Soru mi9t hangi güncellemeyi yapmalıyım

Fromhell

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Redmi 9S 128GB
Konular
17
Arkadaşımda yurtdışı imei kayıt edilmiş mi9t var.
Twrp yüklü oldugu için güncelleme yapamıyor. Telefon hala android 10.
Twrp üzerinden hangi android sürümünü kurmam gerekiyor yanlış birşey yükleyip tlfnu brick yapma durumu yaşamak istemiyorum ve imeisini kayıtlı oldugu için imei gitmemesi lazım. Fotograf koyuyorum şuanki kullandıgımız sürümü görünüz şimdiden yardımınız için tşkler..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde merak ettiğim kuracagım android sürümü için twrp farkeder mi ? Farkederse diğer twrpyi kaldırıcaz mı twrp üstüne twrp kurulum yapilir mi ?

Ekli dosyalar

• IMG_20200712_150147_onFire(Abhi).jpg
    IMG_20200712_150147_onFire(Abhi).jpg
    4,8 MB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2020-07-12-15-10-02-869_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-07-12-15-10-02-869_com.miui.gallery.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 25

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.199
Siz mi flash ile gğzel bir yükleme yapın derim. Lock seçili olmadan son gücennlemeyi indirip yükleyin sonra zaten güncellemeleri otomatik alır cihaz

Oyla:

Fromhell

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Redmi 9S 128GB
Konular
17
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendi telefonumada twrpden yüklemeler yaptım mi flash hiç kullanmadıgım için yapablirmiyim bilemiyorum ama konusunu bulup inceliyeyim

Oyla:

baymkt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadri
Cihazım
Mi 9T
Konular
1
Beyler ben de aynı dertten muzdaribim. Cihaz yurt dışından gelme imei kayıt yaptıralım derken de miui 10 ve android 9'a düştü yeni güncellemeleri alıyor, indiriyor da ama bir türlü yüklenmiyor. Cihaz rootlu ve açılışta unlocked yazıyor. Bu arada bu duruma kızıp cihazı sıfırlamıştım. Orijinal imeisi de kökten silinmişti. Tekrardan imei repair yapmak zorunda kaldım. Fakat yeni güncellemeyi kuramayacaksam ben neyleyim bu telefonu. İmeisini silmeden nasıl güncellerim? Lütfen yardımcı olun. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Beyler ben de aynı dertten muzdaribim. Cihaz yurt dışından gelme imei kayıt yaptıralım derken de miui 10 ve android 9'a düştü yeni güncellemeleri alıyor, indiriyor da ama bir türlü yüklenmiyor. Cihaz rootlu ve açılışta unlocked yazıyor. Bu arada bu duruma kızıp cihazı sıfırlamıştım. Orijinal imeisi de kökten silinmişti. Tekrardan imei repair yapmak zorunda kaldım. Fakat yeni güncellemeyi kuramayacaksam ben neyleyim bu telefonu. İmeisini silmeden nasıl güncellerim? Lütfen yardımcı olun. Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.

Mi flash programı bilmeyenler için tehlikeli,linkte ki programa mi hesabı ile giriş yapıp global rom yükleyin...

İşlemden sonra twrp silinir, IMEI silinmez. Sıfırlama ihtiyacı olduğu zaman tekrar twrp yükleyip format data yaparsınız

Oyla:

baymkt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadri
Cihazım
Mi 9T
Konular
1
Mi flash programı bilmeyenler için tehlikeli,linkte ki programa mi hesabı ile giriş yapıp global rom yükleyin...

İşlemden sonra twrp silinir, IMEI silinmez. Sıfırlama ihtiyacı olduğu zaman tekrar twrp yükleyip format data yaparsınız

Çok teşekkür ederim yardımınız için. Şuan ki imesi yeni yapıldı (sim kart 2 bu arada) yani imei repair yapıldı. Söylediğiniz işlemleri gerçekleştirdiğimde imei silinme gibi veya cihaz kilitlenmesi gibi bir riski var mı?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Çok teşekkür ederim yardımınız için. Şuan ki imesi yeni yapıldı (sim kart 2 bu arada) yani imei repair yapıldı. Söylediğiniz işlemleri gerçekleştirdiğimde imei silinme gibi veya cihaz kilitlenmesi gibi bir riski var mı?

Her iki sorunun cevabını yazdım ama drunk~~

IMEI silinmez,telefon kilitlenmez

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
:D biliyorum fakat ben orijinal imesi silindiği için ve imei repair yapıldığı için tekrar sordum kusura bakma .d çok teşekkür ederim tekrardan...

Linkten efs/IMEI yedeği alın ve telefon haricî bir kaç yere yedekleyin olur da silinirse geri yuklersiniz sorun olmaz...

Oyla:
Üst Alt