Soru Mi9t Dahili Hafıza Kullanımı

__E_S_E_R__

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eser
Cihazım
Mi9T
Konular
1
Merhaba arkadaşlar, telefonu uzun süreden beridir takip ediyorum, siz telefon kullanıcılarından isteğim olacak.
1) Telefonunuzun Dahili Depolaması ne kadar?
2) Telefonunuzun hafızasının ne kadarını kullanıyorsunuz?
3) Telefonda ne kadar alan boşta ne kadar alan kullanımda?
4) Hafızayı ne dolduruyor ve en çok yer kaplayanlar(resim, video, oyun, uygulama..) neler?
5) Resim ve videolar ne kadar boyuta sahip?
6) Hafıza yetersiz sorunu yaşıyor musunuz?
(screenshoot atar iseniz süper olur, yeni alacaklar için)
Not: Ben 64 gb ile 128 gb arasında kararsız kaldım

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Cihazın imei, seri no, galeride ki içeriklerini de atalım mı hocam? Yani bu herkesin kendine göre kullanım şekliyle alakalıdır. 128GB kullanıyorum, dolu dolu kullanmama rağmen hala 80GB üzerinde boş yerim var. Senin çektiğin foto 5MB yer kaplar, benim ki 10MB yer kaplar. Sen 4K video çekersin, bana 1080P yetiyordur. Sen ağır oyunlar oynarsın, ben ufak çaplı oyunlar oynarım.

128 ile 64 arasında kararsız kaldığınız için bu soruları sormanız yanlış. Asıl soru siz nasıl kullanacaksınız? Cihazı harddisk niyetine kullanıp full video, oyun depolayacaksanız 128 alın.

Oyla:

__E_S_E_R__

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eser
Cihazım
Mi9T
Konular
1
Cihazın imei, seri no, galeride ki içeriklerini de atalım mı hocam? Yani bu herkesin kendine göre kullanım şekliyle alakalıdır. 128GB kullanıyorum, dolu dolu kullanmama rağmen hala 80GB üzerinde boş yerim var. Senin çektiğin foto 5MB yer kaplar, benim ki 10MB yer kaplar. Sen 4K video çekersin, bana 1080P yetiyordur. Sen ağır oyunlar oynarsın, ben ufak çaplı oyunlar oynarım.

128 ile 64 arasında kararsız kaldığınız için bu soruları sormanız yanlış. Asıl soru siz nasıl kullanacaksınız? Cihazı harddisk niyetine kullanıp full video, oyun depolayacaksanız 128 alın.
Cihaz şuan da indirimde, ve gelişen teknoloji sonrası hafıza sorunu yaşanabiliyor, ayrıca ben sadece genel olan hafıza problemlerini dile getirdim. Fikriniz size aittir saygı duyarım aklımda olan model 64 ama hafıza yetersiz gelebilir mi diye sordum bunu, cevabınız için de Sağolun.

Oyla:

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Ben bi PUBG oynuyorum oda yaklaşık 5GB yer kaplıyor resimlerimi google fotolarda yedekliyorum galeride resim bırakmıyorum. 128 gb hafızam var 88 GB boş atarsam film falan atarım, müzik arşivim vardı 6 gb onu yanlışlıkla silmiştim hiç hafıza sorunu yaşamadım diyebilirim

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
6 soru da kişiden kişiye değişen sorular...

Tavsiye olarak 64 GB garantisiz alıp görselde ki usb flash disk alıp hem yedek almaya hem de rom,root işi için kullanabilirsiniz...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Bendeki durum bu yeri geliyor 20 30 GB yer kaldığı da oluyor. Bence imkanımız varsa 128 her zaman iyidir. İleriye dönük düşünmekte fayda var. Cihaz kapasitesi artmıyor bunu da kriterler içine koyun derim.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt