Yardım Mikrofonlar ters döndü

Darkman52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta 9.6.20
Telefon Modeli
Mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Evet arkadaşlar gürültü engelleyici mikrofon karşıya ses gönderirken sağ alttaki ana mikrofon gürültü engelliyor. 2 mikrofonun görevleri bu olmadığı için dolayısıyla karşı tarafa sesim boğuk ve aşırı gürültülü gidiyor. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim inanın telefon görüşmesi yapılamayacak halde. İkinci mikrofonu iptal etmeyi denedim sistem dosyalarını karıştırdım fakat birşey bulamadım.Yardımlarınızı bekliyorum.
Not: Cihaz rootlu

NAGİSA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Alp Ac
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Kullandığınız romu birdaha yükleyin belki geçer
NOT:Bilgileriniz kaybolmaz.

Oyla:

Darkman52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Kullandığınız romu birdaha yükleyin belki geçer
NOT:Bilgileriniz kaybolmaz.
Bu sorun yaklaşık 3-4 aydır devam ediyor bu zamana kadar aldığım güncellemelerle romu yeniden yüklemek aynı şey olmazmı

Oyla:

NAGİSA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Alp Ac
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Doğru söylüyorsun ben cihazı şahsen kullanmadığım için bunu söyledim bazı yazılımsal sorunları çözen bir yöntem.Rom değiştirmeyi düşüne bilirsiniz.aosp romlar önerimdir.
Bu sorun yaklaşık 3-4 aydır devam ediyor bu zamana kadar aldığım güncellemelerle romu yeniden yüklemek aynı şey olmazmı

Oyla:

sKy3507

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozgur
Cihazım
Mi 8SE 6/128
Konular
0
Evet arkadaşlar gürültü engelleyici mikrofon karşıya ses gönderirken sağ alttaki ana mikrofon gürültü engelliyor. 2 mikrofonun görevleri bu olmadığı için dolayısıyla karşı tarafa sesim boğuk ve aşırı gürültülü gidiyor. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim inanın telefon görüşmesi yapılamayacak halde. İkinci mikrofonu iptal etmeyi denedim sistem dosyalarını karıştırdım fakat birşey bulamadım.Yardımlarınızı bekliyorum.
Not: Cihaz rootlu
Merhaba,

Sorununuz cözüldü mü? Bende de aynı problem hasıl oldu. (Mi8 SE Miui 12 EU Stabil Room )

Oyla:

sKy3507

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozgur
Cihazım
Mi 8SE 6/128
Konular
0
Merhaba,

Sorununuz cözüldü mü? Bende de aynı problem hasıl oldu. (Mi8 SE Miui 12 EU Stabil Room )
Ben sorunu çözdüm.
Önce Rom'dandır diye birkaç eski sürüm Rom denedim temiz kurulum ile kısmen düzelme oldu gibi fakat yine dış ortam sesini çok fazla iletiyordu konuşmalarda karşı tarafa.Daha sonra cihazın üzerinden yapılabilen donanım testlerindeki kontrolümde , üstteki mikrofon testi fısıltı ile bile başarılı geçerken ana mikrofonun testi çok yakından konuşma veya bağırma ile başarılı tamamlayabildiğini tespit ettim. Bir adet ana mikrofon değişimi sonucunda sorunum çözüldü .
Belki bu sıkıntıyı yaşayan birine faydalı olur.

Oyla:
Üst Alt