Yardım Mi9t pil boşalması

bymyblade

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Mi9t
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global rom 11.0.1
Telefon Modeli
Mi9t
Bootloader Kilidi
Kapalı
Selamlar. Yaklaşık 2.5 aydır mi9t kullanıyorum. Cihazı sıfır aldım ithalat garantili. Miu 11 den sonra yaklaşık 2-3 gündür pilim inanılmaz hızlı bitiyor. Normalde 7 saat ekran süresi veren telefon 3-4 saate kadar düştü.

Dün gece yatarken sarjım %97 civarındaydı. Sabah uyandığımda %9 olarak gördüm. Lütfen bilen birisi varsa yazabilir mi?

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Günaydın.

Güvenlik Uygulaması > Pil > Pil Kullanım istatistiklerini açıp orada neler olduğunu buraya koyarsanız neyin tükettiği konusunda biraz fikrimiz olabilir belki. Yalnız şarjdan çıkardıktan bir süre sonraki rakamları atın. Şarj edilince orası sıfırlanıyor diye hatırlıyorum. Yani biraz şarj etmeden kullanıp öyle bakalım. Orada zaten şarjı ne tüketiyor ise en yukarıda görünecektir. Şanslı iseniz sistem uygulaması olmayan bir uygulamadır.

Oyla:

bymyblade

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Mi9t
Konular
7
Günaydın.

Güvenlik Uygulaması > Pil > Pil Kullanım istatistiklerini açıp orada neler olduğunu buraya koyarsanız neyin tükettiği konusunda biraz fikrimiz olabilir belki. Yalnız şarjdan çıkardıktan bir süre sonraki rakamları atın. Şarj edilince orası sıfırlanıyor diye hatırlıyorum. Yani biraz şarj etmeden kullanıp öyle bakalım. Orada zaten şarjı ne tüke
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
tiyor ise en yukarıda görünecektir. Şanslı iseniz sistem uygulaması olmayan bir uygulamadır.
Yarım saat önce sarja taktım. Şuan güncelini atiyim bakabilir misiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Grafiğin aşağı düşen kısmı uyuduğum kısım muhtemelen

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Yarım saat önce sarja taktım. Şuan güncelini atiyim bakabilir misiniz

Grafiğin aşağı düşen kısmı uyuduğum kısım muhtemelen

Miui 11 güncelledikten sonra sıfırladınız mı cihazı ? Cevap hayır ise, öncelikle yedek alıp telefonu fabrika ayarlarına alın,düzelmesi lazım.

Oyla:

bymyblade

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Mi9t
Konular
7
Miui 11 güncelledikten sonra sıfırladınız mı cihazı ? Cevap hayır ise, öncelikle yedek alıp telefonu fabrika ayarlarına alın,düzelmesi lazım.
Sıfırlamadım. Yedek derken mi cloud yapabilirim ? Oraya kaydetmiştim yedeklemiştim çünkü

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Sıfırlamadım. Yedek derken mi cloud yapabilirim ? Oraya kaydetmiştim yedeklemiştim çünkü

Bir deneyin hocam...

Oyla:

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Şimdi örnek olsun diye bendekini de atayım, sizdeki android sistemi çok yemiş gibi görünüyor. Dolayısı ile manuel müdahale biraz zor görünüyor. Farklı bir uygulama yemiş olsaydı kaldırıp tekrar kurun diyebilirdik. Bu nedenle telefonu sıfırlamayı denemek en kısa yol gibi görünüyor. Gerçi biraz can sıkıcı bir iş ama :)

Bende de bluetooth açılınca wireless sıkıntısı var, telefonu sıfırlamam gerekecek gibi duruyor, gerçi çözüleceğini düşünmüyorum ama işte o seçeneği de yapacak birşey kalmayınca denememiz gerekiyor.

Mi cloud Whatsapp yedeğinizi almaz, onu içinden yedeklemeniz veya en kötü ihtimal whatsapp klasörünü bilgisayara kopyalamanız gerekir.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Yaptıktan sonra görselde ki ayarlarıda yaparsanız pil süreniz artar.

Özellikle son resimdeki otomatik başlatma seçeneğini kullanmadığınız uygulamalr için muhakkak kapatın. Mesela pusula uygulaması ,ekran kaydedici vs otomatik başlıyor gerek yok bunlara.

Oyla:

bymyblade

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Mi9t
Konular
7
Yaptıktan sonra görselde ki ayarlarıda yaparsanız pil süreniz artar.

Özellikle son resimdeki otomatik başlatma seçeneğini kullanmadığınız uygulamalr için muhakkak kapatın. Mesela pusula uygulaması ,ekran kaydedici vs otomatik başlıyor gerek yok bunlara.

Yedekleyip fabrika ayarına getirdikten sonra imei silinmesi gibi bişey olmaz değil mi? İthalatçı garantili aldım çünkü. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar garanti yada imei ile ilgili ?

Şimdi örnek olsun diye bendekini de atayım, sizdeki android sistemi çok yemiş gibi görünüyor. Dolayısı ile manuel müdahale biraz zor görünüyor. Farklı bir uygulama yemiş olsaydı kaldırıp tekrar kurun diyebilirdik. Bu nedenle telefonu sıfırlamayı denemek en kısa yol gibi görünüyor. Gerçi biraz can sıkıcı bir iş ama :)

Bende de bluetooth açılınca wireless sıkıntısı var, telefonu sıfırlamam gerekecek gibi duruyor, gerçi çözüleceğini düşünmüyorum ama işte o seçeneği de yapacak birşey kalmayınca denememiz gerekiyor.

Mi cloud Whatsapp yedeğinizi almaz, onu içinden yedeklemeniz veya en kötü ihtimal whatsapp klasörünü bilgisayara kopyalamanız gerekir.
Hocam Whatsapp çok takılmıyorım düzelsin yeterki

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Yedekleyip fabrika ayarına getirdikten sonra imei silinmesi gibi bişey olmaz değil mi? İthalatçı garantili aldım çünkü. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar garanti yada imei ile ilgili ?

Kendi orijinal imei olduğu için silinmez ama siz yine e-devletten sorgulatın imeileri.

Oyla:
Üst Alt