Yardım Mi9T garantiye kabul edilememe sorunu

alpgok

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
mi9t
Konular
4
Selamlar herkese, ülkemizde ki beylik garanti kurumlarından biri olan delta ile yaşadığım sorunu anlatmak istiyorum. Alırken garanti adı altında fiyat farkını ödediğimiz telefonlarımızı ekran kırık mazereti altında kabul etmeme konusuna değinmek istiyorum. Forumda konuyu açmadan önce hakem heyetine başvurumu yapmış olduğumu ve bir aydır geri dönüş alamadığım (THH tarafından)sonucu buraya belirtmek istedim. 2 yıllık garanti kapsamında bulunan mi9t telefonum durduk yere kameraya bağlanılamıyor ve kalibre edilemiyor hatası vermeye başlayınca sirkeci şubesine gittim. kendileri arıza kaydı oluşturdu. 1 hafta sonucunda işlemlerin çözüldüğüne test sürecini geçtiğine ve tarafıma ulaştırılmak üzere yola çıktığına dair sms gönderdiler. telefonu elime alınca sorunun devam ettiğini ilk ağızdan bildirdim. kendileri ekranın kırık olduğu için garanti dışı bırakıldığını belirtti ancak exper fotoğraflarında gördüğüm üzere ( kaç x zoomla çektiklerini bilmiyorum ) sadece sağ üstünde 1 milimden belki daha az olan bir çiziğimsi yer bulunmakta. kendisini yetkili adıyla tanıtan bir beyefendi ile atarlı giderli görüştükten sonra telefonu kapattı. ardından kurum müdürü sandığım tatlı dilli hanım efendi 1 saat sonra beni aradı. cihazımı garantiye kabul etmeyeceklerini belirtti.. şimdi takıldığım noktalar şunlar; birincisi sorun çözüldü denilip yollandıktan sonra sorunun devam etmesi sonucu geri arayınca sonradan farkına varıp olayın üstünü kapatma tarzıyla ekran kırık bahanesine başvurmaları, ikincisi ekteki fotoğraf emin olun farkedilemeyecek kadar küçük olmasına rağmen düşürme sonucu olmadığı aşikar ancak yine de bunu bahane edip garantiye kabul etmemeleri.

maalesef günümüzde telefon kırılınca yerine yenisini alıp devam edemediğimizden ötürü garantiye güvenip fiyat farkıyla alıyoruz. ancak maalesef hiç bir şekilde kurumla uzlaşamıyoruz. yazım uzun olmuş, diyeceklerim bu kadar. üzgünüm delta servis.

ek not: telefonun üzerinde bulunan ekran koruyucu ve o anlık temiz olmama durumunu mazur görün.

Ekli dosyalar

• 20200902_145037.jpg
    20200902_145037.jpg
    191,8 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Üst Alt