Yardım Min Note açılmıyor, şarj olmuyor, ned?

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Severek kullandığım Mi Note cihazım dün durup dururken kapandı ve bir daha açılmadı. İlk başlarda şarja taktığımda ne ledleri yanıyordu, ne ekran açılıyordu, ne de ekranda batarya simgesi görünüyordu. Bunun üzerine cihazın kapağını açıp bataryayı çıkarttım ve yeniden taktım. Ardından da şarja taktım. Bu kez de şarj ediliyor görünüyor ama 13 saat şarjda kalmış olmasına rağmen ekrandaki batarya göstergesi halen 0 görünüyor ve cihaz açılmıyor. Fast boot yapmaya çalıştığımda fastbook için ön ekran (Miui maskotu) çıkıyor ve sonra yine batarya yetersizliğinden ötürü kapanıyor. Sorunun ne olduğunu çözemedim. Yardımcı olabilecek olan varsa, lütfen bir adım öne çıksın... :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam bu tip sorunlar ya adaptör, ya usb kablosu ya pil yada microusb (yada Type-C, artık cihazda hangisi varsa) giriş problemi ile yaşanan bir sorundur. Artık tek tek hepsini test ederek sonuca ulaşmanız gerekiyor.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Hocam bu tip sorunlar ya adaptör, ya usb kablosu ya pil yada microusb (yada Type-C, artık cihazda hangisi varsa) giriş problemi ile yaşanan bir sorundur. Artık tek tek hepsini test ederek sonuca ulaşmanız gerekiyor.

Adaptör, usb kablosu, micro usb vs denedim. Bunlarla ilgili bir sıkıntı görünmüyor. Bataryası ölmüş görünüyor. Zira aklıma başka bir seçenek gelmiyor. Cihazı açıp bataryasını söktün ve bataryanın bağlantı noktasındaki pinleriyle biraz oynayınca bataryayı gördü fakat bu kez de şart etmedi. O nedenle bataryanın öldüğüne kanaat getirdim ve yurtdışından batarya sipariş ettim. Gelsin bakalım ne olacak. Bu arada Mi Note ve Mi Note Pro'nun açılması ve batarya, ekran ya da diğer donanımlarının değiştirilmesi bir hayli hassas, zor ve dikkat gerektiriyor. Aslında bir arada benim batarya gelince buna ilişkin de bol görselli bir rehber koymayı düşünüyorum foruma. Çünkü bildiğiniz gibi bu cihazların batarya bağlantıları çok hassas oluyor ve bilmeyen biri, cihazı açarsa zarar verme ihtimalı bir hayli yüksek. Elbette bu cihazlarla ve teknik işlerle haşır neşir olanlar için bunlar sorun olmayacaktır ama yeni kullanıcılar için işe yarayabilir. Biliyorsun hocam, bizde cihaz açılmıyorsa usb, şarj aparatı, yazılım vb gözden geçirilmeden batarya sökülüp takılmaya çalışılıyor. :)

Bu arada Türkiye'de bu cihazın yani Mi Note'un bataryası var mı bilmiyorum, forumda konu açıp sordum ama yanıt veren olmadı maalesef ve bu yüzden yurtdışından sipariş verdim. Varsa o konunun altına da bir ek yaparsanız, benim gibi arkadaşlara faydası olur. Delta'da veya Smers İletişim'de yok, onu da not düşeyim.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Adaptör, usb kablosu, micro usb vs denedim. Bunlarla ilgili bir sıkıntı görünmüyor. Bataryası ölmüş görünüyor. Zira aklıma başka bir seçenek gelmiyor. Cihazı açıp bataryasını söktün ve bataryanın bağlantı noktasındaki pinleriyle biraz oynayınca bataryayı gördü fakat bu kez de şart etmedi. O nedenle bataryanın öldüğüne kanaat getirdim ve yurtdışından batarya sipariş ettim. Gelsin bakalım ne olacak. Bu arada Mi Note ve Mi Note Pro'nun açılması ve batarya, ekran ya da diğer donanımlarının değiştirilmesi bir hayli hassas, zor ve dikkat gerektiriyor. Aslında bir arada benim batarya gelince buna ilişkin de bol görselli bir rehber koymayı düşünüyorum foruma. Çünkü bildiğiniz gibi bu cihazların batarya bağlantıları çok hassas oluyor ve bilmeyen biri, cihazı açarsa zarar verme ihtimalı bir hayli yüksek. Elbette bu cihazlarla ve teknik işlerle haşır neşir olanlar için bunlar sorun olmayacaktır ama yeni kullanıcılar için işe yarayabilir. Biliyorsun hocam, bizde cihaz açılmıyorsa usb, şarj aparatı, yazılım vb gözden geçirilmeden batarya sökülüp takılmaya çalışılıyor. :)
Sabırsızlıkla bekliyorum. Böyle cihaz açılışları çok hoşuma gidiyor benim. :)

Oyla:
Üst Alt