Yardım Mi9 Volte ve Vowifi

Sbay18

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sefa Başar
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
10
Selamun aleyküm arkadaşlar. Mi9 cihazımda volteyi bir aktif ettim(Resimde gördüğünüz gibi volte aktif)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
. Vowifi konusunda xda vs sitelerde aktif etmek için kodu paylaşmışlae yalniz ne yaptıysam aktif edemedim ben. Acaba kullanlar veyahut başka bir Xiaomi cihazda vowifi aktif edebilen var mı? Varsa ki eğer bizi de aydınlatır yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler:):):)

ilyasttk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ilyas
Cihazım
k20pro
Konular
1
Merhaba ,

VoLTE ve VoWİFİ konularında gördüğüm kadarı ile hala bazı kullanıcılar sonuca ulaşamıyor. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Öncelikle , VoWifi Ttelekom da bildiğim kadarı ile yok … Vodafone sorunsuz... Türkcell kullanıcıları aşağıdaki işlemleri yaparlar ise VoLTE yanında VoWİFİ de aktif olacaktır.

1- Türkcell Sim kartını öncelikle Türkcell sayfasında destek verilen cihazlardan birine takarak "HDSES" "2222" ye gönderelim. Onay mesajı geldikten sonra Sim i yine Xiaomi cihazımıza takalım.
2- Arama tuşlarından … *#*#86583#*#* volte carrier disabled … *#*#869434#*#* vowifi carrier disabled.. yapın
3- Ayarlar , Sim kartlar&mobil ağlar , Sim kart , VoLTE kullan , Wifi kullanarak arama yapın , Ağ tercihleri : Wi-fi
4- Ayarlar , Sim Kartlr&Mobil ağlar, Operatör adı yazan Sim , Erişim Noktası adları, Yeni Apn , "Ad:ims" "Apn:ims" "Apn türü:ims" .. daha fazla "kaydet"
5- PlayStore , QuickShortcutMaker kuralım .. Activities altında "Modem Config" "Try" "netherla " kutucuğuna tıklayalım.
6- Sonrasında telefonu yeniden başlatalım.
7- Herhangibir sırayı atlamadıysanız telefonun Sağ üst tarafında 4g+ VoLTE yazacaktır.
8- Telefonu uçak moduna alın. Wifi açın . birkaç dakika içinde Vowifi işareti aktif olacaktır.

Güle güle kullanın :)
Turkey seçeneği ile oldu bende bilgiler için teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20210716_211837.jpg
    IMG_20210716_211837.jpg
    555,6 KB · Görüntüleme: 28
Oyla:

Caner_Karaca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Karaca
Cihazım
Poco F3
Konular
3
Turkey seçeneği ile oldu bende bilgiler için teşekkürler
Modem Config'e nasıl ulaştınız?

Herkes Vodafone sorunsuz demiş fakat bende VoLTE çalışmıyor. VoLTE yukarda gözüküyor ama HD olmuyor ve *#*#4636#*#*'de VoLTE için etkinleştirilmedi diyor. VoWiFi de açık gözüküyor ama çalışmıyor, sunucuya bağlanılmadı diyor sanırsam onun sebebi TurkNet. Nasıl açabilirim VoLTE'yi? POCO F3 cihazım.

Oyla:
Üst Alt