Soru Mi9se kamera full

Melih_Bey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Xıomia
Konular
8
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam burda neden full yok sizce 9:16 var en son full olan telefon var mesela note8

farukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
Yazar burada ne anlatmak istiyor

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Yazar burada ne anlatmak istiyor

Xiaomi bazı cihazlara kafasıma göre özellik dağıtıyor ya, ney hangisine denk gelirse hesabı. Bazı cihazlarda kamera uygulamasında tam ekran özelliği var, yani çekim yaparken kamera görüntüsü tüm ekranı kaplıyor, arkadaş bunu sormuş.

Tabi bu şekilde yapılan çekimlerde fotoğraf kırpılmış olduğu için hem çözünürlük hemde kalite farkı oluyor bunuda belirtelim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

farukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
O zaman bu özellik mi9 se de yok ben sosyal medya, çıktı, TV gibi bölgelerde paylaşım için 9/16 kullanıyorum hiç eksikliğini hissetmedim.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
O zaman bu özellik mi9 se de yok ben sosyal medya, çıktı, TV gibi bölgelerde paylaşım için 9/16 kullanıyorum hiç eksikliğini hissetmedim.

Eksikliğinden değilde İnstagram gibi fotoğrafları o ölçüye getirmek için kırpılıyor. Yoksa bir kusıru yok, olması gerektiği gibi.

Bu özellik işini anlamadım zaten, kimisini alt modele gönderiyor, kimisini üstmodele, kimisini eskiye, kimisini yeniye, bazen ortaya karışık yapıyor. :D

Melih_Bey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Xıomia
Konular
8
Eksikliğinden değilde İnstagram gibi fotoğrafları o ölçüye getirmek için kırpılıyor. Yoksa bir kusıru yok, olması gerektiği gibi.

Bu özellik işini anlamadım zaten, kimisini alt modele gönderiyor, kimisini üstmodele, kimisini eskiye, kimisini yeniye, bazen ortaya karışık yapıyor. :D
Note8 de düzde var mesela ama mi9t de var mi9sede yok anlamadım modül attım yine gelmedi

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Note8 de düzde var mesela ama mi9t de var mi9sede yok anlamadım modül attım yine gelmedi

Bende mi 9 için RAW konusunda uğraştım ama bir sonuç alamadım. Modlarda bir özelliği getirirken başka birini götürüyor. İleriki güncellemelerle gelir belkide.
Bu yüzden şimdilik en temizi fotoğrafı harici bir uygulamada boyutlandırmak. Full modda Mi 9 cihazı 1846x4000 olarak boyutlandırıyor örneğin. Bu şekilde hari uygulamada boyutlandırırsanız aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

Üst Alt