Soru Mi9T MIUI nasıl güncellenmeli?

kenway

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samim
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Telefonu ilk aldığımdan beri MIUI10 kullanıyorum. Alalı çok olmadı, güncelleme gereksinimi duymadım. Bu aralar MIUI12 güncellemesi geleceği vs. söyleniyor. Daha doğrusu geldi ve geri çekildi gibi söylemler mevcut. Bu nedenle yakın zamanda MIUI11'e geçmeyi düşünüyordum. Direkt güncellemeli miyim? Yoksa her şeyin yedeğini alıp, telefonu fabrika ayarlarına çevirip mi güncellemeliyim? En sağlıklısı nasıl olur?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Telefonu ilk aldığımdan beri MIUI10 kullanıyorum. Alalı çok olmadı, güncelleme gereksinimi duymadım. Bu aralar MIUI12 güncellemesi geleceği vs. söyleniyor. Daha doğrusu geldi ve geri çekildi gibi söylemler mevcut. Bu nedenle yakın zamanda MIUI11'e geçmeyi düşünüyordum. Direkt güncellemeli miyim? Yoksa her şeyin yedeğini alıp, telefonu fabrika ayarlarına çevirip mi güncellemeliyim? En sağlıklısı nasıl olur?

En sağlıklısı MIUI 12 ye guncelleyip,yedek alıp, harf reset atmak olur.

Oyla:

kenway

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samim
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
En sağlıklısı MIUI 12 ye guncelleyip,yedek alıp, harf reset atmak olur.

Telefonumun garantisi var, bu nedenle harici yollarla güncelleme yapmak istemiyorum. Şu an güncelleme olarak MIUI11(V11.0.3.0.PFJEUXM) gözüküyor. Önce sıfırlayıp mı güncellemeliyim, yoksa güncelleyip mi sıfırlamalıyım?

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
güncellenmemeli bence. ben hâlâ miui10 kullanıyorum ve en stabil bu bana göre. mi 6 için imkansız ekran süresi alıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

güncellemeler telefonun ömrünü kısaltır bunu miui 9 ve miui8 kullanan bilir. apple bile eski cihazları yavaşlattı yani yenisini aldırmak için

Oyla:

kenway

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samim
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
güncellenmemeli bence. ben hâlâ miui10 kullanıyorum ve en stabil bu bana göre. mi 6 için imkansız ekran süresi alıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

güncellemeler telefonun ömrünü kısaltır bunu miui 9 ve miui8 kullanan bilir. apple bile eski cihazları yavaşlattı yani yenisini aldırmak için

Ben de bu nedenle aldığımdan beri MIUI10 kullanıyorum. Ama MIUI12'yi görünce MIUI10 çok eski geliyor, büyük problemleri olmazsa ona geçmeyi düşünüyorum. MIUI11'e geçmek için başka bir sebebim yok zaten.

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Ben de bu nedenle aldığımdan beri MIUI10 kullanıyorum. Ama MIUI12'yi görünce MIUI10 çok eski geliyor, büyük problemleri olmazsa ona geçmeyi düşünüyorum. MIUI11'e geçmek için başka bir sebebim yok zaten.
miui12'de şu yeni kontrol merkezi geldi sadece görünüş olarak. performans ve batarya kaybı olacağını düşünüyorum. miui11 desek yeni ikonlar geldi, Apple kopyası animasyonlar geldi. animasyonlar cihazı yavaşlatıyor. yine de siz bilirsiniz

Oyla:

kenway

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samim
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
miui12'de şu yeni kontrol merkezi geldi sadece. perfoemans ve batarya kaybı olacağını düşünüyorum.

Görsel açıdan iyileştirmeler hoşuma gidiyor. Örneğin AOD MIUI10'da çok kısıtlı. Fakat performans ve bataryadan da çok büyük kayıplar vermek istemiyorum. Zaten konuyu şimdiden merakımdan açtım, çoğunluk kullanıp yorum yaptıktan sonra çok bir kayıp yoksa geçmeyi düşünüyorum.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Tüm rom hakkında yorumlar ana konuların da mevcut okuyup karar verebilirsiniz...

Her iki linkte sizin kullandığınız rom konuları...

Oyla:
Üst Alt