Tavsiye Mi9 vs Mi9T Pro

Ritimsizlik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anıl
Cihazım
Redmi note 3
Konular
3
Selamlar. Bu iki cihazı da ikinci el aynı fiyata alabiliyorum. Mi9'u tanıyorum daha önce 1 yıldan fazla kullandım ve batarya ile 3.5mm kulaklık girişi haricinde çok sevdiğim bir cihazdı, maalesef çalındı. Mi9 T Pro ise hiç kullanmadım ancak elimde mi9 varken cihazı görüp çok beğendiğimi hatırlıyorum. Centiksiz ekran, daha büyük batarya ve 3.5mm girişi var. Yalnız biraz bakınca Mi9 T Pro cihazlarda sıklıkla amoled yanığı şikayeti oldugunu gördüm. Alma imkanım olan Pro cihazda da batarya ve şebeke simgesinde küçük yanık oluşmuş. Mi9 da böyle birşey duymamıştım. Malum amoled ekranlar da çok pahalı, bu beni korkuttu. Donanım olarak diğer açılardan neredeyse aynı cihazlar, mi9 2. ve 3. kameralar bir tık daha iyi. Siz olsanız hangi cihazı tercih edersiniz ?

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Mi 9 bataryası 3300 mah mi 9 t pro 4000 onuda göz önünde bulundurmak lazım ayrıca ekran yanığı eğer oyun oynamıyorsanız cihazı zorlamazsanız kolay kolay çıkmaz 2020 den beridir kullanıyorum hala taş gibi cihaz.

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Mi 9t pro artık sıfır olarak yurtdışı satılıyor tercih ederseniz yardımcı olabilirim

Ritimsizlik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anıl
Cihazım
Redmi note 3
Konular
3
Mi 9 bataryası 3300 mah mi 9 t pro 4000 onuda göz önünde bulundurmak lazım ayrıca ekran yanığı eğer oyun oynamıyorsanız cihazı zorlamazsanız kolay kolay çıkmaz 2020 den beridir kullanıyorum hala taş gibi cihaz.
Rom, Kernel vs. konularda da gördüğüm kadarıyla hem forumda hem de telegram'da daha aktif. Bu da avantaj. Aklımı karıştıran ekran sorunu oldu sadece. Alacağım cihazda pil ve saat altında çok az oluşmuş durumda. Bunun yayılması gibi birşey söz konusu değil değil mi ? Ben çok aktif kullanırım ama ağır oyun pek oynamıyorum. Ekran sürekli oto parlaklık.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91

Burdanda özellikleri karşılaştırabilirsiniz mi 9t pro nün tek avantajı batarya geri kalan mi 9 alıyor

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Ben bir mi 9 kullanıcısı olarak çok memnunum. Hatta her yerde gördüğümüz xiaomi sorunlarının neredeyse çoğunu yaşamadım çok şükür sıfır almıştım ve halen ilk günkü gibi maşallah. Dediğiniz gibi gerek batarya ve rom çeşitliliği açısından 9t pro daha iyi çentiksiz ekran cezbedici. Bence mi 9 daha premium bir his veriyor 3 ay bir arkadaşımla değişmiştim takılmak amacıyla Mi 9u elime alınca incelik ve malzeme kalitesi kendini hemen belli etti. İki cihazda iyi bana göre ama pil ve rom çeşitliliği konusunda 9t pro diyebilirim. Aslında mi 9 şarjıda fena değil aosp romlarda .8 saatleri görmek mümkün oyunsuz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220417-214101_Pixel Launcher.png
    Screenshot_20220417-214101_Pixel Launcher.png
    120 KB · Görüntüleme: 7

Ritimsizlik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anıl
Cihazım
Redmi note 3
Konular
3
Ben bir mi 9 kullanıcısı olarak çok memnunum. Hatta her yerde gördüğümüz xiaomi sorunlarının neredeyse çoğunu yaşamadım çok şükür sıfır almıştım ve halen ilk günkü gibi maşallah. Dediğiniz gibi gerek batarya ve rom çeşitliliği açısından 9t pro daha iyi çentiksiz ekran cezbedici. Bence mi 9 daha premium bir his veriyor 3 ay bir arkadaşımla değişmiştim takılmak amacıyla Mi 9u elime alınca incelik ve malzeme kalitesi kendini hemen belli etti. İki cihazda iyi bana göre ama pil ve rom çeşitliliği konusunda 9t pro diyebilirim. Aslında mi 9 şarjıda fena değil aosp romlarda .8 saatleri görmek mümkün oyunsuz.
Teşekkürler hocam. 2 cihazı da kullanmış birisinden cevap almayı bekliyordum açıkçası. Dediğim gibi daha önce uzun süre mi9 kullandım ve memnundum. Tekrar mi9 bakarken 9T Pro'yu aynı fiyata bulunca kafam karıştı. Aslına bakarsanız ekran problemi olmasa farklılık olsun diye proya yönelebilirdim ama malzeme kalitesi de önemli. Sanırım mi9 alacağım.

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Rom, Kernel vs. konularda da gördüğüm kadarıyla hem forumda hem de telegram'da daha aktif. Bu da avantaj. Aklımı karıştıran ekran sorunu oldu sadece. Alacağım cihazda pil ve saat altında çok az oluşmuş durumda. Bunun yayılması gibi birşey söz konusu değil değil mi ? Ben çok aktif kullanırım ama ağır oyun pek oynamıyorum. Ekran sürekli oto parlaklık.
Bende de aynı kısımda var çok az belli oluyor yayılmaz dediğim gibi fazla yüklenmezseniz oyun vs. hiç bişey olmaz

Birde ön kamera olayından bahsedeyim tamam tam ekran kullanmak güzel ama popup kamera şuan çok canımı sıkıyor buda eksi bir yön

Ritimsizlik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anıl
Cihazım
Redmi note 3
Konular
3
Bende de aynı kısımda var çok az belli oluyor yayılmaz dediğim gibi fazla yüklenmezseniz oyun vs. hiç bişey olmaz

Birde ön kamera olayından bahsedeyim tamam tam ekran kullanmak güzel ama popup kamera şuan çok canımı sıkıyor buda eksi bir yön
Ön kamera hangi açıdan canınızı sıkıyor hocam, problem nedir ?

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Üst Alt