Rehber Mi9T Pro/Redmi K20Pro Bootloader Kilidi Nasıl Açılır? Videolu ve Resimli Anlatım

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bootloader kilidi açılması için öncelikle telefonumuzda hazırlık yapmamız, hazırlıkları tamamladıktan sonra ise kilit açma işlemini bilgisayarımızda gerçekleştirmemiz gerekiyor.
*Tüm kullanıcıların rahat bir şekilde yapabilmeleri için telefonda yapılacak işlemler için videoda İngilizce, resimli anlatımda Türkçe kullanılmıştır.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

UYARI : İşlem sonucunda tüm verileriniz silinecektir. Başlamadan önce yedek alınız.

A ) Telefon Hazırlığı

1.
Telefonumuzda Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri altından OEM Kilit Açma seçeneğini aktif ediyoruz. (Geliştirici seçenekleri bulunmuyorsa Ayarlar/Telefon Hakkında/MIUI Sürümü üzerine 7 defa tıklayarak aktifleştirebilirsiniz)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2. Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri/Mi Kilit Açma Durumu altından "Hesap ve Cihaz Ekle" butonuna tıklayarak Mi hesabımız ile telefonumuzu birbirlerine bağlıyoruz.

Eğer her hangi bir sorun yaşanmadıysa telefon hazırlığımız tamamlanmıştır. Hesap eklenebilmesi için elbette ki Mi Hesabınızın telefonunuza girilmiş olması gerekli. Eğer daha önce Mi Hesabınız ile oturum açmadıysanız Ayarlar/Mi Hesabı altından ya da "Hesap ve Cihaz ekle" butonuna tıkladığınızda gelen sayfadan oturumunuzu açabilirsiniz. Hesap dışında alınan hatalar da genellikle hesaptan çıkış yapılıp tekrar giriş yapılması ile çözülebiliyor. Eğer farklı bir hata aldıysanız konu altına yorum olarak ekleyebilirsiniz.

B) Bilgisayarda Yapılacak İşlemler

1)
adresine girilerek "Unlock Now" butonuna tıklayın.

2) Gelen Ekranda daha önce telefonunuza girmiş olduğunuz Mi Hesabınıza ait mail adresi ve şifrenizle giriş yapın. (Çince bir sayfaya atarsa forum kullanıcı adı seçmenizi istemiştir. Rastgele bir şeyler yazabilirsiniz)

3) Download "Mi Unlock" butonuna tıklayarak Unlock aracını indirin.

4) Bu noktada cihazımızı fastboot moduna alıp bilgisayara bağlayabiliriz.

5) Telefonunuzu kapatın, ses kısma ve güç tuşlarına beraberce basarak açın.

6) Ekranda fastboot yazısını ve tamirci mitu'yu gördükten sonra tuşları bırakın ve telefonu bilgisayara bağlayın.

7) ZIP haline inen dosyayı winrar veya 7zip programlarını kullanarak açın ve içerisindeki klasörü çıkartın.

8) Klasör içerisinde yer alan "miflash_unlock" adındaki dosyayı çift tıklayarak açın.

9) Gelen ekrandaki uyarıları okuduktan sonra Agree butonuna tıklayarak tüm sorumluluğu aldığınızı kabul edin.

10) Mi Hesabınıza ait mail adresiniz ve şifreniz ile girişinizi gerçekleştirin. Bu noktada ilk aşamada telefonunuzda tanımladığınız Mi Hesabı ile Unlock aracındaki Mi Hesabının aynı olması gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

11) Gelen ekranda öncelikle telefonunuzun bağlı olup olmadığı kontrol edilecektir. Eğer bağlı ise kırmızı renkli "Unlock will erase user data" uyarısı görünür. Eğer bu uyarı görünmez ise bilgisayarınız telefonunuzu tanımamıştır. Telefonunuzun bağlantısı çıkartıp gerekli sürücüleri yükleyerek tekrar bağlayın.

12) Unlock butonuna tıklayın ve gelen uyarıları "unlock anyway" butonlarına tıklayarak kabul edin. (İlk uyarı verilerin silineceğini ikincisi ise cihazınızın daha korumasız hale geleceğini söylüyor)

13) Eğer her şey yolundaysa gelen ekranda yüzdelik değer %100'e ulaşacak ve bootloader kilidiniz açılacaktır. Genellikle bu aşamada %50 veya %95'te bar dolmayı durdurarak 72, 360 veya 720 saat beklemeniz gerektiği belirtilir. Bu süre Xiaomi'nin cihaz güvenliğini sağlamak amacı ile getirmiş olduğu bir bekleme süresi ve belirtilen süre kadar bekledikten sonra tekrar unlock aracını kullanarak kilit kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

NOT : Eğer 13. adımda xxxx hours yazan bir uyarı alırsanız telefonunuzun bilgisayar ile bağlantısını kesin ve açıp normal şekilde kullanmaya devam edin. Belirtilen saat kadar bekledikten sonra 5. adımdan itibaren kilit açma işlemlerini tekrarlayın. Bekleme süresi içerisinde telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeyin, SIM kart bağlantısı kesmeyin, temizleyici uygulamasını kullanmayın ya da her hangi bir şekilde sıfırlamayın.

Son düzenleme:

ademirhan0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
K20 Pro
Konular
4
Merhaba,37 gün süre verdi süre dolduktan sonra açmak için girdim bu seferde 30 gün verdi bunu kisaltmanin çaresi yok galiba

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhaba,37 gün süre verdi süre dolduktan sonra açmak için girdim bu seferde 30 gün verdi bunu kisaltmanin çaresi yok galiba

Aşağıdaki durumlar dahilinde bir işlem yapmış iseniz sürenin uzaması muhtemeldir.
Ota üzerinden Güncelleme geldiğinde yapmayınız.
Aynı Mi hesabıyla işlem yapınız Gerekli olmadığı sürece şifre değişimi veya kullanıcı adı değişimi yapmamaya çalışınız.
Cihazımı bul Aç / Kapa yapmayınız.
Mi cloud senkronizasyonu arada bir de olsa yapınız. Tarayıcı üzerinden de Mi clouda giriş yapınız.
Farklı bir Bilgisayar veya işletim sistemi kullanmamaya çalışınız.
Farklı sürüm bir Unlock tool kullanmamaya çalışınız.
Farklı bir simkart kullanmayınız, Sim Slotunu değiştirmeyiniz. Hat taşıma işlemi yapmayınız.

ayberg653

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayberg
Cihazım
Htc d816
Konular
4
Merhaba, 2. el mi 9t pro aldım ve bana da 480 saat verdi(20 gün). Bunu kısaltmanın hiç bir yolu yok mu :( 20 gün rootsuz-romsuz kafayı yerim herhalde

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhaba, 2. el mi 9t pro aldım ve bana da 480 saat verdi(20 gün). Bunu kısaltmanın hiç bir yolu yok mu :( 20 gün rootsuz-romsuz kafayı yerim herhalde

Maalesef hocam. Süreyi kısaltmanın bir yolu yok.
Sürenin uzamaması için, aşağıdaki notları dikkate almanızı tavsiye ederim.
Aynı Mi hesabıyla işlem yapınız Gerekli olmadığı sürece şifre değişimi veya kullanıcı adı değişimi yapmamaya çalışınız.
Mi cloud senkronizasyonu arada bir de olsa yapınız. Tarayıcı üzerinden de Mi clouda giriş yapınız.
Farklı bir simkart kullanmayınız, Sim Slotunu değiştirmeyiniz. Hat taşıma işlemi yapmayınız

Semihmcrsemih

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Semih
Cihazım
Mİ9T PRO
Konular
0
Arkadaşlar merhaba mi9t pro var elimde cihazın bootloader kilidini açmak için gerekli eklemeyi yaptım daha öncede kilidi açmıştım fakat daha sonra rom atarken bootloader kapandı şimdi pcden kilit açmak için gerekli işlemi yapınca resimde görünen şu hatayı alıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba mi9t pro var elimde cihazın bootloader kilidini açmak için gerekli eklemeyi yaptım daha öncede kilidi açmıştım fakat daha sonra rom atarken bootloader kapandı şimdi pcden kilit açmak için gerekli işlemi yapınca resimde görünen şu hatayı alıyorum
Resimde görülen çince harfler şunlar
该手机已被账号624〜* 893通过查找手机锁定,无法解锁 ve transletten çevirisi: Telefon, telefon aranarak 624 ~ * 893 hesap numarası ile kilitlendi ve kilidi açılamıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20200510_002734.jpg
    IMG_20200510_002734.jpg
    567,9 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi unlock tools da belirtilen 624***893 numaralı hesab ile işlem yapmalısınız.

ertanyetginoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ertan
Cihazım
mi6
Konular
2
Bende dün rom yüklemek için kilidi açtım yükledim işlerim bitti Rom gayet de başarılı bir sorun yaşamadım. Şimdi kilit açık olduğu için sanırım google reklamlarına tıkladığımda açılmıyor siteler. Kilidi kapatmalı mıyım? Google reklamları önemli değil de kilit açık kalsa sorun olur mu?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Bende dün rom yüklemek için kilidi açtım yükledim işlerim bitti Rom gayet de başarılı bir sorun yaşamadım. Şimdi kilit açık olduğu için sanırım google reklamlarına tıkladığımda açılmıyor siteler. Kilidi kapatmalı mıyım? Google reklamları önemli değil de kilit açık kalsa sorun olur mu?
Bootloader kilidi ile Google reklamlarının bir bağlantısı yoktur hocam. Kullanmış olduğunuz DNS, reklam engelleyici varsa kapatın

ayberg653

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayberg
Cihazım
Htc d816
Konular
4
Maalesef hocam. Süreyi kısaltmanın bir yolu yok.
Sürenin uzamaması için, aşağıdaki notları dikkate almanızı tavsiye ederim.
Farklı bir simkart kullanmayınız, Sim Slotunu değiştirmeyiniz. Hat taşıma işlemi yapmayınız

Burada yazan her şeye dikkat etmeme rağmen 217 saat uzadı süre :(
İlk bekleme süresinden önce geliştirici seçeneklerindeki hesap eklemeyi bu sefer yapmadım. Ondan kaynaklı olabilir mi ? Tekrar yapmam gerekiyor muydu ?

Üst Alt