Yardım Mi9t oyun performansı için rom atmak iyileştirir mi ?

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.0.3 kararlı
Telefon Modeli
Mi 9T
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar Dostlar .

Bir yanlışım olursa şimdiden afbuyurun .
Mi 9t 6gb / 128 gb modelini kullanıyorum . Bu destek talebi sadece oyun ile ilgilidir .

Cihazım 45 FPS akıcı da destekliyor HD 30 FPS - bu cihaza aosp yada MIUI başka bir rom atsam hem FPS yükselir hemde kasma gider mi? ( internette kasma gider FPS artar gibi videolar gördüm fakat Hintçe vs pek anlayamadım bnde bilen birilerine sorayım dedim )

Şimdiden teşekkürler .

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
custom romlarda gereksiz ram kullanan uygulamalar kaldirilmis ince ayar cekilmis sekilde oluyor oyun romlari mevcut ama pil.pek iyi olmaz
Mi 9T kullanıyorum bnm için iyi yanı 5 saat götürse günlük bana yeter . Sitede de sanırım vardı eski bir sürümü olan Corvus OS var şuan v14 güncellemesi gelmiş ilk defa yüklemeyi deniyecem ; fakat bilgisayarım yok ve brick mı ne diyorlar ondan olur diye korkuyorum .

Yine sitede okudum TWRP İle root veya format atmadan rom yüklenebiliyormuş . O yüzden PC olmadan yükleme denicem fakat dediğim gibi brick olmasından korkuyorum .

Ayriyetten bide bn anlamadığım bu Corvus OS kimi 5.1 yüklemiş mi 9T ye kimi v13 kimi v9 neye göre bunlar değişiyor . Yanlış bişey yapar mıyım v14 yerine V13 beta yüklesem ne olur .

Çok uzun yazdım kusura bakma bilgin varsa yada diğer arkadaşlar biliyorsa sevinirim

Oyla:

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
bilgisayar yoksa yukleme.sansin yok
once cihaza twrp yuklemen sonrada root atman gerek dedigin rom aops tabanli yani google telefonlarda olan bir rom bunu zaten dediklerim olmazsa hic atamazsin bilgisayarsiz zaten rom degistirme sansin yok sadeve uzerinde olan romin gunvellemesi varsa falan yukliyebilirsin

Oyla:

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
bilgisayar yoksa yukleme.sansin yok
once cihaza twrp yuklemen sonrada root atman gerek dedigin rom aops tabanli yani google telefonlarda olan bir rom bunu zaten dediklerim olmazsa hic atamazsin bilgisayarsiz zaten rom degistirme sansin yok sadeve uzerinde olan romin gunvellemesi varsa falan yukliyebilirsin
Cihazım da TWRP yüklü bana İstanbuldan geldi köyde yaşıyorum. Magic manegar filan yüklü yurt dışı cihazı ve bootlader kilidi de açık

Yeterli olur mu bunlar yoksa mecbur PC lazım mı

Oyla:

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
Cihazım da TWRP yüklü bana İstanbuldan geldi köyde yaşıyorum. Magic manegar filan yüklü yurt dışı cihazı ve bootlader kilidi de açık

Yeterli olur mu bunlar yoksa mecbur PC lazım mı
magic manager nedir ? birde eminmisin yukli olduguna

Oyla:

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Oyla:

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
kardesim diyelimki rootli bl acik twrp yuklu cihaz brick kolay kolay olmaz
ama rom desteklemezse ne bilim sistem kaldirmazsa recovery de kalir cihazin sonra afamazsin bilgisayar olmadan koydesin sehir merkesine inip bir inerten kafede yapsan daha mantikli drgilim.mi aciksa varsa tabi kafe falan veya telefoncuya gitsen

Oyla:

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
kardesim diyelimki rootli bl acik twrp yuklu cihaz brick kolay kolay olmaz
ama rom desteklemezse ne bilim sistem kaldirmazsa recovery de kalir cihazin sonra afamazsin bilgisayar olmadan koydesin sehir merkesine inip bir inerten kafede yapsan daha mantikli drgilim.mi aciksa varsa tabi kafe falan veya telefoncuya gitsen
Telefoncu ya gittim ve bide internet kafe var oraya gittim benden internet kafeci 350 tl istedi telefoncu da 400 biri dedi Çin'den server almamız gerekiyor kolay değil bir hafta sürer mi9t değilde başka cihaz olsa iki yarım saate hallederim telefoncu dedi imeil atmam gerekiyor yeniden hepsi gidecek dedi o yüzden telefonu bana bırak bir haftaya al .

İnternetten baktım öyle birşeyler yok o yüzden bnde buraya sorayım dedim .

Ha riskli ise bu durum ellemem bir oyun için telefondan olmayak config yapar oynarım

Oyla:

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
1 saat falz alirsin en fazla rom atsanda cihazindan oyle saatlerce bir ekran suresi olmaz o yuzden degmez bu riski almaya
bak magiskte yukluymis formda sistem uygulamarini nasil.kaldiricagin hangilerini kaldirirsan sorun olmaz falan var konular

he benden tafsiye istiyosan linksd diye uygulama var gir pil kullanan uygulamalara bak hangisi harciyosa mesela facebook sistem uygulamasi mesela google dondurma islemi yap kaldirma

Oyla:
Üst Alt