosyasını da hazırda bulundurmanızı tavsiye ederim.
Çok teşekkürler. Magiski de aynı şekilde ADB üzerinden mi flaşlıyoruz.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Linkini verdiğim twrp sürümünü deneyin isterseniz. Aosp romlara karşı daimi bir antipatim olduğu için benim test etme imkânım olmadı..

Build Date : 3/12/2022
Geliştirici : @Nanhumly
Changelog:
1.Update Kernel (Base on Android13 Kernel)

İndirme Linki...

Sandikci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Omerserif sa
Cihazım
Z5 premium
Konular
0
Redmi9t ( chime) miroom kurabilirmiyim hangi sürümü destekliyor ve performans modu aktiflestirilebiliyormu

Üst Alt