Soru Mi9T Pro/K20pro Rom önerisi?

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Merhaba arkadaşlar.
Değerli vaktinizi çaldığım için hepinizden özür diliyorum.

Yaklaşık iki aydır, MIUI 11.0.3.0 | Kararlı Rom'u kullanıyorum. Fakat sanki pil ömrü falan çok stabil değil gibi hissettim. Yanılıyor da olabilirim.

Sizlere sormak istediğim daha iyi bir rom önerisi olan, veya dostum şunu şöyle yap diyen birisi çıkarsa çok sevinirim.

Ek olarak Bu rom kendi kendine güncelleniyor mu? Yoksa manuel olarak bir şey mi yapmam gerekiyor?

Konu forum kuralları dışına çıktıysa özür diliyorum.
Herkese sağlıklı günler diliyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-19-02-42-56-353_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2020-04-19-02-42-56-353_com.android.updater.jpg
    111,3 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_2020-04-19-02-42-52-638_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-04-19-02-42-52-638_com.android.settings.jpg
    183,5 KB · Görüntüleme: 62

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhaba arkadaşlar.
Değerli vaktinizi çaldığım için hepinizden özür diliyorum.

Yaklaşık iki aydır, MIUI 11.0.3.0 | Kararlı Rom'u kullanıyorum. Fakat sanki pil ömrü falan çok stabil değil gibi hissettim. Yanılıyor da olabilirim.

Sizlere sormak istediğim daha iyi bir rom önerisi olan, veya dostum şunu şöyle yap diyen birisi çıkarsa çok sevinirim.

Ek olarak Bu rom kendi kendine güncelleniyor mu? Yoksa manuel olarak bir şey mi yapmam gerekiyor?

Konu forum kuralları dışına çıktıysa özür diliyorum.
Herkese sağlıklı günler diliyorum.
Estağfurullah hocam konu başlığınız düzenlenmiştir.Ek olarak eğer bu iş hakkında deneyiminiz varsa bl kilidi açıp Eu.stabil kurmanızı tavsiye ederim pil süresi daha tatminkar olacaktır.Kullandığınız rom global yani evet kendi güncelleme alacaktır manuel işleme gerek yok.

Oyla:

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Estağfurullah hocam konu başlığınız düzenlenmiştir.Ek olarak eğer bu iş hakkında deneyiminiz varsa bl kilidi açıp Eu.stabil kurmanızı tavsiye ederim pil süresi daha tatminkar olacaktır.Kullandığınız rom global yani evet kendi güncelleme alacaktır manuel işleme gerek yok.

İlginiz için teşekkür ederim.
Bu konu hakkında pek deneyimim yok ama eğitici videolar vs. gibi şeyler ile aşabileceğimi düşünüyorum.

Bahsi geçen rom'un linki falan var mı acaba? Teşekkürler.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Oyla:

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Hocam az önce sayenizde TWRP ile ilk Rom'u atmış bulundum. Oyuncak almış bir çocuk gibi sevindim. clap~~

Ama yanlış bir şey yapmadım umarım.

Forum da bir konuda 11.0.5.0 rom recovery dosyasını indirdim, TWRP'yi açıp insall kısmından dosyayı seçip Flashladım. Fakat öncesinde wipe kısmında Factory reset falan yapmadım IMEI gider diye korktum.
Yanlış bir şey yapmış mıyım?
Hocam romdan önce Rehber - Custom Rom Nedir Nasıl Kurulur ? bu konuya bakın isterseniz

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-19-03-31-12-336_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2020-04-19-03-31-12-336_com.android.updater.jpg
    113,2 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_2020-04-19-03-31-09-609_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-04-19-03-31-09-609_com.android.settings.jpg
    181,2 KB · Görüntüleme: 45
Oyla:

CAPİTAL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Molly
Cihazım
9TPRo
Konular
26
Merhaba hocam. Aynı telefonu kullanıyoruz ve emin olun neredeyse tüm romları kullandım. Benim önerim miroom kullanmanız çinkü diğer romlardan hiçbir eksiği olmamasıyla birlikte fazlası da bulunmakta. İyi geceler.

Oyla:

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Merhaba hocam. Aynı telefonu kullanıyoruz ve emin olun neredeyse tüm romları kullandım. Benim önerim miroom kullanmanız çinkü diğer romlardan hiçbir eksiği olmamasıyla birlikte fazlası da bulunmakta. İyi geceler.
Öneriniz için teşekkür ederim, link paylaşma şansınız varsa sevinirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam az önce sayenizde TWRP ile ilk Rom'u atmış bulundum. Oyuncak almış bir çocuk gibi sevindim. clap~~

Ama yanlış bir şey yapmadım umarım.

Forum da bir konuda 11.0.5.0 rom recovery dosyasını indirdim, TWRP'yi açıp insall kısmından dosyayı seçip Flashladım. Fakat öncesinde wipe kısmında Factory reset falan yapmadım IMEI gider diye korktum.
Yanlış bir şey yapmış mıyım?
Şimdi fark ediyorum, Rom'u yüklendikten sonra twrp silinmiş ve OEM kilidini kapatmıyorum bu normal mi?

Oyla:

CAPİTAL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Molly
Cihazım
9TPRo
Konular
26
Öneriniz için teşekkür ederim, link paylaşma şansınız varsa sevinirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi fark ediyorum, Rom'u yüklendikten sonra twrp silinmiş ve OEM kilidini kapatmıyorum bu normal mi?
Tabiki.

Bu link cihazınız için en son ki sürümdür. 20.3.27 yani 27 Mart 2020 de çıkan sürümdür.o tarihten sonrası çıkmadı zaten tüm romlarda dahil.

Oyla:

Rapboi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Al
Cihazım
Mi8 se
Konular
2
aynı cihazdan ben de kullanıyorum eu rom kullanıyordum beta şarj konusunda çok sorun var. diğer romları denemedim biraz fazla android tecrübem olduğu için pixel tabanlı havoc os kurdum telefon inanılmaz bir hale geldi.eğer uğraşmayı seviyorsan mutlaka denemen gerekir.diğer romlar birbirine çok yakın. havoc os saf android ve gereksiz hiç bir uygulama sistem kullanımı vs yok yüzde 90 şarj ettim telefonu şuan yüzde 19 . 35 saattir açık 5 saat 39 dk ekranın açık kalma süresi öğlen 14.30 a kadar şarjın devam edeceği bilgisi var.ama dediğim gibi uğraşmayı seviyorsan kurmalısın

Oyla:
Üst Alt