Sohbet Mi9 ve SE -sinin "kendimce" dış görünüş yorumum

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
bugün aksaray ve tahtakale de idim
ve Mi9 se nin mavi ve gri olan her iki cihazını da elime aldım.. resmen sevdimmmmmmm
note3 pro ile kasa olarak kıyasladım..
kasa olarak inceliği, nazikliği, mavi rengin cezbedici ihtişamı ve gri rengin is mistik havası... ancak bu kelimler ile anlatmaya çalışıyorum
mi9 se nin kasasını bir manken olarak da belirtmek istiyorum.
note3 pro dan hem çok aşuru ince hem de kasa boyutları aynı gibi dursa bile ekran boyut vs düşününce kasa oldukça küçük. dolayısı ile de büyük veya uzun parmakları olan birisi için oldukça narin bir durumu olacak. 5,9 inch lik görüntü ekranına rağmen istediğiniz yerde taşıyın.... bir ara çakmak cebime denemek bile istedim.. ama ...

mi9 ilk planda oldukça büyük bir kasa farkı. teorik olarak belirtilen rakamlara göre oldukça daha hoş bir duruşu var. 5 yıl önceki 6inch lik ekran/kasa oranları ile kıyas edince doğal olarak oldukça ufak
mi9 un sadece siyah rengini elime aldım. ister istemez mi9 se ile kıyas edince kaba duruyor olsa bile ayrı bir nazif bir hali var

her 2 modeli de almadım.
mavi yi satan yerdeki satıcının yanındaki yalaka tip ki firma adları vermiyordum ama özellikle belirtmek istiyorum... yeni kağıya giderken iş hanı içindeki ercom telekominikasyon adında ... kapısında "parça kontru yüklenir" yasan ama cam bitrini tente panjurumsu ile tamamen kapatılmış, adı olan ama varlığı olmayan bir firma.
içerde 2 kişi ve bol miktarda iphone kasası var.. mi isteyince başka birini arayıp hetirtiyorlar inceliyorsunuz.. falan filan. konuşma ve elimde boyut karşılaştırması ile yaparken.. hadsiz 2. kişi durmadan benim davranışmarımı eleştiren konuşmalar yaptığı için kutuları geri bıraktım ve çıktım. ama adam susmak bilmiyor. resmen hakaretlere devam ediyor. almayışımın sebebi kendi kendine konuşması iken bu seferde almadım diye kendince triplerde. paramı zorla kendine vermem gerektiğini sanan, keş ile köpek öldüren müptelası... biri gibi...

2. firma hasırcılarda... işhanın enüst katı gibi gözüken asma bir odacık. boş bir dükkan. raf gibi yerlerde note 4-5 kurucukları ve bir adet de mavi note 7 açık halde
gri renk var idi. kutusu açık.. başka da kutu yok sanırım.
bakın tekrar ediyorum. gri renk oldukça güzel. ama mavi renk seven biri olarak, ....
birde demezler mi bu cihazın hiç mavisi üretilmedi... dedim az önce elimde idi. nasıl üretilmedi...
o arada mavi note 7 yi elime aldım.. kabaca elimde tuttum filan... mi9 a göre oldukça kaba kaldı.. mi9 se ile kıyaslamak bile istemiyorum.

mi9 se... dediğim gibi taşıması oldukça kolay ve şahsi görüşüm oldukça dişi bir tlf. bana nubia 7 nin kasasını ilk elime aldığımda verdiği his ile aynı idi. mi9 se oldukça dişi bir kasası var. vede oldukça etkileyici bir duruşu var
tlf u hangi ince kılıfa kolayrsanız koyun... o elde duruş ve ve narinliği alamazsınız. fakat kılıfsız da çok çabuk deforme olacak hissi var
mi9 da o hissi duymadım ama çok hoş cihazlar

çok gülünç birşey diyeyim...
note3 pro nun ekranı 5,5 biliyorum 4 yıldır kullanıyorum. mi9 se nin 5,9.. teorik bu sayısal değerleri ezbere biliyorum. ama ne var ki 2 tlf u yanyana getirip ekran boyutlarını kıyaslamak gibi bir panik atak yaşadım. ve oyunlar ve dizileri daha büyük göremicemmmmmmmmmmmm gibi tarifi imkansız bir korkuya kapıldım
o anı hatırladıkça kendimi hala gülüyorum.. sayılar ortada ve ekranları gözümle kıyas etmiş olsam bile.. KASA nın verdiği kaba görüntü... "gözümle görmeden inanmam" diyenlere kapak olsun bu acınası halim.

mi9 u çok fazla anlatmayışımın sebebi ise... mi9 se nin minicik boyut ve mavi renginden dolayı gözüm karardı resmen.. ve mi9 u çok fazla elimde tutmadım. onun da imajı sexy liği ayrı bir endamı var.

kısacası mi9 se almak isteyen arkadaşlar ki ben bu tip 2 firmaya denk geldim diye kesinlikle.... ilk fırsatta alacağım..

tüm ihtiyaçlarınızı olabilen en büyük kasa/ekran değerlendirmesinde, tlf olarak önerebileceğim

tek korkum şu

galaxy nin s3 mini leri hala kullanılıyor piyasada. ama s4 miniler 1 yıl bile desteği sürmedi. ve kullanıcıları çok çabuk kırdı. ve yazılımlarının desteği de çok kısa süree bitti

xiaomi de ise.. kasa güzelliği ile redmi 2s var. SD600 işlemcisi ile. A5 lere kadar rom desteği oldu.

mi8 ve se versiyonları kasa olarak birbirine yakın denecek tasarımda

ben şahsen mi9 se nin kasasından aşırı derece etkilendim fakat içime korku girdi... "ya evde yoksa" demicem..... rom destek konusunda tereddütleri oluştu..

mi9................. işlemci performansı ve teknik özellikleri ile... UMMAN kulaçatmasını bilene

tamamen dış görünüş üzerine yapılmış .. kişisel bakış açısı ve yorumumdur.. eleştiri değerlendirmeme dokundurmamak şartı ile sizinde tecrübelerinizi - izlenimlerinizi bilmek isterim

selamlar

Üst Alt